Británie posílí zákony proti kritice islámu pod záminkou boje proti rasismu

Autor: Redakce | Publikováno: 23.11.2006 | Rubrika: ShortNews
Vlajka - Velká Británie

Poté, co byl vůdce Britské národní strany zbaven obvinění z podněcování rasové nenávisti tím, že zaútočil na islám (protože, jak každý ví, muslimové jsou rasa - Islám Info), připravuje vláda nové zákony na potlačování rasismu.

Gordon Brown rychle slíbil jejich přitvrzení, aby v podobných případech zvětšil šanci na usvědčení, a označil prohlášení BNP za útočné.

K jeho zásahu došlo, když porota rozhodla, že Nick Griffin, předseda BNP, neporušil žádný zákon, když islám na tajně natočeném setkání odsoudil jako “zkažené, zlé náboženství”.

Plány na zavedení trestného činu náboženské nenávisti (tím se myslí kritika islámu a všechny silnější postoje, nikoliv, předpokládám, oficiální postoj islámu ke křesťanství a judaismu - al-dhimma - a jeho postoj k pohanům - Islám Info) byly zrušeny při vzácné porážce vlády v parlamentu po kampani vedené komikem Rowanem Atkinsonem (a.k.a Mr. Beanem - Islám Info).

Byla prosazena mírnější verze, která požaduje, aby žaloba prokázala úmysl a chránila svobodu projevu, ta se ale zatím nestala zákonem. Očekává se, že bude uvedena jako zákon od února příštího roku.

Ačkoliv se jeho proslov zaměřoval na údajná zla islámu a podporoval síkhy, Griffin, 47, mohl být obviněn - společně s Markem Collettem, 26 - pouze z podněcování rasové nenávisti. Šlo o druhý soud, když se poprvé porotě nepodařilo dospět k verdiktu.

Brown řekl BBS News 24: “Myslím, že kázání náboženské nebo rasové nenávisti urazí veřejné mínění v této zemi, a myslím, že musíme udělat všechno, co můžeme, abychom ho vykořenili ze všech koutů, ze kterých pochází. A pokud to znamená, že se budeme muset opět zabývat zákony, pak to musíme udělat”.

Zdroje naznačují, že John Reid, ministr vnitra, uvažuje podobným způsobem.

Lord Falconer z Thorotonu, lord kancléř, minulou noc Brownovu výzvu k zavedení zákona o náboženské nenávisti podpořil. “Měli bychom se na to podívat ve světle toho, co se stalo, protože mladým muslimům v této zemi je říkáno, že tato země je proti islámu, a my musíme bez porušení svobody projevu ukázat, že nejsme”.

http://info.pravdaoislamu.cz/

3386 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Pozadí manipulovaného převratu 17. listopadu 1989. Havel byl člověk, který vlastně nikdy nepracoval, který si rád užíval alkoholu a sexu a který se nechal manipulovat svými přáteli Clintonem a AlbrightovouEkoalarmisté v EU vylobovali novinku: Od ledna končí benzín Natural 95, bude nový ekologický, který může zničit auto a zvýšit spotřebuBrutální bitka s lopatami mezi romskými a ukrajinskými dělníky. Podívejte sePapež František v rozhovoru prý řekl, že Ježíš Kristu není BůhImigrantské „děti" hromadně znásilnily 14-letou dívku. Inspirace pro "sirotky" Šojdrové?

euServer.cz

Politicko-rozvratná činnost „Člověka v tísni“Zpěvácké vystoupení zpěváka Hutky, kterou trapnost na Letenské pláni vygradovala až k transcendentnu...

ePortal.cz

Kdyby stát nevyhazoval šest miliard do luftu, aby si někteří mohli vozit zadky zadarmo, a namísto toho jimi financoval ČT, měli bychom VŠICHNI tu příšernou televizi aspoň zadarmoZměny zákonů z dílny ministerstva vnitra prospívají ČSSD a nikoliv občanům

Eurabia.cz

Dav soudruhu z pražské kavárny chtěl lynčovat v Praze Klause mladšíhoImigranti v Bosně ponoukáni vypadnout do Chorvatska

FreeGlobe.cz

Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školách

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Jen u nás: Projev Klause ml. k 17. listopadu. A pak to dorazil Ševčík kádrováky, islamizací a...„Hovada, svoloč.“ Po křiku na Klause ml. padlo i něco, co se bojíme napsat
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění