Evropská unie chce regulovat video na internetu

Autor: Redakce | Publikováno: 29.10.2006 | Rubrika: ShortNews
Bolšnac 20

Pokud chcete zveřejnit na vašich stránkách video vašich hrajících si dětí nahrané mobilním telefonem, budete si muset zažádat o “licenci podobnou televizní”. To vše pod hlavičkou “nastavení minimálních standardů v oblastech jako jsou reklama, projevy nenávisti a ochrana dětí” (ke kterým již ve skutečnosti existují patřičné zákony). Připomíná vám to něco? Aby toho nebylo málo, iniciativa se z nějakých důvodů jmenuje “Televize bez hranic” a má nepochopitelným způsobem podpořit “pluralitu obsahu”(typický bruselský orwellovský double speak).

Jediné dvě země, které se dosud proti návrhu postavily, jsou Velká Británie a Slovensko:

Vláda se snaží zabránit direktivě EU, která by rozšířila regulace na vysílání na internet a zasáhla by populární video stránky jako YouTube.

Návrh Evropské komise by požadoval, aby internetové stránky a mobilní telefonní služby, které poskytují video obsah, byly v souladu se standardy zavedenými v Bruselu.

Ministři se obávají, že direktiva by zasáhla nejen uspěšné stránky jako YouTube, ale také amatérské “video bloggery”, kteří zveřejňují video materiály na vlastních stránkách. Osobní stránky by musely být licencovány jako “služba podobná televizi”.

Mediální komisařka Viviane Reding tvrdí, že cílem je jednoduše zavést minimální standardy v oblastech jako jsou reklama, projevy nenávisti a ochrana dětí.

Ministr pro vysílání Shaun Woodward ale označuje návrh regulace za katastrofální. Řekl: “Řekněme, že si uděláte stránky pro váš amatérský rugbyový klub, nahrajete tam pár videí a přidáte reklamní odkaz na místní obchod se sportovními potřebami. V tom okamžiku jste se stali poskytovatelem pohyblivých obrázků a budete podléhat regulacím”.

Návrh pravidel známých jako direktiva Televize bez hranic rozšiřuje definici vysílání na takové služby, jako jsou video na požádání nebo mobilní videoklipy.

Ministři tvrdí, že zatímco televizní programy by měly podléhat minimálním standardům, obsah internetových stránek by neměl regulacím Evropské unie podléhat.

Woodward navrhuje kompromis, který požaduje, aby státy EU souhlasily s novou definicí toho, co představuje “televizi”. Řekl: “Je to otázka zdravého rozumu. Pokud to vypadá a zní jako televizní program, pak to pravděpodobně televizní program je. Programy vysílané přes internet můžou být pokryty rozšířením existující legislativy. Videoklipy nahrané někým na internet nejsou televizí. YouTube a MySpace by neměly být regulovány”.

Britské trestní právo se již materiály, které mohou podněcovat k nenávisti nebo ublížit dětem, zabývá, dodal Woodward. …

Woodward se snaží získat členské státy EU k podpoře britského kompromisu. Prozatím podporu přislíbilo pouze Slovensko, Woodward ale věří, že před klíčovým jednáním Rady EU 13. listopadu se připojí další národy.

Pokud se vám nelíbil socialismus a nevzhlížíte s nadějí ani k Eurábii, pravděpodobně budete chtít napsat přímo Radě EU . a dát jim vědět, co si o této snaze o “regulaci” myslíte. Zde můžete najít kontakt na svého poslance . a vyzvat ho k tomu, aby Británii a Slovensko podpořili.

http://info.pravdaoislamu.cz/

4065 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Imigrantské „děti" hromadně znásilnily 14-letou dívku. Inspirace pro "sirotky" Šojdrové?V Evropské unii vládne Brežněvova doktrína omezené suverenityMartin Fendrych, toho času komentátor Aktuálně.cz, se rozčiluje nad ošklivým nálepkováním, zejména pokud jde o nařčení z neomarxismu, jehož je sám častým terčem...Zhouba křesťanstva: Přizpůsobení se světu. Rozbití komunit, kompromisy a ústupky. Jsme tam, kde nás ďábel chtěl mít. Kdo má strach z Pravdy? Poničenou katedrálu musíme obnovit takovou, jaká původně bylaNelibi se vam reprezentovat stat a narod? Vraťte pul miliardy a valte… Fotbalova asosiace ČR, spolek, kery na svuj provoz dostava každoročně od nas ode všech pul miliardu korun, se asi za svuj narod stydi...

euServer.cz

Pro koho to čučkař Koudelka z BISu vlastně pracuje? Ostatně soudím, že NATO i EU musí být námi opuštěnyUž jste viděli, jak se ztrapnila Vášáryová? Blaha rozdrtil video americké ambasády o 17. listopadu

ePortal.cz

17. listopad 1939 a 1989 - pěstování kultu osobnosti Václava HavlaPokud bude Česká televize nadále vysílat podobné propagandistické paskvily jako s Václavem Moravcem, Rychetským a Čaputovou, poženou je lidé svinským krokem

Eurabia.cz

Kniha anglického disidenta jehož na Facebooku nezveřejní: Mohamedův korán - Proč muslimové vraždí za islámVojenských zásahů není stále dost, mírem je třeba šetřit. Naštěstí však Washington zbrojí

FreeGlobe.cz

Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Ostrý dopis Minářovým chvilkám od Aleny Vitáskové: Lidé, mlčící většina, ti by vám řekli, co si myslíMoudrosti moc nepobral, studu ani kapka a lhal. Zájemce o Hrad Kocába doběhl vlastní text, internetem se šíří jako lavina
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění