Demokracie jako řemen

Autor: Benjamin Kuras | Publikováno: 28.1.2005 | Rubrika: Politika
USSR

Přijetím evropské ústavy se všichni staneme poddanými totalitního byrokratického megastátu, který nás sice nebude zavírat do koncentráků, jen nás bude beztrestně okrádat vysokými daněmi a pokutami za nedodržování regulací, o jejichž existenci nemáme tušení, protože jich je tolik, že je nikdo nestačí číst.

Jak bude fungovat, si můžeme snadno ze samotné Ústavy vyčíst.

Článkem I-6 ztrácejí všechny státní parlamenty - a tudíž voliči - právo dělat si zákony, jaké chtějí, protože "Ústava a právo přijímané orgány Unie má přednost před právem členských států".

Článkem I-12 si EU předává prakticky veškeré pravomoci rozhodovat téměř o všem, a to trojím způsobem:

1. Pravomoc výlučná, podle níž "smí pouze Unie vytvářet právně závazné akty" a členské státy to smějí jen tehdy, "jsou-li k tomu Unií zmocněny". Zde dále podle článku I-16 mají členské státy povinnost "aktivně a bezvýhradně politiku Unie podporovat a zdržet se jakéhokoli jednání, které by bylo s Unií v rozporu".

2. Pravomoc sdílená, která členským státům zůstává "v takovém rozsahu, v jakém ji Unie nevykonala nebo rozhodla přestat vykonávat".

3. Pravomoc koordinovaná, vztahující se na hospodářskou politiku a politiku zaměstnanosti - "v souladu s úpravami, k jejichž stanovení má pravomoc Unie".

Článkem I-18 si dává dodatečné právo rozhodovat úplně o všem, "ukáže-li se, že k dosažení cílů stanovených Ústavou je nezbytná určitá činnost Unie".

Podle Článku I-26 mohou být "legislativní akty přijaty pouze na návrh Komise", kterou žádný občan nevolil, nikoli od volených parlamentů, jak bylo dosud stěžejní zásadou demokratického systému. Navíc členové Komise jsou vybírání nejen podle způsobilosti, nýbrž podle jejich "evropanství". K "evropanství" jak jsme již zjistili v případě jednoho vyloučeného italského kandidáta, nepatří tradiční evropský náboženský pohled na rodinu a sexualitu, zato k němu patří usvědčení z trestných činů, jak se zjistilo u jednoho nevyloučeného kandidáta francouzského.

Poté, co nám Ústava takto jasně vysvětlí, že politické rozhodování se nám vzdálí do nedohledna, takže už nikdy nebudeme moci ovlivnit politiku svého státu, udělá si z nás o pár stránek srandu ujištěním Článku I-46, nejen že "každý občan má právo se podílet na demokratickém životě Unie", nýbrž i že "rozhodnutí jsou přijímána co nejotevřeněji a co nejblíže občanům". A ujistí nás, že "politické strany na evropské úrovni přispívají k utváření evropského politického vědomí" (staré dobré leninské "uvědomělosti"?). Strana evropsky neuvědomělá tedy na evropské úrovni nemá co pohledávat.

Ještě se nám vysmívá článkem I-47, podle něhož máme "participativní demokracii", v níž "nejméně jeden milion občanů Unie pocházejících z podstatného počtu členských států se může ujmout iniciativy a vyzvat Komisi, aby předložila vhodný návrh k otázkám, k nimž je podle mínění těchto občanů nezbytné přijetí právního aktu pro účely provedení Ústavy."

Jak už ta nová demokracie vypadá v praxi, nás v televizi poučil jeden český ministr, když za zcela demokratické označil to, že vláda bude na propagaci Ústavy mít k dispozici 200 milionů korun, zatímco odpůrci Ústavy ani halíř. "Je přece logické," vysvětlil, "že prosazujeme-li nějaký názor, nebudeme financovat názory opačné."

Logika vskutku euro-unionistická, podle níž vláda tyto peníze vlastní. V logice demokratické tyto peníze má jen proto, že je ukradla na daních občanům, kteří jí je svěřili na zdravotnictví, školství, vědecký výzkum, kulturu, péče o děti a starce a zdokonalování infrastruktur svého státu.

Čeká nás demokracie jako řemen - a dobře nám tak.

4120 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Václav Havel omilostnil v roce 1990 pedofilního vraha Jaroslava Oplíštila a ten poté odnesl z nemocnice Na Bulovce sedmiměsíční holčičku Barborku, kterou pedofilně zneužil a zavraždil. Nyní je na svoboděNejtěžší otázka pro Trumpa: Jak dostat USA z okraje útesu smrti? Má napětí v Zálivu ještě mírové řešení? Jsou Saúdové opravdu kamarádi Ameriky? Válka s Íránem zničí světŘízená invaze pokračuje: Už nejde o Syřany, stěhuje se sem Afrika. Elity chtějí sebevraždu Evropy. Nový mechanismus přerozdělováníPomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlastTehdy se Havel dozvěděl, že se stane prezidentem… George Soros hovoří o svých setkáních s Václavem Havlem a Karlem Schwarzenbergem…

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

Eurabia.cz

Uprchlíci již obohacují Německo. V Hessensku již oženili a vdali 125 děti ...Proud uprchlíku/imigrantů z Řecka přes Balkán směrem k nám zesiluje! Poděkujte Němcům a EU, kteří vyzývají k nebránění migraci

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Sesadit Zemana, řekla Němcová. Zdeněk Zbořil má pro ni vzkaz. A nejen pro ni„To je průser, řekl jsem si...“ Ondřej Hejma uvolněně o ČT a primátoru Hřibovi. A socha Koněva? Vtipné srovnání
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění