Evropská unie chce regulovat video na internetu

Autor: Redakce | Publikováno: 29.10.2006 | Rubrika: ShortNews
Bolšnac 20

Pokud chcete zveřejnit na vašich stránkách video vašich hrajících si dětí nahrané mobilním telefonem, budete si muset zažádat o “licenci podobnou televizní”. To vše pod hlavičkou “nastavení minimálních standardů v oblastech jako jsou reklama, projevy nenávisti a ochrana dětí” (ke kterým již ve skutečnosti existují patřičné zákony). Připomíná vám to něco? Aby toho nebylo málo, iniciativa se z nějakých důvodů jmenuje “Televize bez hranic” a má nepochopitelným způsobem podpořit “pluralitu obsahu”(typický bruselský orwellovský double speak).

Jediné dvě země, které se dosud proti návrhu postavily, jsou Velká Británie a Slovensko:

Vláda se snaží zabránit direktivě EU, která by rozšířila regulace na vysílání na internet a zasáhla by populární video stránky jako YouTube.

Návrh Evropské komise by požadoval, aby internetové stránky a mobilní telefonní služby, které poskytují video obsah, byly v souladu se standardy zavedenými v Bruselu.

Ministři se obávají, že direktiva by zasáhla nejen uspěšné stránky jako YouTube, ale také amatérské “video bloggery”, kteří zveřejňují video materiály na vlastních stránkách. Osobní stránky by musely být licencovány jako “služba podobná televizi”.

Mediální komisařka Viviane Reding tvrdí, že cílem je jednoduše zavést minimální standardy v oblastech jako jsou reklama, projevy nenávisti a ochrana dětí.

Ministr pro vysílání Shaun Woodward ale označuje návrh regulace za katastrofální. Řekl: “Řekněme, že si uděláte stránky pro váš amatérský rugbyový klub, nahrajete tam pár videí a přidáte reklamní odkaz na místní obchod se sportovními potřebami. V tom okamžiku jste se stali poskytovatelem pohyblivých obrázků a budete podléhat regulacím”.

Návrh pravidel známých jako direktiva Televize bez hranic rozšiřuje definici vysílání na takové služby, jako jsou video na požádání nebo mobilní videoklipy.

Ministři tvrdí, že zatímco televizní programy by měly podléhat minimálním standardům, obsah internetových stránek by neměl regulacím Evropské unie podléhat.

Woodward navrhuje kompromis, který požaduje, aby státy EU souhlasily s novou definicí toho, co představuje “televizi”. Řekl: “Je to otázka zdravého rozumu. Pokud to vypadá a zní jako televizní program, pak to pravděpodobně televizní program je. Programy vysílané přes internet můžou být pokryty rozšířením existující legislativy. Videoklipy nahrané někým na internet nejsou televizí. YouTube a MySpace by neměly být regulovány”.

Britské trestní právo se již materiály, které mohou podněcovat k nenávisti nebo ublížit dětem, zabývá, dodal Woodward. …

Woodward se snaží získat členské státy EU k podpoře britského kompromisu. Prozatím podporu přislíbilo pouze Slovensko, Woodward ale věří, že před klíčovým jednáním Rady EU 13. listopadu se připojí další národy.

Pokud se vám nelíbil socialismus a nevzhlížíte s nadějí ani k Eurábii, pravděpodobně budete chtít napsat přímo Radě EU . a dát jim vědět, co si o této snaze o “regulaci” myslíte. Zde můžete najít kontakt na svého poslance . a vyzvat ho k tomu, aby Británii a Slovensko podpořili.

http://info.pravdaoislamu.cz/

4353 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Už to začíná! Trumpova vyhláška skoncuje s protiústavní cenzurou technických mamutůNová pokroková ředitelka norského muzea prohlašuje, že kolekce už „nebudou tak bílé a maskulinní„Zvykněte si,“ říká holandská mešita nepřizpůsobivým občanům, kteří si stěžují na svolávání k modlitbámTento návrh je nejlepší, co se tu objevilo od roku 1989. To se nesmí stát, reaguje vyděšeně Kalousek. Oč jde?Bez Vás nepřežijeme...

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

Kdo se bojí květáku? Skutečná míra inflace je vyšší než vykazuje Český statistický úřadV případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončena

Eurabia.cz

Německá vláda pomáhá s návratem stovkám islámských vrahů z Islámského státuKanáry zaznamenaly 700%ní nárůst ilegálů

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruska vláda zahájila rozsáhlý program finanční podpory pro rodiny postižené koronaviremPrezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinit

ParlamentniListy.cz

Hřib, ten dva roky demonstroval. Ale nic pro to neudělal. Boss pražské ODS odkrývá pěkně uleželý problémFňukající Němcová s Kalouskem. Mediální odborník si vystřelil z demobloku. Vrací se křik kolem Duky a další zlo
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění