Deset mega-korporací kontroluje světovou ekonomiku a produkci téměř všeho, co kupujete. Podívejte se, kdo vás vlastní

Autor: odjinud | Publikováno: 21.1.2014 | Rubrika: Ekonomika
NWO

Deset mega-korporací kontrolují produkci téměř všeho, co kupujete; od potřeb pro domácnost přes krmivo pro domácí mazlíčky až po džíny. Podle tohoto grafu, co přišel od Reddit, zvaného „Iluze volby“ vytváří tyto korporace řetězec, který začíná u jedné z 10 super-společností. Už jste o těch největších jménech slyšeli, ale vidět, co tito giganti vlastní nebo ovlivňují, budí závrať.

(Poznámka: Graf ukazuje směs sítí. Rodičovské společnosti mohou vlastnit, vlastnit podíl, nebo mohou být prostě partnerem v pobočném rozvětvení své sítě. Např. Coca-Cola sice Monster nevlastní, ale distribuuje tyto energetické nápoje. Další poznámka: Nemáme jistotu v tom, jak až tento graf je aktualizovaný. Např. odráží prodeje P&G's od Pringles ke Kellogg's v únoru.)

 

Zde je jen pár příkladů: Yum Brands vlastní KFC a Taco Bell. Tato společnost je pobočkou Pepsi. Všechny restaurace Yum Brands prodávají pouze produkty Pepsi kvůli speciálnímu partnerství s tímto výrobcem limonády.

 

Proctor & Gamble, společnost za 84 miliard dolarů – největší inzert v USA – je propojená s četnými odlišnými značkami, které produkují vše od léků přes zubní pastu až po luxusní módu. Do všeho započítaný P&G údajně přes tuto síť slouží úžas budícímu počtu 4,8 miliard lidí po celém světě.

Nestlé, korporace za 200 miliard dolarů – je proslulá svou čokoládou, je to ale největší potravinářská společnost světa – a vlastní po celém světě téměř 8 000 různých značek a má podíly nebo partnerství se spoustou dalších. Do této sítě patří i šampónová společnost L’Oreal, gigant dětské výživy Gerber, oděvní značka Diesel a výrobci krmiva pro domácí mazlíčky Purina a Friskies.

Unilever, proslulý svým mýdlem, údajně slouží 2 miliardám lidem po celém světě kontrolou sítě, která vyrábí vše od vatových tyčinek po arašídové máslo Skippy.

Čtěte také:

Konzervativní hodnoty a free trade. Jak najít modus vivendi ?

A nejsou to jen produkty, které nakupujete a spotřebováváte. V posledních desetiletích jsou právě ty zprávy a informace, které dostáváte, propojeny dohromady: 90% médií teď kontroluje jen šest společností, což pokles oproti 50 v roce 1983, jak tvrdí Frugal Dad infographic z loňského roku.

I tohle se stává ještě makroskopičtější: 37 bank se sloučilo, aby se přeměnily jen na čtyři – JPMorga Chase, Bank of America, Wells Fargo a CitiGroup během jen o málo déle než dvou desetiletí, jak ukazuje tento graf Federálních rezerv.

10 největších národních finančních institucí drží 54% veškerých našich finančních aktiv; ještě v roce 1990 jich vlastnily 20%. Jak hlásí Mother Jones, počet bank poklesl z více než 12 500 na asi 8 000.

Tato čísla jsou děsivá a ty grafy vizualizují omračující realitu. Tohle je svět, ve kterém žijeme.

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: policymic.com

Klíčová slova: nový světový řád  | volný trh  | kapitalismus  | ekonomika
9984 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Evropská unie schválila směrnici, že budou muset minimálně na dva měsíce nastoupit na rodičovskou místo své partnerky otcové dětíEurokomisařka z hnutí ANO Věra Jourová už podle mého názoru patrně neví, jak by ještě více omezila naši svobodu a suverenitu. Nyní chce de facto zavést celounijní cenzuru sociálních sítíVážení čtenáři, pomozte nám prosímPremiér Andrej Babiš servilně podlézá americkým zájmůmEU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve z ní odejdeme, tím lépe! Čeští občané jsou nespokojeni s EU. Vy je mi divíte?

euServer.cz

Jsi pro fair play? Pak nemůžeš fandit liberodemobloku.Nová ruská ústava

ePortal.cz

Prosíme o pomoc. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikneRasismus je zpátky a sílí

Eurabia.cz

Libanonský patriarcha poděkoval Maďarsku za pomocVideo: Imigrantská sdružení mají Rakouský stát na háku

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruská armáda má technologií, kterou nemají Američané. Armáda USA je zděšenaByl zprovozněn nový most mezi Ruskem a Čínou

ParlamentniListy.cz

Lodičky Moniky Babišové a chudina u počítačů. Novinář Kmenta se pokusil o vtip...Deset jízd na černo, dluh 200.000. Praxe exekutorů, na kterou PL nezapomněly. A v pozadí děsivé konexe Jiřího Pospíšila
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění