Zdeněk Svěrák se stal trapným a dokázal svou malost současného pravdoláskaře

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 2.10.2013 | Rubrika: Zamyšlení
hippies

Metelesku blesku, máme Bonda v Česku. Nevadí, pane Svěráku?

Svěrák se stal trapným a svou malost současného pravdoláskaře prezentuje úvahou o žalobě na Úlehlův stupidní popěvek v kampani strany „Hlavu vzhůru“. Jsem zvědav, jestli mě zažaluje za titulek článku.

 Úlehlův výplod je natolik příšerný, že se diskredituje sám. Navíc je to hloupý popěvek, nikoliv konkurenční filmové dílo. Dokonce bych autorovi věřil, že vůbec nemusel mít potuchy o původu tohoto slovního spojení. Zlidovělo natolik, že by na to mohl být Svěrák, pokud je autorem on a nikoliv jeho partner Smoljak, hrdý.

 Mladší lidé často vůbec nevědí, že tato „rumunština“ je z nějakého filmu, slýchávali to třeba od rodičů. Ani já nevím, odkud se vzalo třeba „šupito presto“. A když mi babička říkávala, že jezdím jak Chiron, došla mi souvislost až později.

 Žalobce by kvůli takové blbosti zasloužil u soudu prohrát. Morálně u mě Svěrák naprosto propadl. Kdyby takovou pitomost zpíval jeho chráněnec Schwarzenberg, ještě by mu devótně zatleskal.

 Teď mě napadá, že výše jmenovaného neúspěšného kandidáta na prezidenta, který se z pankáče stylizoval do Bonda, by podle stejné logiky měli zažalovat tvůrci filmu s „pravým“ Bondem. Určitě musí být urážlivé, nechat si prznit tuto akční postavu nějakým pupkatým narkoleptickým dědkem.

 A posuďte sami, hláška „zatřepat, nemíchat“ zlidověla v celém světě. Máme se bát podle Svěrákovy logiky žalob? A abych si přisadil, byl jsem to já, kdo zavedl a zpopularizoval skloňování Brusele podle vzoru prdel, prokazatelně ve spojení s EU. Kdyby mi každý, kdo to použije, dal bůra, mohl bych si zaplatit osobní volební kampaň jako Babiš (nic takového neplánuji:).

 Svěrák - eurohujer (je i tohle žalovatelné?) a pravdoláskař - není nepříčetný kvůli nějakému porušení autorského práva, ale kvůli straně, která slovní spojení použila. Podle toho by měl u soudu dopadnout.

 

PS Jestli žalobu opravdu podá, jen zpopularizuje v předvolební kampani objekt své nevraživosti.

 

pozn. EUportal.cz: Zvažujeme žalobu na pana Streita. Máme totiž za to, že skloňování slova Brusel dle vzoru "prdel" jsme zpopularizovali my!

A ať si pan Svěrák klidně políbí Brusel!

 

Čtěte také:

Kocáb a Havlovy polibky smrti

Prý osobnosti pro Evropu proti Klausovi. Jen notorická banda havlistů pod vedením "kněze" Halíka

Petr Hájek o europetici havlistů za omezenou suverenitu: Jste jako ti kolaboranti, kteří psali Brežněvovi

 

 

 

Klíčová slova: pravdoláska
7596 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Proč si anticivilizační aktivisté připadají užiteční? Práce expertů gender studies má tak vyšší přínos pro národní bohatství než práce energetiků nebo strojařů. Oni tomu opravdu upřímně věří!Grafy dat z ledovcových vrtů Grónsku považované za nejlepší teplotní rekonstrukce planetárních teplot posledních geologických ér, odhalují, že CO2 vůbec teploty neřídíŠvédsko sklízí otrávené plody masové imigrace a multikulturalismu. Švédsko vloni zaznamenalo šedesátiprocentní nárůst počtu bombových útoků spojených s drogovou kriminalitou a válkou gangůTomáš Halík může slavit. Muslimové nás opět „obohatili“. Pokračuje vypalování a vandalské útoky na kostely ve FranciiMédia bojující za zájmy globalistů na nás hází špínu. Pomozte nám prosím

euServer.cz

Zelený úděl, Velký skok, kulturní revoluce a Zelení gardistéDalší kapitola v dlouholeté nevyhlášené válce mezi Izraelem a Íránem?

ePortal.cz

Čtenáři a přátelé Eportalu, podpořte nás prosím, nebo ukončíme činnostNATO: Zelený tank na baterky

Eurabia.cz

Salafitský islám - lidově wahabismusMěla to být akce pro děti za 400 000 EURO, ale nakonec zbylo dětem jen 30 000 a 370 000 sežrali aktivisti

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

„Šíříte hoaxy!“ slyšel Klaus ml. Pak přišlo klepání na čelo. Hezká věc o Gretě? Mno...Petříček na ČT: Teď za to odpovídá i Babiš! A slova o tom, zda ČSSD podrží Křečka
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění