Holandsko se obává rostoucího rasového napětí

Autor: Redakce | Publikováno: 24.1.2007 | Rubrika: ShortNews
Vlajka - Nizozemí

Holandsko se může brzy stát svědkem výbuchu etnického násilí. Oficiální zpráva zveřejněná minulou středu uvádí, že “napětí mezi různými etnickými a kulturními skupinami mládeže je vážně podceňováno”. Zpráva poukazuje na to, že holandské autority nejsou schopny pochopit závažnost problému. Varuje vládu v Haagu, že pokud nic nepodnikne, země se brzy stane svědkem situace podobné té ve Francii. Tam vedly násilné střety, které vypukly koncem roku 2005, k tomu, že policie se vzdala kontroly nad imigrantskými čtvrtěmi ve prospěch gangů muslimských mladíků, kteří nyní prakticky převzali vládu nad více než 750 předměstími francouzkých měst.

Po vraždě Theo van Gogha mladým marockým imigrantem v roce 2004 holandská ministryně integrace Rita Veronk vytvořila čtyři takzvané “zásahové týmy pro mezietnické násilí”. Týmy jsou tvořeny sociálními pracovníky, jejichž úkolem je radit místním autoritám o způsobech, jak jednat se skupinami neasimilovaných a zločinných mladíků. Mnoho mladých lidí ve velkých holandských městech není holandského původu. V Amsterodamu je 55 procent lidí mladších osmnácti let imigranty, převážně z Maroka, Turecka nebo západní Indie. Jejich množství v Rotterdamu přesáhlo 50 procent. Jejich podíl rychle roste. Holandská společnost nedokázala vštípit dětem imigrantů holandské hodnoty. Možná, že to bylo prostě nemožné. Z šestnácti miliónů obyvatel Holandska je 1 milión muslimů. Se šesti procenty z celkové populace jde o proporcionálně největší populaci muslimských imigrantů ze všech západoevropských národů, s výjimkou Francie, která má 6 miliónů muslimů ze 60 miliónů obyvatel. Muslimové jsou mladší, než rodilá populace, a mají tendenci koncetrovat se ve městech.

Dick Corporaal, koordinující prezident zásahových týmů, řekl ve středu holandskému státnímu rozhlasu, že “multikulturní napětí mezi mladíky hrozí tím, že povede k neovladatelné situaci”. Varoval, že problém není omezen na velká města, ale začíná ohrožovat i města ve více venkovských oblastech. “Městské autority netuší, co se děje”, řekl Corporaal o narůstajícím napětí. Doporučil vládě, aby vyhradila větší fondy na práci s mladými a zvýšila počet zásahových týmů. Také obvinil místní autority, že zachází se všemi problémovými mladíky podobně, zatímco k různým skupinám, Maročanům, Indům, Turkům a “Lonsdale mladíkům” (rodilým holandským násilníkům), je třeba přistupovat odlišně. Corporaal také zdůraznil, že žádná z těchto etnických skupin není homogenní a nemělo by tak s ní být jednáno.

Zásahové týmy doporučily rozšíření přístupu sociálních pracovníků, aby byla situace zmírněna. To je typicky holandský přístup k věcem, který je široce používán, dokonce i mezi holandskými vojáky v Afghánistánu, kteří dávají přednost popíjení čaje s Tálibánem, než boji proti nim. Haagská policie poslala minulý rok policisty na “kulturní školení” do Maroka, protože, jak řekl Gerard Bouman, náčelním haagské policie (který byl nezitím povýšen do čela holandských bezpečnostních agentur), “Zločinná marocká mládež … se nechová jako rodilí Holanďané. Blouzní o marocké kultuře. Proto se s ní také musíme seznámit”. V Maroku holandští policisté zjistili, že jejich maročtí kolegové byli ohromeni, když slyšeli, že Holanďané mají s marockou kriminální mládeží problémy. Maročtí policisté jsou známí tím, že zločince prostě zbijí.

Nezdá se nicméně, že by byla Corporaalova doporučení v souladu s názory mnoha obyčejných Holanďanů. Průzkum provedený Elsevier, největším holandským týdeníkem, naznačil, že 80 procent jeho čtenářů by dalo přednost “tvrdému zacházení” z problémovou mládeží, spíše než s “vysláním dalších multikulturních zásahových týmů”.

Mezitím, aby bylo sníženo napětí mezi imigrantskou mládeží a bílými rodilými násilníky, holandská střední škola Hoofdvaart College v Hoofddorpu, který se nachází mezi Amsterodamem a Haarlemem, zakázala žákům nošení oblečení od Lonsdale. Lonsdale je britská značka, která je údajně populární mezi extrémní pravicí, protože název značky obsahuje písmena NSDA, o jedno písmeno méně, než NSDAP, německá zkratka pro Hitlerovu nacistickou stranu. Nošení oblečení od Lonsdale je podle školy “provokací a urážkou druhých”. Zpráva holanských státních bezpečnostních služeb před dvěma roky nicméně zjistila, že lidé, kteří nosí Lonsdale, nejsou extrémně pravicoví fanatici.

Oficiální holandské obavy z rostoucího nepřátelství v imigrantských komunitách k doposud převažující kultuře Holandska jsou také zřejmé z páté každoroční zprávy Tjibbe Joustry, národního protiteroristického koordinátora. Vláda minulý měsíc předložila zprávu parlamentu. Joustra píše,že má obzvláštní obavy z nárůstu takzvaných “obývákových manželství” (neformálních islámských svateb prováděných doma). Tento fenomén je “více rozšířený”, než se dříve myslelo, říká zpráva. Joustrův mluvčí minulý týden řekl, “Věděli jsme, že k těmto svatbám v některých kruzích dochází, máme ale náznaky, že jsou na vzestupu i jinde”. Odkazoval se na rostoucí skupinu nezletilých holandských dívek, 16 nebo 17 letých, které konvertují k islámu, aby si mohly vzít muslimského muže, do kterého se zamilovaly. “Tyto ženy jsou izolovány od svých rodin. Izolace vede k radikalizaci”. Zpráva národního protiteroristického koordinátora říká, že k velkému množství “obývákových sňatků” došlo v Hofstad Group, kruhu Mohameda Boujeriho, který zavraždil Theo van Gogha.

Joustrova zpráva vidí nárůst počtu “obývákových sňatků” jako jeden z mnoha indikátorů růstu radikálního islámu, obzvláště saláfismu, v Holandsku. Saláfisté jsou podle Joustry velmi aktivní mezi skupinami mladých lidí ve velkých holandských městech, stále více ale také v dalších částech země. “Jsme si nyní vědomi toho, že mladí lidé se radikalizují velmi rychle”, řekl Joustrův mluvčí. “Může k tomu dojít v průběhu několika měsíců”.

http://info.pravdaoislamu.cz/

3084 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Apokalypsa se blíží pro jednu samostatnou kategorii - finančníky. Světová ekonomika alespoň dvojnásobně prudce splaskneAgent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituályCírkev kráčí ke své zkáze. Byla infiltrovaná komunistyEvropská unie je od základu špatný koncept. A platí na něj základní poučka: i špatné věci jsou schopny vývoje. Vyvíjejí se však vždy v ještě horšíKaždý, chudý i bohatý, může díky sluníčkářům a islamizaci přijít o vše…

euServer.cz

Pro koho to čučkař Koudelka z BISu vlastně pracuje? Ostatně soudím, že NATO i EU musí být námi opuštěnyUž jste viděli, jak se ztrapnila Vášáryová? Blaha rozdrtil video americké ambasády o 17. listopadu

ePortal.cz

Pokud bude Česká televize nadále vysílat podobné propagandistické paskvily jako s Václavem Moravcem, Rychetským a Čaputovou, poženou je lidé svinským krokemUž i u nás przní duše dětem zpovykaní šílenci z politických neziskovek, které zločinní levicoví politici vpustili do našich škol. Je třeba to zastavit, dokud je čas!

Eurabia.cz

Údajně mu je 16, ale vypadá na 40! Tohle jsou ti dětští uprchlíci političky KDU-ČSL?Pozvánka na konferenci do českého parlamentu: Pronásledování křesťanů v 21. století

FreeGlobe.cz

Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Hamáček toho má už dost. Bouchl do stolu a odhalil, jak je to se „syrskými sirotky“ z Řecka: Sedmnáctiletí Pákistánci a Afghánci. Bezpečnostní riziko pro naši zemi!Doufám, že mě chvilkaři vyslyší... Michael Kocáb předložil, co mají nově žádat. Dosud nezaznělo a je to velké
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění