<
reklama

Tihle hlupáci, co volili ODS nebo Piráty, teď nosí nosíky pyšně nahoru a myslí si o sobě, že jsou chytřejší než ostatní voliči. Čím víc arogance a nadutosti, tím hloupěji se lidé chovají

Autor: Petr Hampl | Publikováno: 7.12.2017 | Rubrika: Zamyšlení
internet

440 nebezpečných slov o elektronické komunikaci státu s občany

Varování: Následující text obsahuje narativy neslučitelné s vítězstvím pravdy a lásky nad českými buřiči

Elektronická komunikace občanů s úřady (neboli e-government) je podle všeho horkým tématem.  V posledních dvojích volbách to totiž bylo centrem volebního programu minimálně dvou významných stran, a věnovala se tomu řada dalších. Kolem snad ničeho nevyrostlo tolik nesmyslů (pomineme-li už příslovečných „dvanáct uprchlíků“). Je na místě připomenout, jak je tomu s e-governmentem doopravdy.

Opravdu bývaly časy, kdy lidé museli každou drobnost řešit papírově, obíhat desítky úřadů a bylo to neuvěřitelně náročné. Třeba výpis z trestního rejstříku, který vám dnes vystaví za 10 minut na každé poště, nebo ho získáte za dvě minuty přes internet, získání takového výpisu vám zabralo celý den. Člověk si musel vzít dovolenou, jet do Prahy a tam stál tak čtyři hodiny ve frontě.

Průlom provedl až ministr vnitra Ivan Langer. Můžeme mít spoustu výhrad proti jeho politickému působení, ale je fakt, že e-Government byl pro něj prioritou. Zavedl Czech Pointy a datové schránky. Když byly za jeho nástupce Peciny dotaženy Langerovy projekty, bylo možné vyřešit přes internet prakticky všechno. Když ne  přes internet, tak z nejbližší pošty. Měl jsem možnost to sledovat zblízka, pracoval jsem tehdy pro významného dodavatele technologií pro e-government. Byl to skutečně fascinující zlom.

Viděli jsme to ve zdravotnictví, kde stovky lékařů raději zavřou praxi než by přešli z papírových receptů na elektronické.

Jenže pak se objevila bariéra. Lidé nestojí o možnost komunikovat s úředníky přes internet. Jsou po generace zvyklí držet v ruce papír. Oprávněně nedůvěřují bezpečnosti internetu. Často potřebují radu konkrétního úředníka. A vůbec, jsou zvyklí a basta. Začalo tedy tiché přetahování. Občané se snaží zůstat u papírů. Úřady občas oznámí, že papíry jsou při řešení té nebo situace zakázány a občané se vztekají. Naposledy jsme to viděli ve zdravotnictví, kde stovky lékařů raději zavřou praxi než by přešli z papírových receptů na elektronické.

Celé je to vlastně normální. Až na to, že se v téhle situaci objeví politická strana, která začne tvrdit, že ty elektronické věci k dispozici nejsou. A že je to právě ta strana, jejíž ministr je zavedl! Přitom stačí pouhých pět minut brouzdání a zjistíte, že přes internet můžete prakticky všechno. Uživatelsky je to hodně pohodlné, bezpečnost vyšší než v bance, přístup funguje z každého zařízení. Přesto z toho ta strana udělá hlavní bod politického programu. Ale to není všechno. Najdou se statisíce lidí, kteří tomu uvěří a té straně dají hlas. Ani mezi nimi se nenajde nikdo, kdo by zkontroloval, že to celé je pitomost. Ale to pořád ještě není všechno! Tihle hlupáci, co volili ODS nebo Piráty, teď nosí nosíky pyšně nahoru a myslí si o sobě,  že jsou chytřejší než ostatní voliči, protože oni volili strany s nejlepším programem.

Opakuje se to znovu a znova. Čím víc arogance a nadutosti, tím hloupěji se lidé chovají. Platí to u voleb jako všude jinde .

PŘEČTETE SI TAKÉ:
380 NEBEZPEČNÝCH SLOV O POLITICE A ZDRAVÍ

***

 

Podpořte prosím politicky nekorektní server EUportal.cz, který denně informuje bez cenzury o tyranské Evropské unii, o hrozbě masové imigrace, islamizaci, multikulturalismu, vztazích mezi velmocemi, o zákulisních hráčích a jejich zájmech, o temných zákoutích české i mezinárodní politiky a ekonomiky a o nespravedlivém systému, který nás ovládá, vykořisťuje a utiskuje.

Podpořte nás prosím a bojujte společně s námi za to, aby naše země byla opět naše, aby se tu dalo dobře žít a abychom tuto zemi ubránili pro nás i pro naše děti a vnuky a další generace. Ten boj se týká i vás a když prohrajeme, přijdete o vše – my všichni v této zemi přijdeme o vše. Ubraňme společně, co je nám všem drahé. Finanční prostředky, které darujete, nebudou promarněny. Děkujeme.

On-line platební kartou

PayPal - The safer, easier way to pay online!

Bankovním převodem

Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s.
Variabilní symbol: 001

Ze zahraničí
IBAN: CZ2320100000002700168305
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

Váš příspěvek bude hospodárně využit na zlepšení funkčnosti stránek, rozšíření redakčního systému a zkvalitnění obsahu.

3549 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Tak už je to tady. Islamisti obsadili švédské město Malmö. Třetí největší švédské město kapitulovalo před armádou imigrantů a stát rezignoval na kontrolu tohoto územíTak to je vážné obvinění. Tomio Okamuru prý čeká vězení... Čtěte víceKretén a odporný primitiv Juncker. Desítky milionů imigrantů z Afriky do Evropy. EU je naše záhuba. Šéf Bruselu vyzval k otevření dveří imigraci a toto řekli Okamura, kníže či KellerŠílené sociálně-inženýrské experimenty Berlína (zvaného Brusel) vedou Evropu opět ke zkáze. Toto bude pouhým předobrazem dalšího posunu miliónů směr střední EvropaČernoši se zabydlují v cizích domech a nikdo je odtamtud nemůže dostat. To se opravdu děje. Podívejte se

euServer.cz

To především Bohuslav Sobotka učinil ČSSD zbytečnou. Byl a je tak proevropský, až je protičeský. S voliči se ostře rozešel. To by k zániku mohlo stačit samo o sobě...Drahoš má strach, že mu prezidenství ukradnou ruští špióni...

ePortal.cz

A jéje! Tahle šílená předpověď nejspíš znervózní i ty z vás, kteří se považují za flegmatikyJde o velké spiknuti, které má zničit známého politika? Nebo se jen tento psychopatický novinář rozhodl páchat "dobro"?

Eurabia.cz

Vánoční Praha - arabská hudba a tance. To se již připravujeme na vládu islámu?Za psaní pravdy o multikulturním peklu ve Švédsku až 8 let ve vězení!

FreeGlobe.cz

Podívejte se, čím jezdí poslanci druhé nejchudší země v Evropě. Možná jste jim přispěli i vy (+ foto)Česká ambasáda do Jeruzaléma? Nebezpečný nápad. Rozhovor s Petrem Hájkem

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

eOdborar.cz

Vnutí nám euro, stejné daně a sociální dávky a zkrachujeme jako ŘeckoNeziskovky a neomarxisté zuří! Poslanec za ODS navrhl zrušit dotaci jejich projektu ...

ParlamentniListy.cz

Dohra akce Okamury: Skoro ani čůrat nás nenechali, svědčili novináři. Ale člen SPD odhalil, co s nimi zažil. A je zde vtipné FOTOMy jsme lůza? Vás popadne hrůza. Zdeněk Zbořil po křiku na Zemana a Okamuru varuje: Měli byste se občanů vážně začít bát...
Články autora
Průzkum
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění