<

To je síla. Ve Švédsku mohou muslimové legálně napadat ženy, Židy a homosexuály a nejsou stíháni. Ostatním za to hrozí kriminál. Úřady financují i organizace napojené na ISIS a Al Kajdu

Autor: odjinud | Publikováno: 9.3.2017 | Rubrika: Islám
Vlajka - Švédsko

Platí podle švédských zákonů o „projevech nenávisti“ pro některé osoby vyjímečné zacházení? Zdá se, že je tomu tak. Podle švédského trestního zákoníku může být osoba volána k odpovědnosti za hanobení, pokud se dopustí takového výroku nebo vystupování, které „ohrožují nebo urážejí etnickou skupinu nebo jinou podobnou skupinu lidí z důvodu rasy, barvy pleti, národního nebo etnického původu, náboženské víry nebo sexuální orientace“.

 

  • Ve Švédsku jsou stíhány komentáře kritizující sexuální násilí vůči ženám podle Koránu, ale nazývat homosexualitu „virem“ je v pořádku.

  • Antisemitizmus se stal natolik sociálně přijatelným, že antisemitům prochází úplně všechno, a nikdo si toho ani nevšimne, jak hlásí Nima Gholam Ali Pour.

  • Jeden z hlavních švédských mediálních kanálů fakticky popisuje antisemitizmus jako pouhý odlišný názor. Je zřejmé, že v očích švédských orgánů s s homosexuály ani Židy příliš nepočítá.

  • Švédské orgány kromě toho poskytují velké částky peněz organizacím, které obhajují násilí a zvou hlasatele nenávisti podporující teroristické organizace jako ISIS. Mezi mluvčími, které si SFM najala, byl i Michael Skråmo, který veřejně vyzýval své muslimské spoluvěrce, aby se připojili k ISIS, a vystupoval v propagačních videích, kde pózuje s útočnými puškami ve společnosti svých malých dětí.

V roce 2015 imám mešity v Halmstadu Abu Muadh řekl, že homosexualita je „virus“, před kterým jsou rodiče povinni chránit své děti.

Švédská Federace pro práva lesbiček, gayů, bisexuálů, transsexuálů a jiných menšin (RSFL) podala v říjnu 2015 žalobu. „Mnozí lidé naslouchají imámovi a je zde riziko, že tyto názory a další výrazy homofobie se budou šířit mezi věřícími, protože přikládají slovům svých kazatelů velkou důležitost“, řekla předsedkyně RSFL Ulrika Westerlund.

Švédské orgány v trestním řízení to však zjevně nechává v klidu; imám nebyl stíhán.

„Aby se nějaký čin dal kvalifikovat jako hanobení, musí dosáhnout určité úrovně, a v tomto kontextu se posuzuje tak, že tento výrok oné úrovně nedosáhl“ řekl Martin Inglund, pověřený policejní vyšetřovatel v Halmstadu. K tomu dodal, že byl učiněn výrok na základě náboženské svobody, stejně jako Evropské konvence o lidských právech. Policii trvalo pouhý týden, než rozhodla, že imám nebude stíhán.

„Je to podivné rozhodnutí, řekl Jonnié Jonsson, předseda RFSL v Hallandu, „Myslím si, že nikdo nemá právo dopuštět se ve jménu víry násilí na jiných lidech“.

Pak tu máme nedávný případ Stefana Vestlinga, místního politika ze Švédské demokratické strany. Ten byl nedávno byl stíhán a obviněn z „hanobení etnické skupiny“, když v prosinci 2014 na oficiálním Facebooku Švédské demokratické strany v Norbergu napsal tento komentář:

„Muslimové, kteří skončili v ‚diaspoře’, jsou ve válce. Muslim, který žije ve Švédsku, se tedy nachází ve válečné zóně, kde je dovoleno znásilňovat ženy, což je podle Koránu právo muslimů. Muslimovi je dovoleno provozovat sex se ženami, které dobyl ve válce… to jest, s nevěřícími ženami (Korán Sura 4:3, 4:24). Pro nadržené ‚švédské‘ muslimy je samozřejmě nejjednodušší vstoupit do ISIS, kde mohou plně uspokojit své nízké, ďábelské chtíče.

Státnímu zástupci se nepodařilo přesvědčit okresní soud, že Vestling spáchal trestný čin. „Svoboda projevu zahrnuje i právo sdělovat takové informace, názory a myšlenky, které jsou urážlivé nebo vyvolávají zděšení a neklid“, uvedl soud ve svém rozsudku. Nicméně odvolací soud ve Svea shledal v prosinci 2016, že Vestlingův příspěvek hanobil muslimy. Odvolací soud patrně neměl žádný problém s první částí Vestlingova příspěvku. Pouze poslední věta, „Pro nadržené ‚švédské‘ muslimy je samozřejmě nejjednodušší vstoupit do ISIS, kde mohou plně uspokojit své nízké, ďábelské chtíče“ byla shledána jako přestupek proti trestnímu zákoníku. Vestling byl odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody a pokutě. Proti rozsudku se odvolal k nejvyššímu soudu.

Oba výroky, jak ten, který pronesl Abu Muadh, tak výrok Stefana Vestlinga, byly urážlivé; nicméně švédské úřady imáma ve výsledku ochránily před dopady jeho jednání, i když trestní stíhání by zřejmě vyslalo jasný signál ostatním muslimským kazatelům, kteří mají na homosexualitu podobný názor. Že tomu je tak, dokazuje švédský muslim ve svém blogu, kde píše:

Během let, co jsem muslimem, jsem navštívil několik švédských mešit napříč zemí od severu na jih. Ve všech těchto mešitách byla homofobie normální. Slyšel jsem i horší věci než výrok, že „homosexualita je virus.“ V žádné mešitě, opakuji, v žádné, jsem nenarazil na kázání, které by tolerovalo homosexualitu… Skutečnost, že média se tváří, jako by byla udivena [výrokem Abu Muadha], dokladuje, jak málo kontaktů mají s muslimskou komunitou ve Švédsku. Pro ty, kteří „do toho vidí“, kteří navštěvovali mešity a strávili nějaký čas s muslimy, aktivními návštěvníky mešit, imámovy názory zní jako docela mainstreamové.

Švédští experti většinou považují Abu Muadha za radikála, který se pohybuje v kruzích salafistů a podporoval džihád, přičemž glorifikoval mučednickou smrt v boji za šíření islámu. Ve videoklipu na YouTube vyzývá lidi, kteří „zhřešili“, aby vedli džihád, čímž dosáhnou odpuštění od Boha. V rozhovoru, který v červnu 2016 poskytl Hallandspostenu,uvedl, že muslimové se nemají přátelit s bezvěrci. Tvrdil, že muslimové nesmějí přejímat způsob ošacení a účesy od „kuffarů“ (bezvěrců), a prohlásil, že 95% všech TV programů je „haram“ (zakázáno).

Ve Švédsku jsou stíhány komentáře kritizující sexuální násilí vůči ženám podle Koránu, ale nazývat homosexualitu „virem“ je v pořádku.

Homosexuálové nejsou jedinou skupinou, kterou švédská společnost již nepovažuje více za minoritu zasluhující ochranu. Antisemitizmus se stal ve Švédsku natolik sociálně přijatelným, že antisemitům prochází úplně všechno a nikdo si toho ani nevšimne, jak hlásí Nima Gholam Ali Pour. Jeden z hlavních švédských mediálních kanálů fakticky popisuje antisemitizmus jako pouhý odlišný názor. Je zřejmé, že z pohledu švédských úřadů se s homosexuály ani Židy příliš nepočítá.

Švédské úřady kromě toho poskytují velké částky peněz organizacím, které zvou hlasatele nenávisti podporující teroristické organizace jako ISIS a Al Káida.

Švédské federaci muslimů (SFM), neziskové organizaci se sídlem v Gothenburgu, byla v roce 2016 poskytnuta vládní dotace 535.000 SEK (60.000 USD). Tuto částku obdržela navíc ke 150.000 SEK (17.000 USD) od města Gothenburg.

SFM požádala o tyto peníze na „bof proti islamofobii“, kterou organizace považuje za „jeden z největších současných problémů Švédska“. Jedním z najatých mluvčích SFM byl Michael Skråmo, který veřejně vyzýval své muslimské souvěrce, aby se připojili k ISIS. Nyní se pod jménem Abdul Samad al Swedi objevil v propagačních videích, kde poblíž Kobane v Sýrii pózuje s útočnými puškami Kalašnikov po boku svých malých dětí. Pravidelným mluvčím je i Abu Muadh.

1149

Foto: Michael Skråmo, švédský konvertista a džihádista ISIS, přivezl svou rodinu do Sýrie. Také vyzýval muslimy ve Švédsku, aby bombardovali svá pracoviště.

Odborník na terorizmus Magnus Ranstorp uvedl, že byl překvapen udělením státních dotací SFM. „Vidím tady spoustu otevřených otázek. Mluvíme o skupině, která pozvala hlasatele nenávisti, jejichž salafistická orientace je v mnoha ohledech opakem tolerance“, řekl. Rozhodnutí udělit SFM vládní dotace také odporuje dohodě vlády se čtyřmi konzervativními stranami koalice, že žádné veřejné prostředky nesmějí být poskytovány na podporu násilí.

Jaká je odpověď švédských orgánů na oficiální finanční granty organizacím, které hostí extrémisty ? „Jistě že je to vážné, a podle našeho názoru se to musí zakomponovat do budoucích úvah o poskytování dotací“, řekl Daniel Norlander, první tajemník Národního úřadu proti násilnému extrémizmu. Úřad zjevně neuvažuje o tom, že by se ty peníze měly vrátit nebo by měly být uvaleny jakékoliv sankce. Nakonec stejně mluvíme pouze o hlasatelích násilného džihádu.

GATESTONE, I N S T I T U T MEZINÁRODNÍ RADA PRO POLITIKU

Judith Bergman
22. února 2017, 17:00 h

Zdroj: https://www.gatestoneinstitute.org/9923/sweden-islam-hate-speech

www.nwoo.org

 

K tématu:

Desatero pro slušné lidi dobré vůle, proč nepomáhat uprchlíkům a migrantům. Oni si naši pomoc, soucit a milosrdenství nezaslouží

 

Africký přistěhovalec mnohonásobně znásilnil 15 bílých žen. Prý tím bojoval proti rasismu. Otřesné video. Podívejte se

Pouliční válka černých přistěhovalců s policií v Itálii. Další drsné záběry, které vám Česká televize asi neukáže

Jih Itálie. Černoši rabují a pálí. Záběry, které v České televizi asi neuvidíte. Za chvíli bude to samé u nás

 

Čtěte také:

Dvanáctičlenný muslimský gang sedm hodin non-stop znásilňoval matku dvou dětí. Muslimští diváci v soudní síni tleskali a volali "děvka" a "patří jí to". Znásilnit nezahalenou bílou ženu není hříchem proti islámu

Islám v praxi: Žena znásilněná a rozřezaná na kousky. Odporný pohled jen pro silné povahy. Necenzurováno

Většinu znásilnění v Oslu páchají imigranti

Klíčová slova: islám  | multikulturalismus  | právo  | kriminalita
14519 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

euPortal.cz

Za Babišovo hnutí ANO byl zvolen poslanec s muslimskými kořeny Farhan Kamal... Naopak "islamofob" byl vyhozen ...Největší chyba Ruska za poslední roky? Vladimir Putin otevřeně promluvil...Čím více nám chtěli vtlouci do hlav pomocí ČT a Bakalových médií, že je Babiš nebezpečný člověk, kterého je třeba zničit, tím více jsme mu věřili. A tak jsme „zvedli zadky“ a šli bránit svého šerifa...Víte, proč vám zdražili máslo? Zde je vysvětlení, které vás bude šokovatStane se Andrej Babiš po volbách diktátorem, který zásadně změní směřování České republiky? Velmi dobře informovaný muž promluvil...

euServer.cz

Může se volbami něco změnit? Jsme na rozcestí mezi slepou uličkou a cestou do pekel....Václav Moravec takto neslýchaně zneužil televizní vysílání v ČT... Hlubiny podlosti, kterých v minulosti dosáhli Gazdík, Kalousek, Štětina, Herman a další, nebyly hlubinami nejhlubšími

ePortal.cz

Analýza: Proč Svobodní opět neuspěli? Jsou schopni se z posledního těžkého K.O. vzpamatovat? Volil jsem Svobodné. V případných předčasných volbách to ale hodím ODS. Kvůli Václavu Klausovi ml.

Eurabia.cz

Německá media: Češi volí vlastenecky takový zločin! Nepatří do EUsajuzu ...Za hnutí ANO byl zvolen poslanec s muslimskými kořeny. Naopak islamofob byl vyhozen ...

FreeGlobe.cz

Islám pomáhá proti sexuálnímu zneužívání! To není vtip, píše se o tom v uznávaných novináchRusové zpráskali práskače a svazáky z Evropských hodnot

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

eOdborar.cz

ČSSD nepochopila svou prohru! Dále kopíruje protičeskou politiku ....Pro podporu uprchlíku a muslimů magistrát Brna peníze má, ale pro řidiče MHD ne?!

ParlamentniListy.cz

Děvko, sekl zpráskaný Kalousek po šéfovi MF Dnes. Ten mu odpověděl něco, po čem bude šéfovi TOPky ještě hůřDěvko! neudržel se Miroslav Kalousek. Babiš má páku na Zemana. A Eva Holubová...
Články autora
Průzkum
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění