Právník, kterému vrazil nůž do zad Zemanův muž: Budu raději dávat pozor na přechodech pro chodce

Autor: Pavel Hasenkopf | Publikováno: 29.4.2013 | Rubrika: Zamyšlení
mynar

Následující text je reakcí na tento rozhovor vedoucího kanceláře prezidenta republiky pro Právo, resp. Novinky.cz:

http://www.novinky.cz/domaci/300383-autory-amnestie-jsou-jakl-hajek-a-hasenkopf-rekl-zemanuv-kancler.html


"Pan kancléř je zřejmě vyznavačem vyšetřovacích metod inspektora Trachty, jinak si jeho závěry neumím vysvětlit.

To, co pan kancléř tvrdí, není pravda. Měl jsem s ním včera asi dvacetiminutový rozhovor, během kterého jsem mu vysvětlil, jak to s amnestií bylo a jaký na tom byl můj osobní podíl. Pan kancléř to buď nepochopil nebo nechtěl pochopit, v každém případě mi svým dnešním vyjádřením zcela rozvázal ruce i jazyk a zbavil mne závazku loajality, který jsem až do dnešního dne cítil. Současně se potvrdil můj dojem, že více než pravda o amnestii ho zajímá, kolik o tom vím já.

Příští týden vše o přípravě amnestie podrobně zveřejním, fakta i hypotézu, jak to doopravdy bylo. A do té doby si budu raději dávat pozor na přechodech pro chodce.

Jinak se budu samozřejmě bránit právní cestou, vyjádřeními pana kancléře se cítím dotčem a osobně i profesionálně

O tom, že mám vyhazov, jsem se dozvěděl až z dnešního rozhovoru pana kancléře pro Právo, včera mi nic takového nenaznačil. To, co právě udělal, vnímám jako nůž do zad. Z toho důvodu budu se svým stále ještě stávajícím zaměstnavatelem dále jednat výhradně prostřednictvím svého právního zástupce."

A dále:

Musím se zastat pana Hájka. Již v roce 2008, kdy se o amnestii začalo uvažovat poprvé, byl proti jakékoli amnestii. Předpokládám, že z titulu své funkce o přípravě novoroční amnestie věděl, nicméně byl zásadně proti jakékoli amnestii. Označit zrovna jeho za autora je naprosto neuvěřitelné faux pas.Moje verze amnestie je zde:

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/pavel-hasenkopf.php?itemid=19162 target="_blank"

Novoroční amnestie vyhlášená prezidentem Klausem je zde:

http://aplikace.mvcr.cz/sbirka-zakonu/SearchResult.aspx?q=2013&typeLaw=zakon&what=Rok&stranka=5 target="_blank"
(úplně dole, pod č. 1/2013 Sb.)

Porovnat to jistě zvládne i neprávník.

To, co vyšlo ve Sbírce zákonů, je s prominutím slátanina - a te´d mluvím o technické, nikoli obsahové stránce. Žádného právníka by např. nikdy nenapadlo zařadit aboliční článek mezi dva agraciační ... a takových úletů je tam víc.

http://blog.aktualne.cz/blogy/pavel-hasenkopf.php

 

Čtěte také:

 

Zemanův kancléř Mynář se zachoval jako ubohé podlé nízké prase

Klíčová slova: právo  | Klaus  | Zeman
3713 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Takže lidi, kteří mají jiný názor, jsou podle pana senátora Drahoše „šmejdi“? Proč si anticivilizační aktivisté připadají užiteční? Práce expertů gender studies má tak vyšší přínos pro národní bohatství než práce energetiků nebo strojařů. Oni tomu opravdu upřímně věří!Grafy dat z ledovcových vrtů Grónsku považované za nejlepší teplotní rekonstrukce planetárních teplot posledních geologických ér, odhalují, že CO2 vůbec teploty neřídíŠvédsko sklízí otrávené plody masové imigrace a multikulturalismu. Švédsko vloni zaznamenalo šedesátiprocentní nárůst počtu bombových útoků spojených s drogovou kriminalitou a válkou gangůTomáš Halík může slavit. Muslimové nás opět „obohatili“. Pokračuje vypalování a vandalské útoky na kostely ve Francii

euServer.cz

Zelený úděl, Velký skok, kulturní revoluce a Zelení gardistéDalší kapitola v dlouholeté nevyhlášené válce mezi Izraelem a Íránem?

ePortal.cz

Meghan nedokázala ustát ani sebemírnější kritiku médií, která ji už delší dobu nabádala k pokoře...Čtenáři a přátelé Eportalu, podpořte nás prosím, nebo ukončíme činnost

Eurabia.cz

Salafitský islám - lidově wahabismusMinistr vnitra: Budou-li na hranicích rychlé azylové procedury, nepotřebujem azylová centra!

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Programátor Cimbál: Šabatová, to byla pohroma. Tohle vše má na krku. Ani se neptejte, kolik to stálo...Xaver promluvil o ČT. Čísla, jména, informace. Na Kavčích horách nebudou rádi, nejen tam
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění