Evropská unie chce integrovat arabské Maroko a Gazu do evropského trhu

Autor: Redakce | Publikováno: 10.2.2007 | Rubrika: ShortNews
EUStan

Bude tato integrace zahrnovat přístup ke čtyřem základním svobodám EU - svobodě pohybu zboží, služeb, kapitálu a lidí? Zpráva to sice neříká, ale můžeme hádat: podle dokumentu z Euro-středomořského dialogu je to velmi pravděpodobné:

Tato iniciativa nabízí zemím sousedícím s EU výměnou za reálné politické a ekonomické reformy postupnou integraci do expandujícího evropského vnitřního trhu a možnost konečného dosažení čtyř základních svobod EU: svobodného pohybu zboží, služeb, kapitálu a lidí. Od ministrů se očekává, že také podpoří návrh Komise k vytvoření Euro-středomořské nadace pro dialog mezi kulturami, Euro-středomořského parlamentního shromáždění.

Faktický vstup Maroka do Evropské unie - bez přímé participace na její vládě, nicméně se zastoupením v silných organizacích Euro-středomořského dialogu, které mají konzultativní funkci - se tak maskuje za nevinné výrazy jako “vyšší status”, “zóna volného obchodu” a “zlepšování vztahů”. V rámci Euro-středomořského dialogu, konkrétně v rámci Barcelonského procesu, nepůjde ale pouze o Maroko, ale i o ostatní arabské země ležící na pobřeží Středozemního moře a o Sýrii.

Evropský středomořský institut (IEMED) uspořádá v Barceloně 1. a 2. března seminář “Maroko a EU: Směrem k vyššímu postavení v Euro-středomořské asociaci”, oznámil IEMED v pondělí. Cílem semináře bude poskytnout perspektivy a pohledy v souladu se španělsko-portugalsko-francouzským návrhem na udělení vyššího statutu Maroku. Bude se na něm podílet několik odborníků, diplomatů, politiků a zástupců občanské společnosti, kteří pracují na lepších vztazích mezi Marokem a EU. Maroko prohlásilo, že doufá, že takový status, který poskytne zemi lepší obchodní možnosti v Evropě, získá.

Související zprávy říkají, že v úterý v Rabatu začne nové kolo jednání mezi Evropskou komisí a Marokem o asociační dohodě, která byla podepsána 1. března 2000 a která počítá s ustanovením zóny volného obchodu v roce 2012. Setkání pokračuje v procesu vyjednávání o zemědělství a rybářství, který začal v únoru 2006.

Nelíbí se vám Maroko v EU? Co byste řekli na Gazu? Jeden dokument ze stránek EU o takové možnosti hovoří. Přesněji řečeno, nikoliv o možnosti, ale o plánu:

Rozšíření Evropské unie z 1. května 2004 přineslo historický posun v politických, geografických a ekonomických termínech. EU a Palestinská samospráva, jako blízcí sousedé, posílí svojí vzájemnou politickou a ekonomickou závislost. Rozšíření nabízí EU a Palestinské samosprávě příležitost k vytvoření podmínek pro rozvoj stále bližšího vztahu v přípravě na budoucí palestinský stát, který půjde za spolupráci a bude zahrnovat významná opatření ekonomické integrace a prohloubení politické spolupráce.

Evropská sousedská politika Evropské unie přináší ambiciózní cíle založené na oddanosti sdíleným hodnotám a praktické zavedení politických, ekonomických, sociálních a institucionálních reforem. …

Tento Akční plán je prvním krokem procesu. Pokrývá období tří až pěti let. Jeho zavedení pomůže naplnit opatření dočasné vlády a povzbudí a podpoří cíle reforem Palestinské samosprávy a další integraci do evropských ekonomických a sociálních struktur. Zavedení Akčního plánu výrazně napomůže sblížení palestinské legislativy, norem a standardů s těmi Evropské unie. Vybuduje také pevný základ další ekonomické integrace založené na přijetí ekonomických pravidel a pravidel a regulací volného obchodu s možným posílením obchodu, investicí a růstu. Dále napomůže s navržením a zavedením politik a opatření k zlepšení ekonomického růstu, zaměstnanosti a sociální soudržnosti, zmírnění chudoby a ochraně životního prostředí a tak přispěje k dlouhodobému cíli udržitelného rozvoje. Palestinská samospráva a EU budou na zavedení tohoto Akčního plánu těsně spolupracovat. …

Evropská sousedská politika otevírá nové partnerské perspektivy:

- Perspektivu posunu za spolupráci k výraznému stupni integrace, včetně podílu na vnitřním trhu EU a možnosti progresivního podílu Palestinské samosprávy na klíčových aspektech politiky EU a jejích programů.

Opět, tento dokument se zabývá pouze Palestinskou samosprávou, podobný postoj má ale EU i k ostatním arabským středomořským zemím.

Vstup Turecka do EU (o kterém bych rád řekl, že jako potenciálně největší kulturní a politická změna Evropy probíhá pod drobnohledem médií, bohužel to ale není pravda) začíná náhle vypadat jako docela banální záležitost.

http://info.pravdaoislamu.cz/

3802 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Západ se stává stalinistickou tyranií: Univerzitám i médiím v USA i Evropě vládnou maoisté. Svoboda slova jen pro toho, kdo s námi souhlasíDevastace Evropy a České republiky pokračuje, tentokrát nikoliv pod záminkou „pomoci uprchlíkům“Veřejnoprávní džihád. Český rozhlas ve svém pořadu Interview Plus dával prostor názorům bývalého pražského imáma Samera Shehadeha, který byl nyní obžalován z účasti na teroristické skupiněKaždý, chudý i bohatý, může díky sluníčkářům a islamizaci přijít o vše…Tehdy se Havel dozvěděl, že se stane prezidentem… George Soros hovoří o svých setkáních s Václavem Havlem a Karlem Schwarzenbergem…

euServer.cz

Pro koho to čučkař Koudelka z BISu vlastně pracuje? Ostatně soudím, že NATO i EU musí být námi opuštěnyUž jste viděli, jak se ztrapnila Vášáryová? Blaha rozdrtil video americké ambasády o 17. listopadu

ePortal.cz

Už i u nás przní duše dětem zpovykaní šílenci z politických neziskovek, které zločinní levicoví politici vpustili do našich škol. Je třeba to zastavit, dokud je čas!Stávkovat či nestávkovat? Ve školství zdaleka nejde jen o platy!

Eurabia.cz

Švédský stát a města financují dotacemi islamizaci a islámský extremismus Svátek Nezávislosti: Polsko jako proponent křesťanské civilizace v EU

FreeGlobe.cz

Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Vích (SPD) Plukovník Eduard Stehlík je historik, nikoliv bojovník a veteránNeustále cpou legendu o Havlovi, lidé už jsou otrávení. Spisovatel a náš první diskžokej Černocký probral také zaháčkované příbuzenstvo Erika Taberyho
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění