Bolševická agitka "pravicového" Reflexu proti Miloši Zemanovi jako nechtěné sebeudavačství

Autor: Ladislav Zemánek | Publikováno: 23.9.2013 | Rubrika: Zamyšlení
zemann2

Pánové z Reflexu přišli s naléhavou výzvou národu. Máme zastavit Miloše Zemana, dokud je čas. A že už ho prý mnoho nezbývá – je přece za pět minut dvanáct.

Výzva opakuje otřepanou frázi o tom, že se Zeman snaží v naší zemi zavést autoritativní režim. Znovu pan šéfredaktor se svým zástupcem vytáhli oblíbenou protiruskou kartu: „Nechceme ruský model vládnutí, kde si moc ve společnosti rozdělil autoritativní prezident a několik oligarchů,“ píší. A já si říkám, jestli pánové žijí ve stejné zemi jako já, nebo jen demonstrují, že dočista přišli o rozum.

pp

Nerozumím tomu, opravdu ne

Věřte, nevěřte, ale v posledních měsících jsme údajně svědky systematického nabourávání a rozkladu základních hodnot a pravidel svobodné společnosti, z níž se pomalu, ale jistě vytrácí svěží liberální duch. Nu, já bych s tím do značné míry souhlasil. Problém ale je, že viníka spatřuji úplně někde jinde než oni. Jestli se tu o něco podobného někdo snaží, jsou to určité kruhy z justice, policie, státního zastupitelství a politiky. Ano, i z politiky. Ne ale z Hradu.

Shledávám mírně řečeno jistý rozpor v tom, když autoři výzvy na jedné straně tvrdí, že za současnou krizi může arogance politických špiček, nadřazování osobních zájmů nad zájmy státu a populismus, a na straně druhé nás vášnivě vyzývají, abychom ve volbách v zájmu demokracie a stability podpořili tradiční politické strany. Vždyť jejich představitele jen o pár řádků výše označují za viníky krize! Nerozumím tomu, opravdu ne.

Radikální uplatňování vůle lidu není dobré

Obdobných rozporů je v celé výzvě víc. Autoři implicitně kritizují dubnový puč proti Nečasovi a spol., a nadto ho nenápadně spojují s prezidentem Zemanem, čímž dokazují účelovost toho, co pučisté předvedli (o účelovosti není pochyb, ale opět se pánové hluboce mýlí v tom, kdo za nimi stojí), aby vzápětí zdůraznili, že justice i policie musí zůstat „nezávislá“. Tím zase říkají, že doposud nezávislá byla a že až nyní je ohrožena „aligátorem“ z Hradu. Podivuhodná mentální gymnastika.

Prohlašují, že průběh a výsledek přímé prezidentské volby k nynější „krizi“ z nemalé míry přispěl. A ihned dodávají, že „radikální uplatňování tzv. vůle lidu nepřináší lepší demokracii a více svobody.“ Možná autoři výzvy ani netuší, co o sobě těmito slovy prozrazují. Výslovně tím přiznávají, že jim ani tak nevadí přímá volba jako taková, nýbrž její průběh a výsledek. Pokud by zvítězila ikona havlismu Číro Karel, nejspíš by o radikální uplatnění vůle lidu nešlo. Vítězství Karlovo by oslavovali jako moudré rozhodnutí národa. Z toho vyplývá známý bolševický axiom: Svobodné hlasování ano, ale jen v případě, že zvítězí „správný“ kandidát. Který to je, řekne lidu „předvoj“ - například týdeník Reflex.

Čtěte také:

Klaus: Schwarzenberg není Čech a Havel byl krajní levičák. A Zeman?

A co fotky hajlujícího Högera či Kubišové a Čáslavské s Dubčekem..?

Pravdoláskaři neumějí prohrát. To že je knížecí noblesa?

Cizácké mediální mrd*y a havlisté dostali na prd*l! Ve volbě prezidenta zvítězila národní demokracie

Klaus: Jsem hrdý na český národ. Zvítězila pravda a láska nad lží a nenávistí. A mediální kampaní

Dobojováno: Pražský hrad ubráněn před cizími zájmy a diktaturou médií v cizích rukách!

 

Skutečné nebezpečí

Ten, ač sám sebe odmítá řadit k mediálnímu mainstreamu, svými skutky dokazuje pravý opak. Nic „mainstreamovějšího“ si ani nelze představit. Můžeme, ba máme volit svobodně – ovšem z těch, kteří se těší přízni médií havlistického hlavního proudu. Ilustrujme si to na blížících se volbách: Občané, volte podle svého nejlepšího vědomí a svědomí ze široké nabídky parlamentních i neparlamentních stran, jako je TOP 09, ČSSD, ODS, SZ, ANO, KDU-ČSL. Ale běda vám, když dáte hlas komunistům, Zemanovcům, klausovcům z Hlavy vzhůru či neonacistům z DSSS.

pp

ČTĚTE VÍCE: Odvážný hlas pravičáka: KSČM ani Zemana se nebojme. Únor 48 nehrozí. Nebezpečí číhá jinde

Snad se může zdát, že strany z první várky se od sebe natolik liší, že si každý podle své libosti může vybrat. Ale to je hluboký omyl! Ať už hodíme hlas ČSSD, TOP 09 či babišovcům, výsledek bude ve své podstatě týž. Podpoříme totiž levičácký havlismus, i když se snaží maskovat jakkoli. A ten pro nás – jak jsem ostatně psal v jednom ze svých nedávných článků – představuje skutečné nebezpečí, nikoli komunisté, nikoli prezident (současný i minulý) či domnělí neonacisté.

Ať žije stranictví!

Ne náhodou se Reflex obává dění v ČSSD, do něhož se prý Zeman tvrdě vměšuje, aby stranu nakonec ovládl. Jenže proč proti tomu právě novináři z našeho "pravicového" týdeníku tolik burcují? Neměli by být naopak rádi? Neměli by spíše tvrdit, že je to vnitřní záležitost sociální demokracie, domnívají-li se, že ji to zničí? Na rozdíl od nich musím přiznat, že pokud se „aligátorovi“ podaří ČSSD ovládnout, získá si u mě o to větší respekt. Právě tak totiž probíhá spontánní a nepředstíraný politický zápas.

Fanděme schopným lidem, obratným politikům a skutečným osobnostem, kterých se naší politice tak zoufale nedostává. Je odmítnutím "politicky korektního" pokrytectví, nehraje-li si Miloš Zeman na "nestranného". Takovým nikdo, kdo vstoupí do veřejného prostoru, nikdy nebude. "Ať žije stranictví!" chce se vykřiknout.

Novináři realitu nereflektují     

Zatímco z politiky se otevřené stranictví založené na idejích, nikoli na primitivní touze po korytech již téměř zcela vytratilo, mezi mainstreamovými novináři je tendence přesně opačná. Novináři už dávno realitu nereflektují (a to ani v Reflexu), nýbrž utvářejí. Místo seriózní žurnalistiky odvádějí při dávce nízké intelektuální úrovně ryze ideologickou práci. Politiku už nedělají politici, ale novináři. A politici naopak bezradně skáčou, jak mediální manipulátoři pískají. Proti tomu by se měly sepisovat výzvy…   

pp

Klíčová slova: komunismus  | EU  | neomarxismus  | Zeman
3952 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Děti v základní škole učí, že „objektivnost“ a „perfekcionismus“ jsou rasistické rysy „bílé nadřazenosti“Prosím, pomozteDnes je snadné prohlásiti se v souladu s vlastními pocity za osobu opačného pohlaví, případně některého z dalších 57 neopačných pohlaví. I my můžeme respektovat, že se pan Vystrčil cítí být Taiwancem...Stigma ‚bílého privilegia‘ a ‚toxické maskulinity‘ poškozuje kluky z bílé pracující třídyThe New York Times je anti-bílý a anti-americký

euServer.cz

Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás domaNepodmíněný příjem? – Cesta do pekel

ePortal.cz

Motivace některých dnes hodně slyšitelných kovidových alarmistů je velmi sporná, ne-li rovnou cynicky sobeckáKoronavirus v přímém přenosu

Eurabia.cz

V Saúdské Arábii napaden francouzský konzulátIslámista podřezal a pobodal věřící v katedrále v Nice!

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Sorosovi poskoci v Arménií vedou národ k sebezničení. Západ Arménií opustil a jedinou záchranou je RuskoMiláček Západu Navalný je lhář a skončil v exekuci za své lži ...

ParlamentniListy.cz

Historky z Ria. Všichni divní típkové z Prahy. Zasvěcené pojednání o restauraci, kvůli které Prymula musel vrátit ministerstvoPo koule mu nesaháš! Železný z ČT a šťastný herec. Je zle
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění