Jak v Británii upadá úřední moc, šíří se šaría

Autor: Redakce | Publikováno: 7.12.2006 | Rubrika: ShortNews
Muslimka

Islámské právo šaría si v Británii získává stále pevnější pozici, říká zpráva. …

Jusuf řekl, že skupina somálských mladíků byla zatčena kvůli podezření z pobodání dalšího somálského mladíka. Rodina oběti řekla policii, že se vyrovná mimosoudně a podezřelí byli propuštěni na kauci.

Byla svolána rada a starší nařídili, aby se útočníci oběti odškodnili. “Byli tam všichni jejich strýcové a otcové”, řekl Jusuf. “Takže se všichni složili a omluvili se”.

Ačkoliv Scotland Yard neměl včera o případu žádné informace, mluvčí řekl, že je běžné, že policie neprovádí vyšetřování v případech, kdy se oběti rozhodou nepodat obvinění.

Mluvčí nicméně řekl, že případy domácího násilí včetně znásilnění mohou jít k soudu bez ohledu na přání oběti.

Jusuf řekl, že se cítil být více vázán svým rodným tradičním právem, než zákony své přijaté země. “My Somálci, kdekoliv jsme ve světě, máme své vlastní zákony”, řekl. “Není to šaría, není to náboženské - je to kulturní věc”.

Největší silou šaríi je působivost jejích trestů, řekl. Ti, kteří stanou před náboženským soudem, se vyhnou dalšímu obvinění, aby nepřinesli ostudu své rodině.

Někteří právníci vítají rozvoj toho, co nazývají “právním pluralismem”.

Dr Prakash Shah, výzmamný lektor práva na univerzitě Queen Mary v Londýně, řekl, že takové tribunály “mohou být efektivnější než formální právní systém” (v návratu ke kmenové a klanové společnosti? - Islám Info).

Ve své knize Islám v Británii Patrick Sookhdeo, ředitel Institutu pro studie islámu a křesťanství, říká, že existuje “alternativní paralelní neoficiální právní systém”, který na dobrovolném základě funguje v muslimské komunitě.

“Soudy šaríe nyní operují ve většině velkých měst, přičemž různé sekty a etnické skupiny provozují své vlastní soudy, které uspokojují jejich specifické potřeby v souladu s jejich tradicemi”, říká. Jsou postaveny na šaríatských radách, které vznikají v Británii, aby pomáhaly muslimům řešit rodinné záležitosti a osobní problémy.

Rady šaríe mohou provádět rozvody podle náboženského práva pro ženy, jejichž manželé odmítají dokončit občanský rozvod, tím, že prohlásí, že jejich manželství skončilo. Existují důkazy, že tyto rady se přeměňují ve smírčí soudy.

Faizul Aqtab Siddiqi, advokát a ředitel Hidžázské akademie Islámské univerzity u Nuneatonu ve Warwicksu říká, že tento typ soudů má pro muslimy své výhody. “je nízkorozpočtový, velmi rychlý a procesy a důkazní zákony jsou mnohem mírnější, a je to méně hrozivé místo než anglické soudy”, říká.

Siddiqi předpovídá, že během deseti let bude existovat formální síť muslimských soudů.

http://info.pravdaoislamu.cz/

3462 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Do pohybu se daly jak skupiny přicházející ze severní Afriky, tak z Blízkého východu. Imigrantské kolony táhnoucí Evropou od jihu na sever jsou navíc posíleny z východuPomozte nám, prosím, bez Vás to nedáme. Byla by škoda, kdybychom po 15 letech existence museli skončitVystoupení z Evropské unie je výhodné. Zde máte faktaŠvédská vláda ustupuje migrantům a naopak odsuzuje znásilněné švédské ženyKonec Židů v Evropě? Téměř všechny vraždy Židů ve Francii byly spáchány muslimskými antisemity

euServer.cz

Nechť nám ČT sdělí, jakou to nestrannost a svobodu má vlastně na mysliBritové vyšli ze „Žaláře národů" – Středně jedovatý fejeton

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončena Ti, kteří v této volbě prohráli, spustili spolu s Milionem chvilek na dr. Křečka a na výsledek této volby neskutečně agresivní útok

Eurabia.cz

Tohle je multikulturní Evropa. Uprchlíci znásilnili dítě a dostali jen podmínku ...Doporučujeme: Politický nekorektní životopis aneb účtování s Mohamedem

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Výjimečné. Generál Šándor se tvrdě pustil do Patočky a dalších, co bránili KřečkoviOtvíráme Pandořinu skříňku, zavřenou od roku 2004. Jde o českého miliardáře a jeho kruté problémy. „Bude to bolet a bude to dlouhý.“ Pouze na PL
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění