Zdeněk Svěrák se stal trapným a dokázal svou malost současného pravdoláskaře

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 2.10.2013 | Rubrika: Zamyšlení
hippies

Metelesku blesku, máme Bonda v Česku. Nevadí, pane Svěráku?

Svěrák se stal trapným a svou malost současného pravdoláskaře prezentuje úvahou o žalobě na Úlehlův stupidní popěvek v kampani strany „Hlavu vzhůru“. Jsem zvědav, jestli mě zažaluje za titulek článku.

 Úlehlův výplod je natolik příšerný, že se diskredituje sám. Navíc je to hloupý popěvek, nikoliv konkurenční filmové dílo. Dokonce bych autorovi věřil, že vůbec nemusel mít potuchy o původu tohoto slovního spojení. Zlidovělo natolik, že by na to mohl být Svěrák, pokud je autorem on a nikoliv jeho partner Smoljak, hrdý.

 Mladší lidé často vůbec nevědí, že tato „rumunština“ je z nějakého filmu, slýchávali to třeba od rodičů. Ani já nevím, odkud se vzalo třeba „šupito presto“. A když mi babička říkávala, že jezdím jak Chiron, došla mi souvislost až později.

 Žalobce by kvůli takové blbosti zasloužil u soudu prohrát. Morálně u mě Svěrák naprosto propadl. Kdyby takovou pitomost zpíval jeho chráněnec Schwarzenberg, ještě by mu devótně zatleskal.

 Teď mě napadá, že výše jmenovaného neúspěšného kandidáta na prezidenta, který se z pankáče stylizoval do Bonda, by podle stejné logiky měli zažalovat tvůrci filmu s „pravým“ Bondem. Určitě musí být urážlivé, nechat si prznit tuto akční postavu nějakým pupkatým narkoleptickým dědkem.

 A posuďte sami, hláška „zatřepat, nemíchat“ zlidověla v celém světě. Máme se bát podle Svěrákovy logiky žalob? A abych si přisadil, byl jsem to já, kdo zavedl a zpopularizoval skloňování Brusele podle vzoru prdel, prokazatelně ve spojení s EU. Kdyby mi každý, kdo to použije, dal bůra, mohl bych si zaplatit osobní volební kampaň jako Babiš (nic takového neplánuji:).

 Svěrák - eurohujer (je i tohle žalovatelné?) a pravdoláskař - není nepříčetný kvůli nějakému porušení autorského práva, ale kvůli straně, která slovní spojení použila. Podle toho by měl u soudu dopadnout.

 

PS Jestli žalobu opravdu podá, jen zpopularizuje v předvolební kampani objekt své nevraživosti.

 

pozn. EUportal.cz: Zvažujeme žalobu na pana Streita. Máme totiž za to, že skloňování slova Brusel dle vzoru "prdel" jsme zpopularizovali my!

A ať si pan Svěrák klidně políbí Brusel!

 

Čtěte také:

Kocáb a Havlovy polibky smrti

Prý osobnosti pro Evropu proti Klausovi. Jen notorická banda havlistů pod vedením "kněze" Halíka

Petr Hájek o europetici havlistů za omezenou suverenitu: Jste jako ti kolaboranti, kteří psali Brežněvovi

 

 

 

Klíčová slova: pravdoláska
7825 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Autorasismus. Hnutí nenávisti vůči ZápaduNa západní frontě chaos. Proč se západní civilizace dostala do takových konců, které pozorujeme, proč nakonec pohrdá svými podstatnými výdobytky a snáší nedůstojné sebemrskačství?Vážení čtenáři, pomozte nám prosímZapomenutý rozhovor se sestrou Lucií Obrana státu bez funkční domobrany je nemyslitelná

euServer.cz

Nová ruská ústava Kalousek ví stejně dobře jak to ví generál Flynn, že hnutí Blak Lives Matter je jen dočasnou zástěrkou toho, co má přijít po něm. Což je nová barevná revoluce fašistického střihu

ePortal.cz

Prosíme o pomoc. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikneRasismus je zpátky a sílí

Eurabia.cz

“Uprchlíci vám vydělají na důchody, vy xenofobové.” A realita? Přes 50% uprchlíku nepracuje!Český antiislám žije! Pomozte nám jej propagovat - nové propagační předměty

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruská armáda má technologií, kterou nemají Američané. Armáda USA je zděšenaByl zprovozněn nový most mezi Ruskem a Čínou

ParlamentniListy.cz

„11 cikánů pryč.“ Bohumín: Článek, ze kterého se zvednul kufr. A hnusné videoPorušení zákona? Piráti rozjeli kampaň na Prague Pride, kterou platili z vašich peněz
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění