Jan Zahradil z ODS se odkopal. Já bych si o něm takovou sprosťárnu nedovolil říct

Autor: Martin Pánek | Publikováno: 4.3.2013 | Rubrika: Zamyšlení
Zahradil

Europoslanec Jan Zahradil se na Facebooku rozohnil:

Haha, tak poor old NIGEL FARAGE přišel o dalšího europoslance za UKIP, který přestoupil k nám, tj. do ECR (to už je třetí v řadě !). A není to jen tak někdo – MARTA ANDREASEN je poměrně známá “whistleblower(ka)”, která v roce 2002 jako účetní Evropské komise odmítla podepsat závěrky za rok 2001 a označila účetní systém Evropské komise za náchylný ke korupci. Načež ji Evropská komise vyhodila. Přečtěte si – zejména vy, co patříte mezi nenapravitelné Nigelovy fanoušky – co dáma o Farageovi říká. Nic pěkného to není : http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-21555727

(všechny chyby původní; v následujících citacích zrovna tak)

V diskusi pak přidal dalších několik útoků. Rád bych se k tomu vyjádřil.

Předně nevím, které tři poslance má Jan Zahradil na mysli. V tomto volebním období přeběhli z UKIPu David Campbell Bannerman a Marta Andreasenová. Ale třeba tím “v řadě” myslí Jan Zahradil cosi tajemnějšího? Od Konzervativců naopak opačným směrem přeběhl Roger Helmer.

Zajímalo by mě, zda se podle pana poslance Zahradila jedná o přeběhlíky nebo o konstruktivní poslance, a zda si myslí, že by měli být zbaveni mandátu.

Čtěte také:

Europoslanec Farage: Klaus je největším státníkem Evropy

Europoslanec Farage: Prezidente EU, máte charisma mokrého hadru

Nigel Farage: Evropská unie směřuje k totalitě

Soudruh předseda EK Barroso poskytl interview českým novinám

Evropská komise je plná komunistů, vyslechl si Barroso

O Davidu Campbellovi Bannermanovi i Martě Andreasenové jsem se bavil ve svém rozhovoru pro euroSEPTIK s Lordem Moncktonem (nezapomeňte si zapnout titulky). Je nepochybné, že oba dva přeběhli kvůli nenaplněným osobním ambicím, a protože věděli, že příště už by nebyli moc vysoko na kandidátce. A nejlepší job na světě se jim asi zalíbil.

Jedno z těch obvinění, které Marta Andreasenová směřuje k Nigelu Farageovi je, že “se obklopil patolízaly stejného smýšlení”. Obklopit se lidmi stejného smýšlení — neříká se tomu náhodou politická strana?

Pro mě je vlastně hlavní jedna jediná věc : že cílem UKIPu a Farage je úplný odchod Británie z EU. Což je pro mě v naprostém protikladu s českými národními zájmy – my přece Británii v EU potřebujeme, jako protiváhu kontinentálního vlivu Francie a Německa. Takže ten, kdo u nás podporuje a propaguje Farage (at´vědomě či z nevědomosti), jedná podle mě proti našim zájmům.

+

Myslíte si, že v nejbližších 20ti letech v ČR něco takového v referendu projde ? Já ne. Proto si myslím, že je třeba Británii v EU udržet, ne se opájet tím, že Británie vystoupí a my je pak budeme následovat. Ne, zůstaneme v tom sami.

Naopak, i Česká republika musí odejít z EU. A i kdyby to nebylo možné, jak tvrdí Zahradil, tak co je to za člověka, který chce činit jinému národu zle jenom proto, aby se on měl lépe? A takováhle osoba se chce údajně bít za naše národní zájmy.

Což je samozřejmě ještě komičtější v tom, že za české zájmy se bere někdo, komu nic neříkají pravidla spisovné češtiny — neumí psát mezery u interpunkcí, neumí napsat “dvaceti” atd. Měl by používat můj tahák.

A pak to Zahradil rozbalil na férovku:

nic jiného jsem nečekal. Potkal jste ho někdy ? Mluvil jste s ním ? Víte o něm něco ? Myslím, že víte kulové, stejně jako Svobodní. Znáte akorát ty projevy z YouTube. To je to nejsnadnější. Ale ten člověk nikdy nebude mít reálný vliv. Ani v Británii, ani nikde jinde. Takže pro mě jako partner není zajímavý.

Pokud to teda toužíte vědět, tak: Nigela Farage jsem nepotkal. Mluvil jsem s ním. Ano, něco o něm vím, mnohem víc než jenom projevy z YouTube. Dobrým začátkem je třeba Farageova autobiografie.

Čtěte také:

Zahradil a ODS: Principy nebo křesla ?

Přijetím Lisabonské smlouvy Vondra a Zahradil přihlížejí hegemonizaci střední Evropy Německem čili Mitteleuropě

Euroskeptická polemika s Janem Zahradilem

Jan Zahradil: Lisabonskou smlouvu si přejí voliči ODS

 
 

I kdybych ale o Farageovi nic nevěděl a ten doma neuklízel, nechával ponožky na gauči a plival v metru na podlahu, nebude to mít na jeho hodnocení coby politika vůbec žádný vliv. Je mi to jedno. Důležité je, jaký je politik.

(Jenom pro upřesnění: Nesouhlasím se Zahradilovou tezí, že Farage je nějaké nesympatické diktátorské monstrum. Právě naopak, jak naopak potvrdí každý, který ho zná. Farage je úplně jiný než tito kariérní politici jako je Zahradil a to je právě to, co jim na něm tolik vadí. Ale jak bylo řečeno: Pro hodnocení politika je úplně jedno, jaký je mimo politiku.)

Marek Skřipský: Prostě… [Zahradilův poslanecký klub] mi připomíná školního “rebela”, který sice chce zlobit,ale zase ne tolik, aby naštval pana učitele

NF vždycky posbírá nějakých 30 podivínů ze včech možných koutů, postaví frakci, udělá se jejím předsedou a tím pádem má “prime time” na ty projevy, o které mu jde. Semtam někoho vyhodí, aby zastrašil ty ostatní, pokud by nechtěli poslouchat. No a okouzluje tím lidi, jako jste vy. Ve skutečnosti se mu ten easy life v jedné z euroinstitucí velmi líbí. To on je ten “školní rebel”.

Ano, diskriminační “demokratická” pravidla Evropského parlamentu totiž stanoví, že poslanecký klub musí mít aspoň 25 členů z minimálně sedmi zemí. Takže sestavit klub jinak než posbíráním “30 podivínů ze všech možných koutů” ani nejde.

Že jde Farageovi o projevy je snad špatně? Víte, pane Zahradile, já vím, že v té bruselské karikatuře demokracie na to nejste zvyklí, ale tomu se říká parlament — to je od slova mluvit, jak je patrné např. v italštině nebo francoužštině.

Ve skutečnosti se Nigelu Farageovi ten “easy life” velmi nelíbí, jak — Zahradilovými slovy — ví každý, kdo o něm něco ví. Úspěšný burzovní makléř Farage by si už patrně užíval milionářského důchodu někde na Bahamách, kdyby svůj veškerý čas nevěnoval úsilí dostat Velkou Británii z tohoto novodobého žaláře národů.

A dále odpověd´otázkou : co konkétního se povedlo Nigelovi ? Kromě těch zábavných keců ?

Je neskutečné, jak se vždy blazeovaný Zahradil na Facebooku vyjadřuje ke svým konkurentům.

Co konkrétně se podařilo Farageovi? Tak třeba: V minulých evropských volbách skončil UKIP v Británii druhý (!) za Konzervativní stranou, v parlamentních volbách potom úspěch UKIPu zabránil tomu, aby eurohujerská Konzervativní strana měla většinu ve westminsterskému parlamentu (to je fakt, můžete si to spočítat sami), v nedávných doplňovacích volbách v Rotherhamu dosáhl UKIP výsledku 22 % a ve včerejších doplňovacích volbách v Eastleigh získal 28 % (pouhá čtyři procenta od zisku mandátu) a protože v preferencích stále posiluje, musel Cameron dát svůj druhý falešný referendový slib, přestože ještě před rokem tvrdil, že něco takového nepřichází v úvahu.Skutečně šašek bez vlivu, že?

A co se podařilo Zahradilovi? Tedy kromě toho, že je občas euroskeptik, občas eurohujer — asi podle toho, jak se vyspí?

Jinak já ty UKIPáky v EP sleduju, a až na Farage (kterej samozřejmě je chytrej, má charisma atd.atp.) je to sbírka naprostých blbů, sorry to say that.

Další lež. Ostatně, můžete si sami na euroSEPTIKu zjistit, jak to je doopravdy. Namátkou: Godfrey Bloom,Roger HelmerPaul Nuttall

Ostatně, já bych si o té Zahradilově frakci takovou sprosťárnu nedovolil říct. Existují tam minimálně tito lidé, jichž si vážím: Daniel Hannan, Derk Jan Eppink a Ivo Strejček. Možná i další, neznám všechny europoslance.

Jako poslední věc bych chtěl nechat zaznít toto silné stanovisko:

Kdyby nebylo Nigela Farage, o většině věcí z EU bychom zde neměli ani tušení. Nevěděli bychom, že každá Komise je plná komunistů a defraudantů. Nevěděli bychom, že Barroso — kterého Zahradil vždy nadšeně volí za předsedu Komise — je maoista. Nedozvěděli bychom se, jak probíhá Evropský den s říšskými orlicemi, nedozvěděli bychom se o dotovaných Létajících gorilách a tak dále a tak dále.

Jan Zahradil tam sedí, blaženě se uculuje, ale nedej bože, aby se někdo dozvěděl něco špatného o EU. Někoho by pak mohlo napadnout, že bychom snad mohli taky vystoupit.

Na rozdíl od Jana Zahradila taky Nigel Farage hlasoval proti Lisabonské smlouvě. Nemluvě o tom, že proti ní vedl velmi dlouhou kampaň v různých státech EU.

Martin Pánek je šéfredaktorem časopisu Laissez Faire a působí jako stážista v americkém Cato Institute.

Vyšlo na autorově blogu.

www.reformy.cz

 

pozn. EUportal.cz a vzkaz panu Zahradilovi:

Pokud se pan Zahradil, který má sám máslo na hlavě, co se týče EU, bude takto chovat k euroskeptikům, uděláme vše pro to, aby se ODS do příštího europarlamentu nedostala (i když ona to zvládne velmi dokonale možná sama).

A pan Zahradil ví, že jsme rozumné věci (a rozumné kandidáty) ODS vždy podpořili. Vznik ECR jsme podpořili, ne však plivání na potenciální spojence, kteří mají větší koule než ECR a pan Zahradil.

Připomeňme, že pan Zahradil patřil mezi "šerpy", kteří vyjednali "skvělou" Lisabonskou smlouvu. Připomeňme, že on hlasování ODS pro Lisabonskou smlouvu hájil:

Polemika Jana Zahradila s Lukášem Petříkem o postoji ODS k Lisabonské smlouvě

Když si přečtete tuto polemiku, tak Jan Zahradil tam argumentuje, že ODS nemůže být proti Lisabonské smlouvě, neboť by pak měla 10-15 procent: "ODS se ocitne v naprosté politické klatbě a izolaci, bude rozcupována proevropskými médii na kousky a stane se z ní definitivně strana nějakých 10- 15 %, kterou možná někdo v budoucnu přizve do nějaké vlády jako junior partnera, až to bude potřeba pro parlamentní většinu. Vést svou vlastní politickou stranu tímto směrem odmítám."

Takže pane Zahradile, gratuluji, zvládl jste to do těch 10 procent sám, i když jste podpořili Lisabonskou smlouvu.

Váš kamarád Topolánek, ke kterému se teď nehlásíte, založil skvělou knížecí sudeťáckou TOP 09, která vás válcuje. Za neutěšený stav ODS nesete ovšem odpovědnost. Celou dobu jste členem Grémia ODS.

Naposledy jste kritizoval ODS ne za to, že porušila snad všechny své stěžejní programové body, ale kvůli tomu, že má ve svých řadách místní "dony Corleone". Tak já nevím, jestli je to od Vás bylo úplně upřímné.

Navíc, mně je jedno, jestli má někdo býčí šíji se zlatým řetězem, pokud stát na mě nevybírá velké výpalné. Tato vláda v čele s Kaldo di tutti Kaldi vybírá výpalné dost velké-za tichého souhlasu ODS. Tato vláda jsou ti největší kmotři vybírající nehorázné výpalné a stále ho zvyšující.

Don Corleone určitě tolik za ochranu nikdy nevybíral. Držel se hesla levná mafie a nízké výpalné (aby podnikatelé, co mu platili, nezkrachovali), zatímco ODS a don Kaldo podporuje velkou mafii s velkým výpalným a neustálou buzerací podnikatelů. Škoda, že není ministrem financí a faktickým premiérem don Corleone, nýbrž don Kaldo. S donem Corleone by se žilo o dost líp- ten lidem navíc pomáhal.

No, Vy tady kádrujete Nigela Farage, kterého osobně znám a se kterým jsem se několikrát setkal a pár hodin u piva či vína strávil a který je velmi srdečný, inteligentní a přátelský člověk. Navíc statečný. Statečný, pane Zahradile, pamatujte si to slovo.

Když jsme u toho kádrování, podívejme se ale na ten Váš skvělý europoslanecký klub:

Jedna europoslankyně v ODS, nevím zda po právu, přezdívaná jako Mejlova matrace. Pak dva zdatní IZIPáci, jeden tluchinův, druhý ouličník. Potom jeden skvělý cyklista, co nám snížil poplatky na TV. Pak eurohujer patrně s nabarvenými vlasy. To je půlka Vašeho euroklubu.

Pane Zahradile, Vy jste si začal, a když plivete špínu na mého přítele, musel jsem se ozvat.

Sám se rozhodněte, zdali si chcete dělat nepřátele z lidí, kteří mohou být (či možná ještě jsou) Vašimi přáteli. Nenapadejte slušné a odvážné lidi typu Nigela Farage a vše bude v klidu. Jinak se Vám vše může vrátit i s velkými úroky. 

 

 

http://www.ukipmeps.org/uploads/file/farage-18-06-2012-klaus-600.jpg

Nigel Farage a Václav Klaus na Pražském hradě
 
http://www.fragmenty.cz/Obrazky/IMG_8805%20120620.jpg
Michal Semín a Nigel Farage
 
 
http://euportal.parlamentnilisty.cz/UserFiles/Image/declan2.jpg
Nigel Farage a Lukáš Petřík
 
 

Objednejte si politicky nekorektní trička

Klíčová slova: Klaus  | ODS
8316 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Aktuálně nejčtenější
Čtěte také

euPortal.cz

Podpořte prosím EUportal.czAmeričané se podílejí na svém zánikuJak se rozpad amerického impéria projeví v českých zemíchČas utíká. 20 let už uplynulo ode dne, kdy mrakodrapy Světového obchodního centra, které byly vystavěny tak, aby odolaly nárazu letadel, byly strženy k zemi řízenou demolicíZlí Češi, Lidice se postřílely samy, uslyšíme. Za německé peníze. Historik a zásadní fakta o Němcích u nás

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ePortal.cz

Stabilizace Afghánistánu začíná?EU rozhazuje peníze ve snaze zblbnout mladé voliče pro sen o celoevropské říši

Eurabia.cz

Die Welt: Ve Francii enormě narůstá skepse vůči EU - i ve vláděNechce imoše: Seehofer pro společné polsko-německé pohraniční patroly

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Bez souhlasu rodiny. ,,Vystrčilův” profesor. Sesazení Zemana: Co neřekliBabiš třísknul dveřmi, posadil se a začal. Hodnocení voleb za zavřenými dveřmi. Pouze na PL
Články autora
Průzkum
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění