Jan Žižka byl zločinec a masový vrah. A husité vraždili ženy a děti. Přepište učebnice dějepisu!

Autor: Jan Ziegler | Publikováno: 11.10.2014 | Rubrika: Zamyšlení
kalich

 

Katolická církev je napadaná (často přehnaně) za svoje působení ve středověku, přitom pozitiva výrazně převažovala nad negativy. Je ovšem pozoruhodné, že ti samí lidé, co odsuzují katolíky, obdivují husity, kteří vraždili muže, ženy a děti, loupili, vypalovali města a kláštery a zlikvidovali vzdělanost v českých zemích. Velký podíl na těchto zvěrstvech má jejich vůdce Jan Žižka.

Byl jsem na výletě v okolí Českých Budějovic, náhodou potkal svoji spolužačku ze základní školy a spolu jsme dorazili do Trocnova, kde nás na pasece uvítal zdejší rodák - mohutný Jan Žižka z kamene vytesán. Ona na to, „nechápu, proč tady ten zločinec má tu sochu.“ Já si říkám v duchu. To je vlastně fakt, a pak jsem prohodil cosi, že „stačila by trocha dynamitu.“ No, někdy tam třeba přijdu se semtexem.

Nicméně kdo byl skutečný Jan Žižka? Rozhodně ne člověk, kterého známe z Jiráskových románů a komunistického dějepisu. Skutečný Žižka byl drsný středověký válečník a z dnešního hlediska zločinec a masový vrah. Už v dobách předhusitských, poté co prodal svůj trocnovský statek, se stal tento zchudlý zeman lapkou, který se živil přepadáváním kupeckých karavan a měl přitom i zabíjet. Byl právem prohlášen za zemského škůdce a byl na něj vydán zatykač pro vraždu. Čili Žižka byl v té době obyčejným kriminálníkem, kterého zachránila až milost krále Václava IV.

Je fakt, že mu nelze upřít mimořádné vojevůdcovské schopnosti, když v mnoha bitvách dokázal zvítězit nad nepřátelskou přesilou, ale stačí to k obdivu? On německý polní maršál Erich von Manstein to Rudé armádě za II. světové války také několikrát pěkně natřel a jeho vítězství nad Rusy v březnu 1943 u Charkova bylo brilantní, avšak máme mu kvůli tomu stavět pomníky?

Někteří zdejší jedinci obviňují katolickou církev z teroru proti svým odpůrcům. Z hlediska tohoto pohledu byl tedy Jan Žižka masový vrah a válečný zločinec. Husitská vojska pod jeho vedením povraždila tisíce lidí včetně žen a děti jenom proto, že se nechtěli stát radikálními husity. Ano Žižka neváhal masakrovat kromě katolíků i umírněné husity, kteří nesouhlasili s táborským fanatismem. Slavný husitský hejtman dokonce podle kroniky Vavřince z Březové osobně zabil palcátem husitského kněze, který patřil k jinému křídlu vyznavačů kalicha.

Jestliže někdo, zabíjí člověka jenom proto, že patří k určité skupině lidí, je to těžký zločin. Husité v dobytých městech řádili krutě. Žižkovo vojsko tak například v listopadu 1420 v Prachaticích povraždilo všechny muže, na dvě stě jich pobilo v ulicích, přes sedmdesát jich pak upálilo v sakristii zdejšího kostela. Ženy a děti tentokrát táboři ušetřili, akorát je na Žižkův rozkaz vyhnali z města. Jenomže to  se rovnalo rozsudku smrti, v listopadu už byly mrazy, začínala tuhá šumavská zima a tito nešťastníci přišli o svůj majetek, neměli kam jít, neměli co jíst.

V Jaroměři a Chomutově pak husité povraždili všechno obyvatelstvo bez rozdílů, tedy včetně žen a dětí. Radikální kališníci zabíjeli, loupili, vypalovali města a kláštery, ničili vzácné knihy, zlikvidovali vzdělanost a vrhli české země a desítky let vývoje zpět. A jistě i proto je měli rádi komunisté. Nelze se tedy divit katolíkům, že z husity zacházeli tvrdě, byli to z dnešního pohledu teroristé a ti se likvidují. Ano, katolíci si také počínali krutě, ale takový byl středověk. Je ovšem pokrytecké, když se katolíkům vytýkají činy, které se husitům velkoryse promíjí. Naštěstí Žižka umřel na konci roku 1424 u Přibyslavi a o deset let byly táboritské a sirotčí hordy zničeny u Lipan, což považuji za jeden z nejšťastnějších okamžiků historie českých zemí. Na každou běsnící lůzu jednou přijdou Lipany!

V současnosti se konstrukce o husitství jako nejlepší době našich dějin boří jako dům z písku. Na téma nejlepší období české historie už bylo několik anket a dopadli většinou tak, že první příčku obsadila éra vlády císaře Karla IV, druhou I. republika teprve třetí husitství. Dostáváme tedy rozum. V mnoha případech jsem se setkal s tím, že lidé, které jsem náhodně potkal, a došla řeč na historii, řekli, že husité byli zločinci. Mají v tom jasno i Wanastovi vjeci v písni Kde je český král, kteří hned úvodem zpívají: „Dneska už víme, kdo byli husité, byli to vrazi dětí, mužů a žen, dneska už víme, že vládli teroru, novicka i rabín upálen…“ .

Čtěte také:

Hus, husitství a kališnictví

Katolicismus a české vlastenectví

Karel Schwarzenberg: Husiti vypálili a zbořili Čechy...

Češi mají slavnou vojenskou historii. Nevěřme flagelantům!

Katolická církev není nepřítelem českého národa. Právě naopak

Katolíci horší než heretici? Počet obětí husitů je větší než počet obětí inkvizice za půl tisíciletí

Proč je svatý Václav symbolem české státnosti, kdežto Jan Hus synonymem rozvratu českého státu?

Falešné mučednictví a vylhaný obraz Husův, který je agitačně zneužíván proti Katolické církvi

 

20872 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůJ. R. R. Tolkien – zamilovaný do Najsvätejšej Sviatosti a Panny MárieMají Američané budoucnost? Španielski katolícki conquistadori nezotročili Ameriku – naopak, oslobodili ju!Postavme si jaderné elektrárny sami – v minulosti jsme to dokázali v Dukovanech a Temelínu, kde jsme postavili jaderky vlastními silami na klíč!

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s Rusy

Eurabia.cz

Polští pohraničníci odrazili útok 100 imigrantůZátah na převaděče v Rakousku

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Rána vládě. Povinné očkování proti covidu zřejmě nelze vyhlásit. Právník odhalujeLipavský a Fiala by měli číst. Cyril Svoboda tuší klíčové jednání s Putinem. Je nutné. A toto může chtít
Články autora
Průzkum
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění