Klaus je nácek, Zeman fašista. Říká to Kalousek a Langšádlová. A co na to náš Karel?

Autor: Ladislav Zemánek | Publikováno: 28.6.2013 | Rubrika: Zamyšlení
kalousek3

Jsem v šoku. V pondělí odpoledne jsem se dozvěděl, že prezident Zeman je fašista! Víte, kdo mi to řekl? Helena Langšádlová, místopředsedkyně TOP 09. Říkala to v České televizi.

 

Podíval jsem se z okna. Pršelo. Úpal tedy mít nemohla. A přesto to řekla. Začaly se mi honit hlavou nejrůznější hrůzné myšlenky a začal jsem pochybovat, zda jsem udělal dobře, že jsem dal tomu fašistovi svůj hlas. Po dlouhém přemýšlení jsem dospěl k závěru, že je lepší český fašista než kníže se švýcarským pasem.

Pohádka o jednom Italovi a jednom Čechovi

Ale teď už poněkud vážněji. Byl jsem přesvědčen, že se paní Langšádlová přeřekla, unáhlila, že přestřelila. Jenže ona to ve večerních Událostech, komentářích téhož dne zopakovala. A slyšel jsem to podruhé. Miloš Zeman je podle ní fašista!

Svými slovy reagovala na úmysl prezidenta, že by v úřednické vládě měli zasednout zástupci zaměstnanců i zaměstnavatelů. To jí nemohlo nechat chladnou. Okamžitě si vybavila fašistické černé košile, zdvižené pravice a Mussoliniho na balkóně na Piazza Venezia, kde davům kázal, že vybuduje nový stát a novou vládu. A v ní zasednou zástupci korporací, zaměstnanců i zaměstnavatelů.

Ladislav Zemánek

Musím se k něčemu přiznat. Paní poslankyně mě mile překvapila. Jako milovník historie (a to i té krvavé) jsem ocenil, že jí nejsou úplně cizí dějiny italského fašismu, a dokonce také fašismu portugalského. Nu ano, zmínila i Salazara, třebaže v jeho případě lze o fašismu dosti úspěšně pochybovat. Ale zanechme slovíčkaření, vždyť politika realitu zplošťuje. Kráčí tady přece o onen princip korporativní. Ten totiž paní Langšádlovou tak vzrušil.

Čtěte také:

Bravo, prezidente Zemane! Kalousek už ví, že prohrál

Zeman vypráskal škůdce Kalouska se Schwarzenbergem. Ti jsou nepříčetní vzteky, zuří a vyhrožují

A kníže by to možná zjistil také, kdyby se naučil pořádně česky.

Já nevím, jestli jsem tak neduchaplný, že nejsem s to postihnout tu podobnost Mussoliniho a Zemana a fašistického korporativismu a Zemanova návrhu, aby v úřednické vládě bylo alespoň po jednom zástupci zaměstnanců (tedy nejspíš odboráři) a zaměstnavatelů. Nezdá se vám, že pokus paní poslankyně porovnat neporovnatelné a spojit nespojitelné poněkud pokulhává? Nevím, třeba ne, možná jsem tu ten hloupý a tmou zaslepený já.

Pohádka o hodné TOP 09 a zlém Zemanu

Krátce poté, co večer naznačila, že je Miloš Zeman fašista, jsem už nedokázal zachovat kamennou tvář. Rozesmál jsem se. Prohlásila totiž, že jí (a tedy také její straně) jde o ochranu charakteru naší republiky. A ta je přece parlamentní. Že jí jde o ochranu naší ústavy, naší demokracie, snad i našich občanů. Před kým? Přece před Zemanem!

Zeman to je, kdo likviduje vyspělou českou demokracii. Měli bychom se před ním mít na pozoru. Ostatně už vůdce její strany kníže Karl zu Schwarzenberg nás varoval, že v boji o velvyslance s prezidentem vytrvá až do samého konce, neboť nejde o nic menšího než o charakter republiky, o zachování litery ústavy. Jenže ta mluví ve prospěch Miloše Zemana. A kníže by to možná zjistil také, kdyby se naučil pořádně česky.

Dovolte, abych se zasmál. Takové nesmysly snad mohou říkat jen lidé slabomyslní. 

Ale zanechme těch šovinistických výpadů! Ještě jedna věc se mi v souvislosti s tím fašistou vybavila v paměti. Svého času – bylo to v říjnu 2011 – lokaj knížete, ale ve skutečnosti jeho pán Miroslav Kalousek přišel na 2. celostátním sněmu TOP 09 se zdrcujícím odhalením, že tehdejší prezident Václav Klaus je nácek! Dokonce jsem o tom tehdy psal.

Pohádka o Klausovi a jeho lidech

Psal jsem, že Kalousek varoval před „hnědnutím“ politiky na pravici, že varoval před styky prezidenta Klause s předsedou Akce D.O.S.T. Ladislavem Bátorou (dnes vyobcovaným z řad národa) a „jeho“ lidmi. Ty označil za nácky, kteří jen zneužívají pojmu konzervatismus ke krytí svého nacionalismu, xenofobie, antisemitismu, nesnášenlivosti k imigrantům a bůhví čeho dalšího.

A pak zahřímal, že je historickou úlohou TOP 09 přesvědčit Čechy a Moravany (i Slezany a další obyvatele českých zemí), že konzervatismus není návratem do druhé republiky. Ano, to řekl a já to chápu. „Konzervatismus“ TOP 09 je totiž návratem k protektorátu!      

Vrcholní představitelé TOP 09 rádi kažou o ústavě, republice a demokracii a na protismyslných analogiích dokazují, že jejich oponenti jsou škůdci, fašisti a náckové. Mají v sobě tyto termíny až podivuhodně pevně ukotveny. Možná ani nevědí, co tím o sobě bezděky říkají. Že by krása nechtěného?

pp

Klíčová slova: Klaus  | Schwarzenberg  | Kalousek  | fašismus  | TOP 09  | Zeman
4555 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Česká republika je ekonomickou kolonií západní Evropy a především Německa a globalismus a globalisté vykastrovali základní funkce státu, který pro případné pandemie či jiné krize není soběstačnýTito čeští politici hájí zájmy sudeťáků...V Řecku dochází k průlomové obžalobě členů nevládních organizací, zaměřených na pašování lidí do EvropyPodpořte prosím EUportal.czDnes je snadné prohlásiti se v souladu s vlastními pocity za osobu opačného pohlaví, případně některého z dalších 57 neopačných pohlaví. I my můžeme respektovat, že se pan Vystrčil cítí být Taiwancem...

euServer.cz

Nepodmíněný příjem? – Cesta do pekelÚtok na Navalného nebo na naši první signální soustavu?

ePortal.cz

Povinná solidarita: Necháme se raději podplatit - nebo donutit? Orwellův newspeak. Bude EU kšeftovat s "bílým" masem?Pomozte nám, prosím

Eurabia.cz

Francouzský soud chrání muslimského uprchlíka, který před pár dny terorizoval PařížSoužití křesťanů a muslimů nemůže být pokojné! Orbán odmítl nový pakt Leyenové EU na relokaci imigrantů

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Miláček Západu Navalný je lhář a skončil v exekuci za své lži ...Mýtus malé produktivity Čechů aneb jak český otrok dře na německý blahobyt

ParlamentniListy.cz

Nechtějí dělat! Babiš se naštval na lidi. Migrace? Jasně k BruseluNakopl nepřítele: Zeman řekl, koho bude volit
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění