Tisíce žen ve Švýcarsku trpí v nucených manželstvích

Autor: Redakce | Publikováno: 1.1.2007 | Rubrika: ShortNews
Muslimka

Tisíce žen chycených ve Švýcarsku v ucených manželstvích trpí těžkým duševním a fyzickým zneužíváním, říkají autoři první švýcarské studie o této praxi. Charitativní organizace Surgir, která studii provedla, nyní vyzývá vládu, aby navrhla národní strategii pomoci obětem.

Prezidentka organizace Jacqueline Thibault, která výsledky ve středu v Ženevě oznámila, popsala rozsah problému jako “obrovský”.

Dodala, že mnoho obětí je příliš vyděšených na to, aby z nucených manželství unikly kvůli strachu z odplaty, včetně takzvaných “vražd ze cti”.

“Studie bude představena autoritám a ty poté budou muset rozhodnout, co je třeba podniknout”, řekl Thibault. “Právě teď nemá Švýcarsko ohledně nucených manželství žádnou strategii”.

Aby získala představu o množství obětí ve Švýcarsku, Surgir kontaktovala vzorkovou skupinu 50 organizací, včetně zdravotních a imigrantských center, škol a útulků pro ženy v kantonech Vaud, Ženeva, Fribourg, Bern Curych a Basilej.

Výzkumníci během osmnácti měsíců zaregistrovali 140 potvrzených případů, které jsou podle Thibault pouze “špičkou ledovce”.

Charita odhaduje, že kdyby bylo prozkoumáno všech 2 140 švýcarských sociálních institucí, čísla by šla do tisíců.

Říká, že nedostatek dat ztěžuje získání přesné představy o fenoménu a dodává, že situaci nepomáhá ani skutečnost, že většina obětí se bojí promluvit. …

Charita řekla, že pouze šest obětí nucených manželství souhlasily s poskytnutím výpovědi; další se stáhly kvůli nátlaku rodiny, strachu z pomsty nebo řekly, že nechtějí znovu probouzet staré trumatické události.

Studie zjistila, že v extrémních případech je k nátlaku na ženu do nuceného manželství používáno znásilnění. Takřka všechny oběti řekly, že jim bylo vyhrožováno smrtí.

Ty, které se chtějí osvobodit, čelí mnoha překážkám: jazyková bariéra, přerušení rodinných vztahů, nedostatek peněz a neznalost toho, kam se obrátit. Surgir říká, že ve Švýcarsku existuje pouze jedno centrum specializující se na nucená manželství - Mädchenhaus v Curychu. Má místo pro pouhých sedm žen.

http://info.pravdaoislamu.cz/

15793 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Pro-migračního francouzského aktivistu zamordoval migrant, se kterým spalSpojené národy ovládnuté gender ideologií vyhlašují za politicky nekorektní říkat „manžel“ nebo „manželka“Bez Vás nepřežijeme...Panna Marie se naklonovala a Ježíš byl transsexuál, objevili v pokrokovém ŠvédskuŽerte brouky, vyhlašuje nová pokroková potravinová politika EU prosazující méně masa a více alternativních proteinů

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

Pane premiére Bbiši, odmítněte záludný plán Leyenové!V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončena

Eurabia.cz

Důvod proč se zhoršuje situace Francouzů: Skoro polovina sociálních dávek je vyplácena cizincůmUž vám to zůstane: Ve Francii pochod na podporu ilegálů

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruska vláda zahájila rozsáhlý program finanční podpory pro rodiny postižené koronaviremPrezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinit

ParlamentniListy.cz

Schillerová vám sebere peníze na rohlíky, rozčiloval se Vystrčil v Partii. Jsme podle něj hrdý národ, který se nemusí bát ČínyVýsměch europoslanci Kolajovi za žalování do Bruselu: Soudruh Pirát, železná pěst komisařky Jourové. A paní učitelce to taky povíte?
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění