Británie posílí zákony proti kritice islámu pod záminkou boje proti rasismu

Autor: Redakce | Publikováno: 23.11.2006 | Rubrika: ShortNews
Vlajka - Velká Británie

Poté, co byl vůdce Britské národní strany zbaven obvinění z podněcování rasové nenávisti tím, že zaútočil na islám (protože, jak každý ví, muslimové jsou rasa - Islám Info), připravuje vláda nové zákony na potlačování rasismu.

Gordon Brown rychle slíbil jejich přitvrzení, aby v podobných případech zvětšil šanci na usvědčení, a označil prohlášení BNP za útočné.

K jeho zásahu došlo, když porota rozhodla, že Nick Griffin, předseda BNP, neporušil žádný zákon, když islám na tajně natočeném setkání odsoudil jako “zkažené, zlé náboženství”.

Plány na zavedení trestného činu náboženské nenávisti (tím se myslí kritika islámu a všechny silnější postoje, nikoliv, předpokládám, oficiální postoj islámu ke křesťanství a judaismu - al-dhimma - a jeho postoj k pohanům - Islám Info) byly zrušeny při vzácné porážce vlády v parlamentu po kampani vedené komikem Rowanem Atkinsonem (a.k.a Mr. Beanem - Islám Info).

Byla prosazena mírnější verze, která požaduje, aby žaloba prokázala úmysl a chránila svobodu projevu, ta se ale zatím nestala zákonem. Očekává se, že bude uvedena jako zákon od února příštího roku.

Ačkoliv se jeho proslov zaměřoval na údajná zla islámu a podporoval síkhy, Griffin, 47, mohl být obviněn - společně s Markem Collettem, 26 - pouze z podněcování rasové nenávisti. Šlo o druhý soud, když se poprvé porotě nepodařilo dospět k verdiktu.

Brown řekl BBS News 24: “Myslím, že kázání náboženské nebo rasové nenávisti urazí veřejné mínění v této zemi, a myslím, že musíme udělat všechno, co můžeme, abychom ho vykořenili ze všech koutů, ze kterých pochází. A pokud to znamená, že se budeme muset opět zabývat zákony, pak to musíme udělat”.

Zdroje naznačují, že John Reid, ministr vnitra, uvažuje podobným způsobem.

Lord Falconer z Thorotonu, lord kancléř, minulou noc Brownovu výzvu k zavedení zákona o náboženské nenávisti podpořil. “Měli bychom se na to podívat ve světle toho, co se stalo, protože mladým muslimům v této zemi je říkáno, že tato země je proti islámu, a my musíme bez porušení svobody projevu ukázat, že nejsme”.

http://info.pravdaoislamu.cz/

3607 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Ve Španělsku letos narostly ilegální vstupy afrických migrantů o 700 %Evropská komise veřejně vyhlásila válku evropským zemědělcům: Jak zlikvidovat zbytky evropské výroby a vše dovážetBez Vás nepřežijeme...Nic takového se zatím ještě nestalo, Čína investuje přes bilion $ do nového plánu na technické předběhnutí USANáš blok by byl bez migrantů ochuzen, káže eurokomisařka . Jedinými lidmi, kteří popisují imigraci jako problém, jsou podle Johansson „pravicoví extremisté“

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaGeorge Soros. Génius hybridní války

Eurabia.cz

Uprchlík v Německu znásilňoval a vraždil. Potrestán ovšem bude policista, který jej pomohl dopadnout ...Přímý přenos oslav Ramadánu: Norská televize

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruska vláda zahájila rozsáhlý program finanční podpory pro rodiny postižené koronaviremPrezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinit

ParlamentniListy.cz

Vrchní veřejnoprávní kontrolor: Ranní porada v Hospodářských novinách. Bakalovi redaktoři, jejich vysoké platy, a ještě nákladnější hypotéky. Teď si představte, že tam někdo řekl...Bez EU nepřežijeme. Prymula zbytečně omezoval! Hádá se s Vojtěchem a lidi nemají na jídlo, říká Pirát Peksa
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění