<

Takto to vyřešíme s muslimy a uprchlíky... Putin si zaslouží obdiv, mám z něho radost. Zásahy USA jsou pro celý svět devastující, řekla nám možná budoucí prezidentka Francie Marine Le Pen

Autor: Lukáš Petřík | Publikováno: 26.5.2015 | Rubrika: Rozhovory
lepenova

ROZHOVOR Předsedkyně francouzské euroskeptické nacionalistické Národní fronty Marine Le Pen je horkou kandidátkou pro úřad francouzského prezidenta, její popularita v průzkumech se pohybuje kolem třiceti procent. Volby se budou konat na jaře 2017. V exkluzivním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, který se uskutečnil ve Štrasburku v budově Evropského parlamentu, prozradila, jaké by byly její první kroky, kdyby byla zvolena, jaký má pohled na Obamu, Merkelovou, Hollanda, Putina, Klause, Evropskou unii, NATO, USA, imigraci a mnoho dalších věcí včetně toho, kdo jsou nepřátelé Francie.

 
Lukáš Petřík a Marine Le Pen
Marine Le Pen a Lukáš Petřík ve Štrasburku

Co by byly vaše první kroky, kdybyste se ujala úřadu prezidenta? Vypsala byste například referendum o vystoupení z Evropské unie a NATO?

První opatření by byla takového druhu, aby Francie obnovila svou suverenitu. A to suverenitu teritoriální, legislativní, monetární a ekonomickou. V zásadě existují dvě možnosti: buď nám Evropská unie sama vrátí to, co nám právem náleží, anebo uspořádáme referendum s cílem vystoupení z EU.

Myslíte si, že vás euro-establishment nechá vyhrát prezidentské volby? Pamatujeme si manipulace okolo Evropské ústavy alias Lisabonské smlouvy. Očekáváte nějaké špinavé triky či masivní antikampaň?

Samozřejmě. Ani dnes již nežijeme v čisté demokracii – Evropská unie je eurodiktatura a jakmile si uvědomí, že různé národy se snaží obnovit svou ztracenou suverenitu, použije doslova všechny prostředky, včetně těch vyloženě protiústavních a protidemokratických s cílem zachovat privilegia euroelity.

Myslíte si, že budou mít vzájemný vliv francouzské prezidentské volby a britské referendum o vystoupení z EU, které budou v podobnou dobu?

Již dnes se přesvědčujeme, že požadavky různých evropských národů se sobě čím dál více blíží. A že tyto národy čím dál méně snášejí nesmyslné rozhodování EU a diktáty z Bruselu.

A věříte, že Británie vystoupí z Evropské unie?

Je obtížné vám na to teď odpovědět, protože v příštích dvou letech se může přihodit spousta věcí. Já však věřím, že pokračující imigrace bude mít rostoucí vliv na lidi v členských státech EU a jejich vnímání. V rovině finanční se daří Evropské unii také velmi špatně a situace Řecka má velmi daleko k tomu, aby mohla být označena za vyřešenou. Jako příští problém se rýsuje Itálie, to bude ovšem problém daleko většího rozměru, než je dnes Řecko.

Ruský prezident Vladimir Putin nedávno řekl, že Rusko, respektive Sovětský svaz, se po druhé světové válce pokoušel četným východoevropským zemím násilím vnutit svůj model rozvoje a nyní se to Rusku vrací. Přibližně stejně se podle Putina v současné době chovají Američané, když se pokoušejí vnutit svůj model vývoje fakticky celému světu. Také je prý čeká fiasko. Co o tom soudíte?

Naprosto souhlasím s touto analýzou. Spojené státy se snaží vnutit svůj ekonomický model – je třeba říci, že na prvním místě Evropské unii, což je dnes pro náš kontinent zcela devastující. Globalizace je formou totalitarismu. Jako nejvyšší zákon tu platí obchodní zájmy, které zakazují jakoukoli formu ochrany ze strany států, brání ekonomickému patriotismu, brání regulaci migračních toků, a proto jde o formu totalitarismu.

Jaký je váš názor na Vladimira Putina jako politika a státníka?

Nepochybně vrátil Rusku zásadní roli v koncertu národů. Tyto jeho výsledky si určitě zaslouží obdiv. Pomohl vyvést Rusko z důsledků sedmdesáti let Sovětského svazu a obnovil velkou zemi, s níž se musí počítat nejen v rovině ekonomické, ale i v rovině diplomatické. Tento úspěch nebyl v žádném případě předem garantovaný. Já z něj mám radost, protože jsem příznivkyní multipolárního světa, a proto mě to těší. Jsem přesvědčena, že Rusku silná role v koncertu národů právem náleží.

 

 

Prezidentem vaší vlasti je Francois Hollande. Co si myslíte o něm? A co říkáte na francouzskou politiku ve vtahu k Rusku včetně opuštění kontraktu na lodě Mistral?

Myslím si, že jeho politika je v příkrém rozporu se skutečnými zájmy Francie. Ta by měla ve vlastním zájmu rozvinout strategické i obchodní vztahy s Ruskem. V oblasti velkých strategických mezinárodních otázek má zájem na přímé spolupráci s Ruskem v boji proti islámskému fundamentalismu. V tom Rusku určitě patří významná úloha. Pokud jde o záležitost Mistral, poskytuje o Francii politováníhodný obrázek země, která nedrží dané slovo.

Zeptám se vás i na další světové státníky ze zemí, které jsou ve vztazích pro Francii tak či onak důležití. Jak hodnotíte amerického prezidenta Baracka Obamu?

Já si myslím, že Barack Obama je ve skutečnosti velkým zklamáním. V roce 2008, na vrcholu finanční krize, měl příležitost změnit model, který způsobuje tolik lidského utrpení a který veškerou moc svěřuje velkému kapitálu. Obama si však tuto příležitost nechal ujít a systém ponechal v takové podobě, v jaké nadále funguje. Pokud jde o mezinárodní politiku, vždy jsem byla názoru, že zásahy USA do ní jsou pro celý svět devastující. Existuje ještě jedna věc, v níž mám od prezidenta Obamy zcela odlišný názor – my totiž naprosto odmítáme novou, takzvanou transatlantickou dohodu TTIP.

V prezidentském úřadě by ho mohla nahradit Hillary Clintonová. Myslíte si, že byste si s ní jako se ženou mohla lépe rozumět, nebo by byla situace spíše podobná jako s prezidentem Obamou?

Já myslím, že by to bylo úplně to samé jako s panem Obamou. Paní Clintonová zaujímá v mezinárodních otázkách shodná stanoviska jako on. Má úplně stejný zájem podřídit Evropskou unii zájmům USA, přičemž je třeba zmínit, že se Unie ani příliš nebrání. V trestním právu se tomu říká „syndrom souhlasící oběti“.

Marine Le Pen a Lukáš Petřík

Marine Le Pen a Lukáš Petřík

A jaký je váš názor na Angelu Merkel? Jak hodnotíte německou pozici ke konfliktu na Ukrajině a ve vztahu k Rusku?

Německo je pro mě v poslední době velkým zklamáním. V předcházejících letech se často snažilo hrát roli jisté vyvažující mocnosti, avšak teď prošlo dost velkou proměnou a zcela se přidává k americkým pozicím. Zejména podporuje celý systém sankcí proti Rusku, který my považujeme za zcela absurdní a kontraproduktivní. Přemýšlím o tom, jaký má na tom Německo zájem. Protože pokud jde o Francii, tam jsem jistá, že ta na takovém postoji nemá zájem vůbec žádný.

Bývalý český prezident Václav Klaus řekl, že ukrajinská krize byla způsobena USA a EU, které chtěly nesmyslný konflikt s Ruskem. Souhlasíte?

Velmi často s panem Václavem Klausem souhlasím a i v tomto případě vyniká jeho analýza svou přesvědčivostí a přesností.

Co říkáte na to, že většina evropských státníků se nezúčastnila oslav Dne vítězství v Moskvě? Český prezident Miloš Zeman tam však přesto odcestoval a oslav se účastnil. Jaký je na to váš názor?

Myslím, že toto rozhodnutí evropských politiků bylo skutečně mizerné. Každý, kdo se chce právem nazývat evropským státníkem, by se měl účastnit oslav vítězství nad nacismem a vzdát úctu i obětem, které v tomto boji přineslo Rusko.

 

 

Co říkáte nynějším návrhům Evropské unie na kvóty na azylanty?

Já se domnívám, že jde o návrh, jehož skutečným pramenem je gigantická neschopnost. Unijní politici nejsou schopni zabránit nelegální migraci a nejsou schopni ochránit evropské hranice, a proto nám nyní navrhují dát této podvratné migraci pevnou formu a jistým způsobem migranty rozptýlit tak, aby byli méně vidět. Migrace do Evropské unie má devastující účinky a v budoucnosti budou její dopady ještě závažnější. Má vliv už i na demokratický charakter režimů v evropských zemích, jejíž obyvatelé si tuto migraci nepřejí. Evropská unie jim však migraci chce vnutit, takže i v tomto případě se jedná o totalitní přístup.

A jak chcete čelit islamizaci Francie? I když úplně zastavíte imigraci, ve Francii žije již velmi mnoho muslimů a mají vysokou porodnost...

Máte úplnou pravdu v tom, že prvním krokem musí být zastavení migrace a dále neprohlubovat jí způsobené problémy. Za druhé je třeba obnovit principy dobrého fungování Francie, tedy princip laického státu, to znamená zejména znovu odkázat náboženství do výlučně soukromé sféry a nedovolit uplatňování náboženských a komunitárních požadavků. „V Římě se chovejte jako Říman, ve Francii jako Francouz.“

Front National bývá obviňován, že je fašistickou, rasistickou a antisemitistickou stranou. Jaká je vaše odpověď na tato obvinění?

Jsou to karikaturní obvinění šířená našimi protivníky s cílem nás poškodit. Takto nás obviňuje obvykle levice, pravice nás zase často nařkne ze sklonů extrémně levicových. Také generál de Gaulle byl svého času obviňován současně levicí, že je fašista, a pravicí, že je bolševik. Myslím, že takováto obvinění z obou stran svědčí o tom, že zastáváte správnou pozici.

Vámi zmiňovaný francouzský prezident Charles de Gaulle vystoupil z vojenské části NATO, vy chcete, aby Francie odešla z NATO úplně. Jak by v takovém případě mělo vypadat její bezpečnostní ukotvení a kdo by měli být její spojenci?

Nejprve je třeba si uvědomit, kdo jsou naši skuteční nepřátelé. A jakou roli dnes hraje NATO? Proti komu se vlastně zaměřuje?

Kdo jsou tedy nepřátelé?

Já myslím, že jsou to země, které financují islámský fundamentalismus. Tam číhá skutečné nebezpečí. Tyto země jsou často podporovány a rozmazlovány ze strany USA i nynější reprezentace Francie. Chovají se tak ve vztahu k Turecku a červený koberec rozvíjíme i před návštěvami ze zemí, jako je Katar.

Britský euroskeptik John Laughland říká, že Putin vyhnal bolševismus a marxismus z Ruska a ten se teď vrátil na Západ, kde vznikl...

(smích) Tato teorie se mi líbí, někdy mám pocit, že všichni zbývající „sovětští“ lidé jsou nyní ve Francii… (v době konání rozhovoru probíhalo zasedání Evropského parlamentu ve francouzském Štrasburku – pozn.red.).

Co si myslíte o BRICS? Měly by evropské země více spolupracovat s touto organizací a jejími členskými zeměmi, aby vyvážily moc USA a sílu dolaru jako světové rezervní měny?

Domnívám se, že všechny státy, včetně těch, které jsou dnes členy Evropské unie, by měly mít právo jednat a uzavírat smlouvy na bilaterálním základě. Protože jsem zastánkyně multipolárního světa, tak jsem přesvědčena, že i země skupiny BRICS musí sehrát významnou roli v koncertě národů. Měly by se zejména zapojit do snah o korekci ekonomického modelu, zejména jej odtrhnout od chamtivosti a lačnosti finančního světa a vytvořit „reálnou“ ekonomiku, která vytváří pracovní místa a bohatství vyplývající z produkce.

 

Psali jsme:

 

Existuje dle vašeho názoru prostor pro spolupráci vlasteneckých sil, jako jsou Front National, UKIP, Fidesz, které současně stojí o mírovou kooperaci s Ruskem?

Ano, ovšem. Do tohoto seznamu bych doplnila ještě Geerta Wilderse a jeho PVV, rakouskou stranu FPÖ nebo italskou Ligu severu. V současné době existuje v oblasti vlasteneckých stran velká dynamika a tyto strany mají všechny předpoklady, aby spolu účinně spolupracovaly.

Mohu se zeptat, kdo by byl z trojice Johanka z Arku - Margaret Thatcher - Charles de Gaulle asi nejspíše vaším vzorem?

Především je třeba říci, že spojovacím článkem všech těchto tří osobností je fakt, že zájmy národa kladly vysoko nad všechny jiné ohledy. Pro mě je z této trojice ovšem největším vzorem Jana z Arku. Byla to ve francouzských dějinách osobnost zcela mimořádná.

Pokud byste se stala prezidentkou Francie a Francie by vystoupila z EU, co byste udělala s touto budovou Evropského parlamentu ve Štrasburku?

(smích) Jistě bychom pro ni nějaké využití našli! Mohla by tu třeba být univerzita. Ta by mohla vychovávat a formovat budoucí vlastenecké duchy.

Děkuji Vám za rozhovor.

 

Marine Le Pen (narozena 5. srpna 1968 Neuilly-sur-Seine) je francouzská nacionalistická politička a právnička, od roku 2011 předsedkyně Národní fronty, poslankyně Evropského parlamentu. Jde o dcerou francouzského politika a bývalého dlouholetého předsedu Národní fronty Jeana Maríi Le Pena. Pokud se v roce 2017 stane francouzskou prezidentkou, chce mimo jiné zrušit manželství pro osoby stejného pohlaví. Front National byla v květnu 2014 nejsilnější francouzskou stranou ve volbách do Evropského parlamentu  její preference se pohybují okolo dvaceti až třiceti procent.

 

 

Klíčová slova: EU  | nový světový řád  | nacionalismus  | imigrace  | Klaus  | neomarxismus  | NATO  | Německo  | suverenita  | USA  | Francie
16454 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

euPortal.cz

Tak to je síla. Předseda Pirátů a sluníčkář Ivan Bartoš nepodporuje jen imigraci a islám, ale chce legalizovat i heroin! Marine Le Pen poslala Čechům zásadní vzkaz k volbám. Zde je...Katolický kněz udeřil k volbám: Zhmotnělý děs Herman a rektální alpinismus lidovců vůči Eurosojuzu. EU ovládnou muslimové, je potřeba ji zbořitMnoho z nás řeší, jak a koho má volit… ČSSD je dle mínění mnohých analytiků z oblasti národní bezpečnosti nejmocnější mafií v ČR a pokud jde o TOP 09, KDU a Piráty…Husté. Podívejte se, jak známý ministr brutálně lže. Nachytali ho jak malého kluka. Kvůli němu je ale ohroženo zdraví lidí i zvířat. Podívejte se...

euServer.cz

Skandální selhání premiéra a doznání otřesných rozměrů. Reálná hrozba krádeže za tisíce miliard. Přední skalní odpůrce privatizace českého lithia přináší nová znepokojivá fakta Dovolil bych se zeptat už nejen pana Zaorálka, ale i pana Kalouska, Schwarzenberga, Langšádlové, Teličky, Štětiny, Stropnického a všech dalších našich slavných nenávistníků...

ePortal.cz

"Toxická zátěž", "Putinův agent"....Hádejte, na jakého politika má tolik lidí spadeno. "Mám radši kytaru a táborák, než luxusní vůz či dovolenou". Do parlamentu má nakročeno tak trochu jiný politik, který vám vzkazuje...

Eurabia.cz

Pražští muslimové se svolávají k volbám! Nedovolte muslimům rozhodovat o naší budoucnosti ...Itálie: Řádění uprchlíku z Afriky pokračuje! Další přepadení ...

FreeGlobe.cz

Jen hodiny do rozhodnutí: Zvedneme hlavy? Kdo zůstane doma, volí Kalouska, Merkelovou a muslimskou invaziMuslimové mají v Evropské komisi věrného přítele. To netvrdí žádný zlý eurokpetik, ale její místopředseda Frans Timmermans. Přečtěte si další hluboké myšlenky z jeho dopisu mohamedánům

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

eOdborar.cz

Kdo bude hájit po volbách zájmy zaměstnanců? ČSSD se totiž nedá věřit ....Boj proti lichvě? Vážně, pane Okamuro? Lichváři na kandidátce SPD ...

ParlamentniListy.cz

Nejen Václav Moravec: ČT vysílala magazín pro gaye a lesby z prostředí pražské Kliniky. Přišla Feryna, byla i písničkaMístopředseda Rady Českého rozhlasu nám poskytl rozhovor, který se jen tak nevidí: Feťáci z Kliniky, kteří zaberou cizí majetek, jsou aktivisté?! Kde to jsme? Co se to děje?!
Články autora
Průzkum
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění