Britští muslimové si odmítají mýt v nemocnicích ruce

Autor: Redakce | Publikováno: 9.1.2007 | Rubrika: ShortNews
Vlajka - Velká Británie

Někteří muslimové podkopávají boj britských nemocnic proti smrtícím infekcím tím, že si odmítají umývat při návštěvách svých nemocných příbuzných ruce.

Před nemocničními odděleními byly rozmístěny automaty s antibakteriálním gelem, který působí proti superbaktériím jako MRSA (staphylococcus aureus odolný proti methicilínu) a PVL (periventriculární leukomalacie, která je příčinou mozkové obrny).

Brání lidem, aby donesli další infekce. Někteří muslimové je ale odmítají z náboženských důvodů používat, protože obsahují alkohol.

Zdravotnické organizace mají takové obavy, že mají v úmyslu se na Nový rok setkat s šéfy Národního zdravotního systému (NHS), aby prodiskutovali řešení.

Zdravotní asistentka Therese Poupa, 46, si situaci uvědomila, když šla na návštěvu nemocného bratrance v londýnské Chest Hospital v Bethnal Green.

Řekla: “Nemohla jsem tomu uvěřit - nápisy jsou dost velké a čitelné, oni si jich ale nevšímali a chodili přímo na oddělení”.

“Chodila jsem tam tři týdny skoro každý den a viděla jsem to opakovaně v desítkách a desítkách případů. Když jsem se o tom zmínila ošetřovatelskému personálu, jenom pokrčili rameny a řekli, že muslimové odmítají gel používat, protože obsahuje alkohol”.

“Řekli, že nemohou návštěvníky nutit gel používat a já to chápu - byla jsem ale udivená tím, že každý, kdo si neumyje ruce, může vstoupit na oddělení”.

“Znám nebezpečí, které baktérie jako MRSA mohou způsobit. Zabíjejí stovky pacientů ročně”.

http://info.pravdaoislamu.cz/

5009 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Amerika se bez nepřítele obejít nemůže. Nepřítel je totiž to, co vlévá peníze do největšího amerického průmyslu, jímž je průmysl zbrojařskýVe Španělsku letos narostly ilegální vstupy afrických migrantů o 700 %Evropská komise veřejně vyhlásila válku evropským zemědělcům: Jak zlikvidovat zbytky evropské výroby a vše dovážetBez Vás nepřežijeme...Nic takového se zatím ještě nestalo, Čína investuje přes bilion $ do nového plánu na technické předběhnutí USA

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaGeorge Soros. Génius hybridní války

Eurabia.cz

Uprchlík v Německu znásilňoval a vraždil. Potrestán ovšem bude policista, který jej pomohl dopadnout ...Přímý přenos oslav Ramadánu: Norská televize

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruska vláda zahájila rozsáhlý program finanční podpory pro rodiny postižené koronaviremPrezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinit

ParlamentniListy.cz

Vrchní veřejnoprávní kontrolor: Ranní porada v Hospodářských novinách. Bakalovi redaktoři, jejich vysoké platy, a ještě nákladnější hypotéky. Teď si představte, že tam někdo řekl...Koronavirus? Takové cvičení. 60 % „původně” mrtvých neumřelo na něj. Silná slova expertů z Česka
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění