Turecká vláda ovlivnila holandské volby

Autor: Redakce | Publikováno: 14.12.2006 | Rubrika: ShortNews
Turecko

Holandský televizní program Nova vyvolal v Holandsku značné rozpaky, když odhalil, jak turecká vláda ovlivnila volby, které se konaly minulý měsíc. V emailu zaslaném tisícům etnických Turků v Holandsku je turecké ministerstvo pro náboženské záležitosti vyzvalo, aby hlasovali pro Fatmu Koser Kayu, 38 letou ženu, jejíž rodina emigrovala do Holandska, když jí bylo šest let. Koser Kaya je členkou levicové “sociálně-liberání” strany Demokraté 66 (D66). 22. listopadu příšla D66 o tři ze svých šesti dřívějších křesel v parlamentu. Koser Kaya, ačkoliv byla na kandidátce D66 až šestá, byla nicméně díky 34 564 hlasům, které dostala, pravděpodobně díky zásahu turecké vlády, zvolena jako jedna ze tří poslanců strany.

Imigranti jsou známí tím, že hlasují v drtivé většině pro kandidáty z vlastních etnických skupin. Protože se v zemi, ve které se usadili, často neintegrují, jejich loajalita patří zemi jejich původu. To vedlo ke vzniku situace, ve které se imigranti v západních demokraciích stali trójským koněm zahraničního nacionalismu a náboženského fanatismu. Tento jev se stal zřejmým během letošních voleb v Holandsku a v sousední Belgii. Převážil váhy ve prospěch stran, které prosazují imigrantské kandidáty. Ve stejnou dobu nicméně zároveň znevýhodňuje domorodé kandidáty těchto stran a vyvolává mezi nimi značně negativní nálady.

V emailu zaslaném z vládní adresy v Ankaře jsou holandští Turkové žádáni, aby hlasovali pro Koser Kayu. Email byl zaslán Ali Aleybeyoglem, poradcem Mehmeta Aydina, tureckého ministra pro náboženské záležitosti. První odstavec říká:

“Všichni si uvědomujeme, že nikdo nemůže zastupovat Turky lépe než Turkové. Turecká komunita je ohrožována asimilací. Pokud se nespojíme a nebudeme hlasovat pro společného kandidáta, naše postavení se bude v budoucnosti pouze zhoršovat”.

Email jmenuje pět důvodů, proč by Turkové měli hlasovat pro Koser Kayu. Nejdůležitějším je skutečnost, že D66 neuznává tureckou genocidu Arménců v roce 1915. Čtyři další důvody souvisí s opozicí D66 vůči politice Rity Verdonkové, holandské ministryně integrace.

Arménská záležitost se stala během holandských voleb probíraným tématem, když dvě vůdčí strany v zemi, křesťanští demokraté a labouristé, odmítli prosazovat kandidáty tureckého původu, kteří nepřijímají postoj jejich stran, že v roce 1915 došlo ke genocidě Arménců. Turecké lobystické skupiny v reakci na to spustily kampaň, ve které vyzývali holandské voliče tureckého původu, aby bojkotovali všechny strany, které označují masové zabíjení Arménců v roce 1915 za genocidu.

Email z tureckého ministerstva tyto strany jmenuje a vysvětluje, proč jsou kromě D66 pro Turky nepřijatelné. Křesťanští demokraté a labouristé jsou vyloučeni kvůli svému postoji ke genocidě, liberální strana VVD protože “je to strana Verdonkové a Hirsi Ali”, Strana za práva zvířat protože považuje “zvířata za důležitější než Turky” a Kalvinistická strana protože “připravuje novou křížovou výpravu”.

Holandské ministerstvo zahraničních věcí dnes kontaktovalo kvůli záležitosti Ankaru. Turecký ministr zahraničních věcí řekl, že o emailu nic neví. Ministr Aydin dodal, že pokud byl tento email skutečně odeslán, pak ho silně odsuzuje. “Nezasahujeme do vnitřní politiky našich přátel”, řekl. Aydinův spolupracovník Alaybeyoglu, který email údajně odeslal, řekl, že k jeho emailové adrese má přístup několik lidí. Podle holandského ministerstva je záležitost stále vyšetřována.

http://info.pravdaoislamu.cz/

3248 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Strašné. 88letý Rolf je ve Švédsku bezdomovcem, ač migranti dostanou všechno zdarma. Podívejte se Jeden muž blízký papeži – a tolik zlaArabština je hlavním jazykem v některých švédských školkáchPomozte nám, prosím, bez Vás to nedáme. Byla by škoda, kdybychom po 15 letech existence museli skončitVystoupení z Evropské unie je výhodné. Zde máte fakta

euServer.cz

Čeho všeho se chvilkaři budou muset ještě dopustit, než na ně padne zákon?Levice opustila pracující třídu a přeběhla k migrantům, k LGBT a posedlostí Gretou, hořekují švédští komunisté

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaNulová tolerance pro vydírání ekoteroristů. U mne je tolerance vůči těmto šílencům na bodě nula. Ustupovat jim znamená jejich trestné činy legitimizovat

Eurabia.cz

Imigrantská mafie si udělala z Británie harémProč Babiš neposlal armádu na ilegální imigranty, ale posílá jí na Čechy? A budou do nás střílet?

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

V kanceláři ombudsmana to pořádně vře. Šimůnková veřejně sestřelila Křečka. A toto následovaloStarosta Novotný byl pravomocně odsouzen. Poletí z ODS? Pod Fialou už se to vážně řeší
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění