reklama
reklama

Otřesná práce Babiše a Sobotky. Z hlediska množství byrokracie je Česká republika horší než Rumunsko

Autor: Tomio Okamura | Publikováno: 11.7.2017 | Rubrika: Zamyšlení
babis

Z hlediska množství byrokracie je Česká republika horší než Rumunsko. Vyplývá to z nejnovější renomované mezinárodní studie světové auditorské firmy Pricewaterhousecoopers (PwC) a World Bank Group. Česká republika se například v rámci států Evropské unie a zemí Evropského sdružení volného obchodu (EFTA) umístila na katastrofálním 26. místě z celkových 32 zemí v žebříčku doby, tedy času v hodinách, který musí společnosti strávit na splnění daňových povinností. Tragické mezinárodní umístění České republiky v plné nahotě ukazuje, jak Sobotkova a Babišova vláda ve skutečnosti totálně zklamala. Za této vlády neuvěřitelně narostla byrokracie, která dusí občany i firmy čím dál více.

Studie zjistila, že v České republice spotřebují společnosti na splnění některých daňových povinností, například korporátní daň, daně za zaměstnance, spotřební daň, v průměru 234 hodin ročně, což je téměř 10 celých dní, respektive více než 27 pracovních dní - při plném využití pracovní doby 8,5 hodiny.

Od Sobotky s Babišem a Bělobrádkem pořád přitom slyšíme jen prázdné řeči o tom, že bude líp, ale realita je velmi špatná. Obyčejným lidem nezbývá v peněženkách každý měsíc o nic více než za minulé Kalouskovy vlády.

Byrokracie v České republice se zvyšuje navzdory tomu, že máme třetí tisíciletí a drtivou informací si státní správa může zjistit sama bez obtěžování občanů. Nekladu vinu na úředníky - oni jsou stejnou obětí byrokracie jako my. Viníci jsou ti, kdo tvoří tak špatné systémy - a to jsou vládní politici v čele se Sobotkou a Babišem, tedy ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL v současné vládě a Kalouskova TOP09 a ODS v minulé vládě. Byrokracie v ČR se stále jen zhoršuje.

Naše hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) prosazuje zásadní zjednodušení a omezení zbytečné byrokracie v naší republice – pro firmy i pro občany. Samozřejmě odmítáme také elektronickou evidenci tržeb (EET) a navrhli jsme v Parlamentu její zrušení. Místo toho navrhujeme pro malé živnostníky daňové paušály – je to jednoduché, praktické a bez zbytečné byrokracie jak na straně podnikatelů, tak na straně státu. A daňový výběr bude zajiětěn.

Stát musí umožnit, aby se firmy v ČR mohly více věnovat produktivní činnosti než administrativě. Snížení administrativních nároků v daňové oblasti kladených na firmy v ČR by zvýšilo produktivitu firem a zlepšilo tak jejich ekonomické výsledky - z čehož by profitovalo obyvatelstvo, celá ČR a potažmo i státní pokladna.

Mnoho lidí spatřujete nějakou souvislost či úměru mezi úrovní daňové (potažmo daňově-administrativní) zátěže a mírou regulací uvalených na firmy v ČR na straně jedné a ekonomickou výkonností firem a tvorbou bohatství (HDP) v ČR na straně druhé. Ono je to ale trochu jinak. Výše daní kupodivu nemusí korelovat s efektivitou a jinými věcmi a navíc tvorba HDP rozhodně není tvorba bohatství. HDP je účetní ukazatel - například když upeču chleba, koupím chleba, vyhodím chleba a pak ho někdo někde spálí nebo odveze na skládku – tak jeden vyhozený bochník sice udělá mraky peněz a zvýší HDP, ale nula spokojenosti pro spotřebitele.

A co se týče potřeby či škodlivosti regulací, musíme si říci, jaké regulace přesně myslíme, jak a proč. Správné regulace určitých věcí totiž musí být, bez nich by společnost neexistovala, a proto jsme si založili stát, protože nějaké regulace něčeho chceme a potřebujeme. Jde jen o to, aby to byly regulace dobré a ne ty špatné. Dobré jistě je, že pro zisk nesmím zastřelit konkurenta nebo přepadnout a vykrást souseda. Špatné ale například je, že v současnosti ve svém vlastním domě už nejsem pánem, protože úředník Vám na základě nového zákona Sobotkovy a Babišovy vlády může z různých důvodů vstupovat do obydlí. Nebo že místo jednoduchého zdanění máme stále složitější systémy, které přináší pouze více práce, ale nikoli vyšší efektivitu.

Naše hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) je bohužel v Parlamentu opoziční stranou. Ale pokud budeme mít po příštích volbách do Parlamentu, které budou příští rok v říjnu, vládní legislativní či exekutivní pravomoc ke změnám, tak určitě budeme prosazovat, a v současnosti také již prosazujeme všude, kde to jde, daňové paušály místo složité daňové byrokracie a prosazujeme také daňovou spravedlnost. Například bych ihned zrušil jako protizákonnou a nemravnou platbu DPH z faktur, které nebyly zaplaceny – tento náš zákon nám Sobotkova a Babišova vláda ve Sněmovně bohužel zamítla, a začal bych také pracovat na skutečné elektronizaci celé státní správy. Prosazuji také princip, že nic, co si stát může zjistit sám, nesmí chtít po občanovi.

To, že je Česká republika v byrokracii až na 26. místě z celkem 32 zkoumaných zemí zcela zapadá do negativního kontextu nově zavedených či zaváděných regulatorních opatření státu, jako jsou kontrolní hlášení k DPH, Elektronická evidence tržeb (EET) a podobně. Právě tato opatření nás dostávají v mezinárodním srovnání na toto nelichotivé místo a budou nás posouvat ještě níž.

Sobotkova, Babišova a Bělobrádkova vláda jen obelhává veřejnost a posouvá Českou republiku nikoliv dopředu, ale níž a níž. Výsledky této mezinárodní renomované studie jsou toho důkazem. Nenechte se už podruhé opít Babišovou koblihou. Z hlediska množství byrokracie se lépe než ČR umístilo dokonce i Rumunsko.

Odkaz na studii je zde: http://www.pwc.com/gx/en/services/tax/paying-taxes-2017.html

Klíčová slova: ČSSD  | Babiš
1726 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení
reklama

Čtěte také

euPortal.cz

Hodně drsný projev Viktora Orbána: Muslimové ovládnou Evropu ještě během naší generace. Musíme se bránit a nesmíme se bát, že nás označí z populistyTohle je pro Merkelovou naprosto hororová představa. A další pohroma s imigranty je na obzoru. Znalec Německa hovoří o tom, jak tam dopadnou volby a co nás po nich čeká Je v Trumpově vládě jediná osoba vlastnící mozek? Aneb ekonomická lekce pro Čínu a RuskoA jejda. Tato věc, kterou nařídil Putin, dost naštve a poškodí AmeričanyV ČR se objevil nový fenomén. Islámské letní tábory pro děti. Podívejte se na velmi znepokojující reportáž TV Prima

euServer.cz

Proč lidé vzhlíží k Rusku aneb O levicově-konzervativních tendencíchMiloš Zeman: Posíláme kondolence, vyjadřujeme solidaritu s oběťmi islámského terorismu. Ale jinak nic...

ePortal.cz

Izrael jim dává první poslední a oni takhle? Skandál. Takhle ve škole masírují vaše děti. Jako v 50. letech!

Eurabia.cz

Jak porozumět islámu? Vědecké zkoumání zdrojů islámské agresivity ....Švédský premiér chce nastolit diktaturu! Občané nemají mít právo bránit imigraci muslimů!

FreeGlobe.cz

Imigrant měl tři manželky, tak dostal tři byty. Média hlavní stoky to považovala za fake news. Ukázalo se, že je to pravdaUkrajina povážlivě vymírá. Čísla jsou neúprosná

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

eOdborar.cz

Komunista Klán: Kdyby nedošlo v roce 1989 ke změně, dnes bychom byli průmyslovou velmocí v EvropěMafie ve Vodňanech, i ten traktorista má z Babišovy chemie hned průjem. Maso z Polska, salám ze separátu

ParlamentniListy.cz

Nechtějí islám, přesto zvolí Merkelovou. Spisovatel žijící v Německu odhaluje tajemství NěmcůCo se dnes děje ve vládě, to je pokrytectví a populismus, zahřmělo z Lán. Pak se prezident Zeman pustil do Slovenska za trik s imigranty
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění