Tisíce žen ve Švýcarsku trpí v nucených manželstvích

Autor: Redakce | Publikováno: 1.1.2007 | Rubrika: ShortNews
Muslimka

Tisíce žen chycených ve Švýcarsku v ucených manželstvích trpí těžkým duševním a fyzickým zneužíváním, říkají autoři první švýcarské studie o této praxi. Charitativní organizace Surgir, která studii provedla, nyní vyzývá vládu, aby navrhla národní strategii pomoci obětem.

Prezidentka organizace Jacqueline Thibault, která výsledky ve středu v Ženevě oznámila, popsala rozsah problému jako “obrovský”.

Dodala, že mnoho obětí je příliš vyděšených na to, aby z nucených manželství unikly kvůli strachu z odplaty, včetně takzvaných “vražd ze cti”.

“Studie bude představena autoritám a ty poté budou muset rozhodnout, co je třeba podniknout”, řekl Thibault. “Právě teď nemá Švýcarsko ohledně nucených manželství žádnou strategii”.

Aby získala představu o množství obětí ve Švýcarsku, Surgir kontaktovala vzorkovou skupinu 50 organizací, včetně zdravotních a imigrantských center, škol a útulků pro ženy v kantonech Vaud, Ženeva, Fribourg, Bern Curych a Basilej.

Výzkumníci během osmnácti měsíců zaregistrovali 140 potvrzených případů, které jsou podle Thibault pouze “špičkou ledovce”.

Charita odhaduje, že kdyby bylo prozkoumáno všech 2 140 švýcarských sociálních institucí, čísla by šla do tisíců.

Říká, že nedostatek dat ztěžuje získání přesné představy o fenoménu a dodává, že situaci nepomáhá ani skutečnost, že většina obětí se bojí promluvit. …

Charita řekla, že pouze šest obětí nucených manželství souhlasily s poskytnutím výpovědi; další se stáhly kvůli nátlaku rodiny, strachu z pomsty nebo řekly, že nechtějí znovu probouzet staré trumatické události.

Studie zjistila, že v extrémních případech je k nátlaku na ženu do nuceného manželství používáno znásilnění. Takřka všechny oběti řekly, že jim bylo vyhrožováno smrtí.

Ty, které se chtějí osvobodit, čelí mnoha překážkám: jazyková bariéra, přerušení rodinných vztahů, nedostatek peněz a neznalost toho, kam se obrátit. Surgir říká, že ve Švýcarsku existuje pouze jedno centrum specializující se na nucená manželství - Mädchenhaus v Curychu. Má místo pro pouhých sedm žen.

http://info.pravdaoislamu.cz/

15700 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Nová kniha: Jürgen Elsässer – Válečné lži – Agrese NATO proti JugosláviiTohle Gréta neuslyší ráda. :-) Český vědec, geolog Karel Mach, vyvrací klima-hysterické báchorky o člověkem způsobeném globálním oteplováníSorryjako, ale tohle je teda fakt s odpuštěním a slušně řečeno na žaludeční nevolnost...Fackování z kavárny: Bude v české politické diskusi přibývat násilných napadení? Ano, budeMédia bojující za zájmy globalistů na nás hází špínu. Pomozte nám prosím

euServer.cz

Žijeme v době, v níž se vyplňují všechny hororové sny. Sociální důsledky bezuhlíkové energetiky v kombinaci s přistěhovaleckou politikou EU povedou k tomu, že náš dům bude hořetZaslzíte, když na péči Vondry o život nás, Ostraváků, pomyslíte

ePortal.cz

Evropská unie se stala prostorem hospodářské stagnace, nezaměstnanosti, sdílených dluhů, snížené úrovně bezpečnosti, těžkopádné regulace, byrokracie, klimatického třeštění, sociálního inženýrství...Čtenáři a přátelé Eportalu, podpořte nás prosím, nebo ukončíme činnost

Eurabia.cz

Přímý přenos: Přednáška exministra vnitra o imigraci "Evropa bez hranic?"Již i u nás aktivisté z neziskovek kradou rodinám děti s podporou soudu. A pak z nich dělají neomarxistické fanatiky!

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Schwarzenberg je nadšen z mariánského sloupu: Ať jim žehná Jan Hus i Panna Marie!Chyběli tam Palestinci! Jen Trump a „Bibi“, no a? Na ČT trhali Trumpův plán pět minut poté, co jej představil
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění