Britský biskup napadl muslimské “oběti”

Autor: Redakce | Publikováno: 28.11.2006 | Rubrika: ShortNews
Vlajka - Velká Británie

Jediný asijský biskup anglikánské církve, jehož otec konvertoval od islámu, kritizoval mnoho muslimů za jejich “dvojitou psychologii”, ve které touží být jak “oběti, tak vládci”.

V nejupřímější kritice muslimů církevním vůdcem Michael Nazir-Ali, biskup z Rochesteru, řekl, že kvůli tomuto pohledu nebude nikdy možné uspokojit všechny jejich požadavky.

“Jejich stěžování často směřuje k postoji, že je vždy správné zasáhnout, když jsou muslimové oběti, jako v Bosně nebo v Kosovu, a vždy špatné, když jsou muslimové utlačovatelé nebo teroristé, jako s Tálibánem nebo v Íráku”, řekl Nazir-Ali.

“S ohledem na světonázor, který dal vzniknout takovým stížnostem, nemůže nikdy dojít k dostatečnému uspokojení a budou se objevovat stále nové požadavky”.

Selhání při boji s takovou vírou znamená rozkvět radikálního islámu v Británii, šířeného extrémistickými imámy, kteří každodenně několik hodin indoktrinují děti, řekl.
,br> Nazir-Ali dodal, že by měla být zavedena přísná omezení, která vláda tváří v tvář muslimským protestům zrušila, a která by zajistila, že přijíždějící imámové budou oddáni britskému způsobu života.

“Charakteristické britské hodnoty se vyvinuly z křesťanské víry a z její vize osobního i společenského dobra”, řekl biskup v rozhovoru pro The Sunday Times.

“Poté, co byly pročištěny osvícenstvím, se staly základem našeho moderního politického života. Tyto hodnoty musí být obnoveny, aby nám pomohly hlásat ctnost šlechetnosti, loajality, umírněnosti a lásky”.

Nazir-Ali, který se narodil v Pákistánu, a jehož otec konvertoval od islámu ke katolicismu, řekl, že radikální islám je učen ve školách přidružených k mešitám po celé Británii. “Ačkoliv radikální učení nemusejí být učena všude, jejich přítomnost je pociťována po celé zemi. Ovlivňuje všechny muslimy”, řekl.

“Dvě hlavní příčiny současné situace [nárůstu extrémismu] jsou fundamentalističtí imámové a materiály na internetu”. Navrhnul odfiltrovat imámy, kteří mohou podporovat extrémismus: “Musejí být posouzeni, zda mají odpovídající kvalifikaci, musí mít rozumnou znalost angličtiny a musí se zúčastnit respektovaného procesu učení se o britském životě a kultuře”.

Vláda po lobování muslimských skupin stáhla návrhy na zpřísnění požadavků pro vstup do země, které před dvěma lety prosazoval David Blunkett, bývalý ministr vnitra. Podle plánů měli zahraniční duchovní procházet rok po svém příjezdu testem z britských občanských hodnot, byly ale zrušeny spolu se zavedením požadavku na to, aby museli mluvit anglicky na konverzační úrovni. …

Nazir-Ali, 57, se narodil jako katolík v Karáčí, konvertoval k protestantismu a byl ve dvaceti letech přijat do pákistánské církve. V osmdesátých letech se usadil v Británii a ve věku 35 let se stal nejmladším biskupem na světě.

Generální tajemník Muslimské rady Británie Mohamed Abdul Bari řekl, že jeho výroky “nebyly příliš nápomocné komunitním vztahům”.

http://info.pravdaoislamu.cz/

2925 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Strašné. 88letý Rolf je ve Švédsku bezdomovcem, ač migranti dostanou všechno zdarma. Podívejte se Jeden muž blízký papeži – a tolik zlaArabština je hlavním jazykem v některých švédských školkáchPomozte nám, prosím, bez Vás to nedáme. Byla by škoda, kdybychom po 15 letech existence museli skončitVystoupení z Evropské unie je výhodné. Zde máte fakta

euServer.cz

Čeho všeho se chvilkaři budou muset ještě dopustit, než na ně padne zákon?Levice opustila pracující třídu a přeběhla k migrantům, k LGBT a posedlostí Gretou, hořekují švédští komunisté

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaNulová tolerance pro vydírání ekoteroristů. U mne je tolerance vůči těmto šílencům na bodě nula. Ustupovat jim znamená jejich trestné činy legitimizovat

Eurabia.cz

Imigrantská mafie si udělala z Británie harémProč Babiš neposlal armádu na ilegální imigranty, ale posílá jí na Čechy? A budou do nás střílet?

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Samci z Afriky, domorodci, Petříček, SPD. Foldyna to rozjel, Xaver jen čuměl. A přiznal toNečekejte, že vám řeknou pravdu o Ukrajině, vzkazuje Tereza Spencerová. Velmi jasně o koronaviru a vtipně o Sýrii
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění