Špidla v Evropě

Autor: Ondřej Krutílek | Publikováno: 11.12.2006 | Rubrika: Zamyšlení
Špidla

Jak si vede Vladimír Špidla na postu eurokomisaře pro zaměstnanost, sociální záležitosti a rovné příležitosti? Na zdánlivě banální otázku se hledá odpověď jen obtížně. Zatímco jeho jmenování doprovázela až přehnaná mediální pozornost, o jeho současných aktivitách se toho v Česku mnoho neví.

Jedno je jisté: pan Špidla si na unijní realitu zvykl poměrně rychle a s vervou sobě vlastní se pustil do práce. Zavzpomínal, co a jak kdysi řešil jako ministr práce a sociálních věcí, promptně sestavil svůj tým a o svých zážitcích si začal psát internetový deníček. Výsledkem je, že prakticky není týdne, aby se o českém eurokomisaři - alespoň v zainteresovaných kruzích - nemluvilo.

Má to však i svá "ale". Jedním z úsměvnějších je to, že anglické zpravodajské servery mají často problém se zobrazováním diakritiky a o českém zástupci v Komisi informují jako o "pidlovi". Jsou tu ale i závažnější lapsy. Nejde ani tak o to, že zprvu oslavovaný blog byl naposledy aktualizován v polovině června. Pokud by komisař veškerou svou energii věnoval efektivnímu řešení problémů, které s jeho resortem souvisejí, nikdo by se na něj nezlobil.

Vladimíra Špidlu ale EU nezměnila. Zůstal svůj. Stále s kamennou tváří sděluje, s jakými problémy je třeba se utkat. A pokud vůbec navrhuje nějaká řešení, pak většinou taková, která byste v realitě ukotvovali jen těžko.

Velmi dobře to lze dokumentovat například na peripetiích příprav očekávaného sdělení Komise o stavu pracovního trhu. Dosud se bedlivý pozorovatel mohl setkat jen s frázemi o potřebě dialogu, o nezbytnosti zvrátit nepříznivý trend a o nutnosti zajistit kvalitnější pracovní místa.

Češi o svém eurokomisaři příliš nevědí, ale možná je to i dobře. Kdyby věděli, stejně by jim to k ničemu nebylo.

Reflex, 44/2006

3281 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Americkou demokracii může zachránit jedině Trump – a jedině s naší pomocí. Všechny současné problémy prezidenta Trumpa pramení z jeho záměru „normalizovat vztahy s Ruskem“Pirátští europoslanci v Evropském parlamentu hlasovali pro to, aby se z Afriky dováželi imigranti do Evropy a pro to, aby se imigranti přerozdělovali do členských států Evropské unie800 až 900 bábätiek sa zabíja v Írsku každý mesiac po legalizácii potratuKopnout si do Gottwalda nebo do Brežněva dnes vyžaduje asi tolik odvahy jako vymezit se proti Čingischánovi a je to politicky přibližně stejně aktuálníKaždý, chudý i bohatý, může díky sluníčkářům a islamizaci přijít o vše…

euServer.cz

Pro koho to čučkař Koudelka z BISu vlastně pracuje? Ostatně soudím, že NATO i EU musí být námi opuštěnyUž jste viděli, jak se ztrapnila Vášáryová? Blaha rozdrtil video americké ambasády o 17. listopadu

ePortal.cz

Pokud bude Česká televize nadále vysílat podobné propagandistické paskvily jako s Václavem Moravcem, Rychetským a Čaputovou, poženou je lidé svinským krokemUž i u nás przní duše dětem zpovykaní šílenci z politických neziskovek, které zločinní levicoví politici vpustili do našich škol. Je třeba to zastavit, dokud je čas!

Eurabia.cz

2.přikázání podle vítačů: "Milovati budeš jižního svého"Německo: Imigrantské „děti" hromadně znásilnili 14-letou

FreeGlobe.cz

Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

„Poděláte se.“ Šok na Ukrajině: Mocný muž promluvil. Zvrat vůči Rusku? Tereza Spencerová to vidí jasněMuslimští zločinci? Sedm z deseti vězňů... Výbušná slova ze Západu: Češi, poučte se!
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění