Alternativní vánoční poselství v britské televizi pronesla radikální muslimka

Autor: Redakce | Publikováno: 14.1.2007 | Rubrika: ShortNews
Muslimka

Na Channel 4 byla představena jako autentický - nicméně anonymný - hlas umírněného britského islámu. A na Vánoce zahalená žena pojmenovaná pouze jako “Chadídža” dostala k dispozici televizní platformu, aby mohla propagovat své názory v “alternativním vánočním poselství”, které mělo soupeřit s tím královniným.

Řekla divákům, že Jack Straw se mýlil, když kritizoval závoj, a tvrdila, že zahalování obličeje ženy “osvobozuje”.Daily Mail ale nyní “Chadídžu” odhalil - a odhalil, že jde ve skutečnosti o Elaine Atkinson, anglickou konvertitku k islámu, která cestuje po zemi a pracuje pro radikální muslimskou skupinu, která se snaží převzít politickou kontrolu na Pákistánem. A bez ohledu na to, že jí Channel 4 prezentoval jako umírněnou, 38 letá žena v minulosti označovala nevěřící za “krysy v klecích běhajících ve šlapacím mlýnu” konzumentsví a prohlašovala, že by ráda viděla britské hospody konvertované v mešity.

Poté, co prošla islámskou oddávací ceremonií s britským muslimem pákistánského původu se Atkinson - bývalá radikální feministka - stala známou jako Chadídža Ikbal. Její odmítnutí anglických kořenů ale vedlo k rozporu s rodinou, která má dlouhou historii služby v armádě a policii. Její prababička byla bojovnicí za volební právo a její bratr je vojákem v Afghánistánu, prohlašuje.

Atkinson, matka jednoho dítěte, byla oslovena Channel 4, aby pronesla kontroverzní alternativní vánoční poselství poté, co se původní zahalená žena, Chadídža Ravat, 33 letá islámská učitelka, stáhla kvůli negativní publicitě. Channel 4 řekl, že bude skrývat její skutečnou identitu i tvář, aby umožnil divákům zaměřit se spíše na její slova, než na její odobnost.

Přiběh jejího odmítnutí tradičního britského pozadí a její odhodlání přijmout radikální islám je ale fascinující. Atkinson prožila normální anglické dětství a poté, co prošla místní školou bez jakéhokoliv kontaktu s muslimy, opustila venkov a odjela do Londýna, kde se stala sociální pracovnicí. V roce 1996 se náhle začala zajímat o Korán a začala chodit do mešity v Regent’s Parku v centru hlavního města. Atkinson řekla: “K šoku a zděšení mé rodiny a přátel jsem přijala islám”: “Mí přátelé, rodina a kolegové velmi horlivě vyjadřovali své negativní názory”. “Byla jsem vždy známa jako radikální feministka a poctivě jsem naplňovala rodinnou tradici a šla jsem ve stopách své prababičky, která byla bojovnicí za volební právo”.“Ke zděšení mé prababičky (kdyby tu stále byla, aby ho mohla vyjádřit) jsem brzy zjistila, že islám a feminismus jdou k somě jako olej a voda”.“Zjistila jsem, že feminismus prosazuje ty samé věci, proti kterým jsem protestovala: útisk žen”.

Atkinson pokračuje, v eseji zveřejněném na internetu pro spolumuslimy: “Když vidím velké množství nevěřících, cítím se za ně velmi smutná, protože mi připomínají krysy v klecích běhající dokola a dokola ve šlapacím mlýnu a věří, že tak naplňují jediný cíl života a dosahují tak svůj skutečný osud”. “Kdybych jim jen mohla odkrýt oči a ukázat jim škodu, kterou páchají na sobě a svých dětech”. “Jsem si jistá, že kdyby měli to nejmenší tušení, co jim islám může dát, na každém rohu by místo hospody stála mešita”.

Atkinson nyní žije se svým manželem Dr. Tahidem Ikbalem, 38, kvalifikovaným doktorem, v Southamptonu, v třípokojovém domě za 350 000 liber v Barkingu ve východním Londýně. Před čtyřmi roky odvrhla své anglické jméno. Pracuje pro radikální skupinu Minhaj al-Korán, která má britskou pobočku v mešitě poblíž Forest Gate - provozuje “sesterskou skupinu” pro další muslimy, cestuje po zemi a shání konvertity, a vystupuje v místní asijské rozhlasové stanici. Minhaj al-Korán vznikla v Pákistánu, operuje ale v 92 zemích, a jejím cílem je konvertovat celý svět k islámu. Skupina má politické křídlo v Pákistánu - Pákistánské lidové hnutí - které se honosí, že “aktivně pracuje na ustanovení islámského státu v Pákistánu” aby zajistilo, že “muslimové budou mít mazinárodní hlas a politickou moc odstranit trvající útisk a podřízení muslimů po celém světě”.

Atkinson - vyfocená vzácně bez závoje, jak se vrací domů z nákupního výletu - odmítla minulou noc hovořit o svých názorech. V rozporu se svým tvrzením, že je umírněná, na letošní islámské konferenci v Sheffieldu Atkinson řekla muslimům, že je morálně chybné poslouchat jakoukoliv hudbu nebo se dívat na televizní seriály. Vyzvala konferenci, aby sledování televize zastavila úplně. V prohlášení vydaném prostřednictvím Channel 4 Atkinson minulou noc řekla, “Minhaj al-Korán je duchovním hnutím, které prosazuje mír a toleranci k ostaním náboženstvím. Je proti všem formám extrémismu a radikalismu, ať už náboženského, nebo jiného”. Její bratr Howard Atkinson, 46, je voják. Nebyl dostupný ke komentáři, stejně jako její rodiče, kteří se odstěhovali do Španělska. Atkinson trvala na tom, že ráda poslouchá islámskou hudbu.

A malý dodatek od Mudr. Zavahrího z al-Kajdy: Zastupující vůdce al-Kajdy řekl, že každá muslimská žena, která v západních zemích nosí závoj, je obráncem v tom, co označil za boj mezi islámem a “sionistickými křižáky”.

http://info.pravdaoislamu.cz/

4041 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Německá policie při zatýkání v no-go zóně musela svést bitvu s 200 obyvateli imigrantské čtvrtiTurecké ozbrojené síly zabraly Řecku kus územíOsoba, která řekne pravdu, je okamžitě odstavena na vedlejší kolej jako „konspirační teoretik“, „ruský agent“, „rasista“, „antisemita“ nebo kdosi podobný...Švédský teenager byl zavražděn, když se pokusil zabránit znásilnění ženy migrantem. Proto teď musí jeho otec bránit pověst zesnulého před pokrokovými médii, která se ho za to snaží očerňovat jako ‚nácka‘Bez Vás nepřežijeme...

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

George Soros. Génius hybridní válkyV případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončena

Eurabia.cz

Švýcarsko vypoklonkovalo karavanu Cikánů (tj. les Gitans)Proč eurohujeří a germanofilové nenávidí Zemana? Protože jasně říká: Dokážeme si vládnout sami!

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Prezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinitCílem Německa je zničit Čechy a nacismus je jen jednou z etap této staleté strategie ...

ParlamentniListy.cz

Jsme ocas, budeme mlčet? 500 miliard pro EU: Silná věta Merkelové. Vážné výpočty, temný odhadPr*sárny a škůdci! Od Pirátů uniklo VIDEO. Vedení strany nebude rádo
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění