Jak v Británii upadá úřední moc, šíří se šaría

Autor: Redakce | Publikováno: 7.12.2006 | Rubrika: ShortNews
Muslimka

Islámské právo šaría si v Británii získává stále pevnější pozici, říká zpráva. …

Jusuf řekl, že skupina somálských mladíků byla zatčena kvůli podezření z pobodání dalšího somálského mladíka. Rodina oběti řekla policii, že se vyrovná mimosoudně a podezřelí byli propuštěni na kauci.

Byla svolána rada a starší nařídili, aby se útočníci oběti odškodnili. “Byli tam všichni jejich strýcové a otcové”, řekl Jusuf. “Takže se všichni složili a omluvili se”.

Ačkoliv Scotland Yard neměl včera o případu žádné informace, mluvčí řekl, že je běžné, že policie neprovádí vyšetřování v případech, kdy se oběti rozhodou nepodat obvinění.

Mluvčí nicméně řekl, že případy domácího násilí včetně znásilnění mohou jít k soudu bez ohledu na přání oběti.

Jusuf řekl, že se cítil být více vázán svým rodným tradičním právem, než zákony své přijaté země. “My Somálci, kdekoliv jsme ve světě, máme své vlastní zákony”, řekl. “Není to šaría, není to náboženské - je to kulturní věc”.

Největší silou šaríi je působivost jejích trestů, řekl. Ti, kteří stanou před náboženským soudem, se vyhnou dalšímu obvinění, aby nepřinesli ostudu své rodině.

Někteří právníci vítají rozvoj toho, co nazývají “právním pluralismem”.

Dr Prakash Shah, výzmamný lektor práva na univerzitě Queen Mary v Londýně, řekl, že takové tribunály “mohou být efektivnější než formální právní systém” (v návratu ke kmenové a klanové společnosti? - Islám Info).

Ve své knize Islám v Británii Patrick Sookhdeo, ředitel Institutu pro studie islámu a křesťanství, říká, že existuje “alternativní paralelní neoficiální právní systém”, který na dobrovolném základě funguje v muslimské komunitě.

“Soudy šaríe nyní operují ve většině velkých měst, přičemž různé sekty a etnické skupiny provozují své vlastní soudy, které uspokojují jejich specifické potřeby v souladu s jejich tradicemi”, říká. Jsou postaveny na šaríatských radách, které vznikají v Británii, aby pomáhaly muslimům řešit rodinné záležitosti a osobní problémy.

Rady šaríe mohou provádět rozvody podle náboženského práva pro ženy, jejichž manželé odmítají dokončit občanský rozvod, tím, že prohlásí, že jejich manželství skončilo. Existují důkazy, že tyto rady se přeměňují ve smírčí soudy.

Faizul Aqtab Siddiqi, advokát a ředitel Hidžázské akademie Islámské univerzity u Nuneatonu ve Warwicksu říká, že tento typ soudů má pro muslimy své výhody. “je nízkorozpočtový, velmi rychlý a procesy a důkazní zákony jsou mnohem mírnější, a je to méně hrozivé místo než anglické soudy”, říká.

Siddiqi předpovídá, že během deseti let bude existovat formální síť muslimských soudů.

http://info.pravdaoislamu.cz/

3512 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Nová pokroková ředitelka norského muzea prohlašuje, že kolekce už „nebudou tak bílé a maskulinní„Zvykněte si,“ říká holandská mešita nepřizpůsobivým občanům, kteří si stěžují na svolávání k modlitbámTento návrh je nejlepší, co se tu objevilo od roku 1989. To se nesmí stát, reaguje vyděšeně Kalousek. Oč jde?Bez Vás nepřežijeme...Amerika se bez nepřítele obejít nemůže. Nepřítel je totiž to, co vlévá peníze do největšího amerického průmyslu, jímž je průmysl zbrojařský

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaGeorge Soros. Génius hybridní války

Eurabia.cz

Řecko posiluje ostrahu turecké hranice proti imigrantům o 400 mužůNoví zahraniční pracovníci? Romové se vracejí před koronou do ČR

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruska vláda zahájila rozsáhlý program finanční podpory pro rodiny postižené koronaviremPrezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinit

ParlamentniListy.cz

Kalousek zvažuje vystoupení z katolické církve. Kvůli Haně LipovskéTak jo, tak pojď! Útok na Jana Zahradila. Ne na internetu, ale opravdu. Proběhla tato scéna
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění