Sobotkova vláda chystá obrovský byznys za půl miliardy pro příchod tisíců uprchlíků do ČR. Plánují neziskové organizace tunel?

Autor: odjinud | Publikováno: 29.8.2016 | Rubrika: Politika
sobotka_b

Integrace šesti tisíc osob, které mají být v letech 2017 – 2019 přesídleny nebo přemístěny do České republiky, bude stát přes půl miliardy korun bez DPH. Pokud do září příštího roku Česká republika na své území příjme tři tisíce žadatelů o azyl z Řecka a z Itálie, tuto půl miliardu zaplatí Evropská unie. Účelem je zajistit hladký příchod cizinců dle práva EU.

Vyplývá to z nelegislativního materiálu, který ministerstvo vnitra předkládá vládě. Materiál ve skutečnosti obsahuje vyhlášení výběrového řízení na generálního integrátora cizinců přidělených do ČR.

 

Významná veřejná zakázka nese název „Generální poskytovatel integračních služeb pro osoby s udělenou mezinárodní ochranou pro období let 2017 – 2019“  a její předpokládaná hodnota je podle materiálu 520 500 000 Kč bez DPH. Materiál má Česká justice k dispozici. 

To znamená, že integrace cizinců umístěných do ČR bude stát 173 500 000 ročně, upřesňuje materiál ministerstva vnitra. „Předpokládaná hodnota se odvíjí od počtu oprávněných osob, který odhaduje MV pro období let 2017 – 2019 na cca 6 000 osob, tedy na cca 2 000 osob ročně,“ uvádí se doslova v odůvodnění otevřeného zadávacího řízení, v jehož rámci bude uzavřena rámcová smlouva s jedním dodavatelem integrace cizinců na předmětné tři roky.

 

Bydlení, vzdělání, jazyk, práce

Co bude úkolem integrátora? Předmětem plnění bude zajištění integračních služeb v rámci státního integračního programu pro osoby s udělenou mezinárodní ochranou pro období 2017 – 2019 ve stanovených oblastech integrace stanovenému počtu oprávněných osob na celém území České republiky. „Úkolem generálního poskytovatele integračních služeb je koordinace a zajištění integračních služeb zejména, nikoli však výlučně formou subdodávky ve spolupráci se subdodavateli integračních služeb, kterými mohou být výhradně právnické osoby, zejména obce, nestátní neziskové organizace, církve a zaměstnavatelé,“ uvádí se v zadání zakázky.

Jak dále plyne z odůvodnění účelnosti, půjde o zajištění bydlení, vzdělání, výuku jazyka a pomoci na trhu práce.

 

Tři tisíce lidí do ČR výměnou za peníze EU

Jak dále vyplývá z textu odůvodnění účelnosti zakázky, ministerstvo vnitra má na tento úkol necelých 47 milionů korun. „K zajištění výše uvedených finančních prostředků má odbor azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra ve schváleném státním rozpočtu k dispozici částku 46,5 mil. Kč podle výše uvedeného usnesení vlády. K finančnímu krytí zbývající části výdajů na realizaci rámcové smlouvy ve výši 127 mil. Kč budou využity příspěvky z Azylového, migračního a integračního fondu (AMIF) za přesídlené a relokované osoby,“ vysvětluje se v rámci odůvodnění účelnosti.

Proto ministerstvo v odůvodnění účelnosti upozorňuje na možnost přemístit do ČR přes 3000 žadatelů o azyl z Řecka a z Itálie za peníze: „V souladu se schváleným národním programem AMIF může ČR získat 20,146 mil. € (cca 544 mil. Kč) za přesídlení 400 osob a relokaci 2691 osob z Řecka a Itálie, a to v případě jejich přesídlení či relokace do 26. září 2017. K financování příslušné rámcové smlouvy budou použity finanční prostředky odpovídající celkové výši příspěvků za skutečně přesídlené a relokované osoby,“ uvádí se doslova v odůvodnění.

 

Zajistit hladký příchod cizinců dle práva EU

Jak dále vyplývá z odůvodnění účelnosti zakázky, České republice nezbývá, než zajistit hladký příchod cizinců a jejich úřední integraci, jinak by vláda nesplnila  cíle svého státního integračního programu, který je ovšem součástí evropského práva: „Nerealizace veřejné zakázky neumožní poskytování integračních služeb všem osobám s udělenou mezinárodní ochranou ve stanoveném období, a tím nesplnění cíle SIP, tj. primárně podchytit osoby na cestě k individuální integraci co nejdříve a zajistit tak hladký přechod přesídlených a relokovaných osob, stejně jako spontánně přicházejících oprávněných osob. Nerealizací veřejné zakázky nebude dodrženo zákonné ustanovení o SIP, které je současně transpozičním ustanovením evropského práva,“ uvádí se doslova v odůvodnění účelnosti zakázky.

 

Statní integrační program ve vztahu k zakázce:

  • a) Státní integrační program (dále jen „SIP“) má právní oporu v § 68 až § 70 zákona č. 325/1999 Sb., o azylu. Je to program zaměřený na pomoc oprávněným osobám při jejich začlenění do společnosti, a to zejména v oblasti bydlení, vzdělávání a odstranění jazykové bariéry a pomoci při vstupu na trh práce. Pravidla SIP a výši prostředků vynakládaných na jeho realizaci stanoví vláda.
  • b) Předmětem plnění zadávané veřejné zakázky je zajištění integračních služeb v rámci SIP pro osoby s udělenou mezinárodní ochranou v období let 2017 – 2019 ve stanovených oblastech integrace stanovenému počtu oprávněných osob na celém území České republiky, a to na základě rámcové smlouvy uzavřené mezi zadavatelem a generálním poskytovatelem integračních služeb (dále jen „GPIS“).
  • c) Zadavatel požaduje zajištění integračních služeb pro všechny osoby s udělenou mezinárodní ochranou ve stanoveném období.
  • d) Předpokládaný termín uzavření rámcové smlouvy mezi Ministerstvem vnitra a GPIS je prosinec 2016 s účinností od 1.1.2017 na dobu 36 měsíců.

Zdroj: ceska-justice.cz

 

K tématu:

Desatero pro slušné lidi dobré vůle, proč nepomáhat uprchlíkům a migrantům. Oni si naši pomoc, soucit a milosrdenství nezaslouží

Africký přistěhovalec mnohonásobně znásilnil 15 bílých žen. Prý tím bojoval proti rasismu. Otřesné video. Podívejte se

Pouliční válka černých přistěhovalců s policií v Itálii. Další drsné záběry, které vám Česká televize asi neukáže

Jih Itálie. Černoši rabují a pálí. Záběry, které v České televizi asi neuvidíte. Za chvíli bude to samé u nás

 

Čtěte také:

Dvanáctičlenný muslimský gang sedm hodin non-stop znásilňoval matku dvou dětí. Muslimští diváci v soudní síni tleskali a volali "děvka" a "patří jí to". Znásilnit nezahalenou bílou ženu není hříchem proti islámu

Islám v praxi: Žena znásilněná a rozřezaná na kousky. Odporný pohled jen pro silné povahy. Necenzurováno

Většinu znásilnění v Oslu páchají imigranti

83 z celkem 86 znásilnění v Oslo mají na svědomí muži "nezápadního původu"

Islám v praxi: Žena znásilněná a rozřezaná na kousky. Odporný pohled jen pro silné povahy. Necenzurováno

Klíčová slova: multikulturalismus  | imigrace  | ČSSD
4051 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení
reklama

Čtěte také

euPortal.cz

Hodně drsný projev Viktora Orbána: Muslimové ovládnou Evropu ještě během naší generace. Musíme se bránit a nesmíme se bát, že nás označí z populistyTohle je pro Merkelovou naprosto hororová představa. A další pohroma s imigranty je na obzoru. Znalec Německa hovoří o tom, jak tam dopadnou volby a co nás po nich čeká Je v Trumpově vládě jediná osoba vlastnící mozek? Aneb ekonomická lekce pro Čínu a RuskoA jejda. Tato věc, kterou nařídil Putin, dost naštve a poškodí AmeričanyV ČR se objevil nový fenomén. Islámské letní tábory pro děti. Podívejte se na velmi znepokojující reportáž TV Prima

euServer.cz

Proč lidé vzhlíží k Rusku aneb O levicově-konzervativních tendencíchMiloš Zeman: Posíláme kondolence, vyjadřujeme solidaritu s oběťmi islámského terorismu. Ale jinak nic...

ePortal.cz

Izrael jim dává první poslední a oni takhle? Skandál. Takhle ve škole masírují vaše děti. Jako v 50. letech!

Eurabia.cz

Jak porozumět islámu? Vědecké zkoumání zdrojů islámské agresivity ....Švédský premiér chce nastolit diktaturu! Občané nemají mít právo bránit imigraci muslimů!

FreeGlobe.cz

Imigrant měl tři manželky, tak dostal tři byty. Média hlavní stoky to považovala za fake news. Ukázalo se, že je to pravdaUkrajina povážlivě vymírá. Čísla jsou neúprosná

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

eOdborar.cz

Komunista Klán: Kdyby nedošlo v roce 1989 ke změně, dnes bychom byli průmyslovou velmocí v EvropěMafie ve Vodňanech, i ten traktorista má z Babišovy chemie hned průjem. Maso z Polska, salám ze separátu

ParlamentniListy.cz

Nechtějí islám, přesto zvolí Merkelovou. Spisovatel žijící v Německu odhaluje tajemství NěmcůCo se dnes děje ve vládě, to je pokrytectví a populismus, zahřmělo z Lán. Pak se prezident Zeman pustil do Slovenska za trik s imigranty
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění