Vůdkyně francouzských patriotů Le Penová varuje: Světu vládnou nadnárodní společnosti, globalizace je nelidské zvěrstvo. TTIP dává americkým korporacím nadvládu nad Evropou

Autor: odjinud | Publikováno: 24.1.2015 | Rubrika: ShortNews
lepenova

Podle vůdkyně francouzské pravicové strany Národní Front Marine Le Penové je globalizace nelidská. Francouzská europoslankyně zároveň tvrdí, že aktuálně je svět v rukou nadnárodních korporaci a velkých mezinárodních úvěrů.

Globalizace spojená s imigrací působí na samotné mzdy zaměstnanců. Minimální mzda se nyní stala maximální mzdou, uvedla Le Penová a dodává, že Francie aktuálně umírá na hmotnou, právní a daňovou nejistotu.

Francouzská politička je zároveň velkou kritičkou transatlantické zóny, která je také známá pod názvem Transatlantické partnerství v oblasti obchodu a investic (TTIP) - dohoda týkající se volného obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy.

Jelikož Evropská občanská iniciativa tvrdí, že kontroverzní obchodní dohoda by dala bezprecedentní pravomoc mezinárodním korporacím a tím by hrozilo, že by byla svržena demokracie, právní stát a také ochrana životního prostředí a spotřebitelů.

Smlouva by dovolila, aby korporace soudily vlády před soukromými rozhodčími komisemi. Podle Russia Today se Francie aktuálně nachází v procesu vyjednávání s USA o kontroverzní dohodě. Francouzští kritici také uvádějí, že TTIP zvýší moc korporací a omezí pravomoci vlád při regulaci trhu ve veřejném zájmu. Mnohé jednání se odehrávají za zavřenými dveřmi, takže není jasné, do jaké míry byly prozatím splněny priority EU.

Oponenti také tvrdí, že na základě dohody se do Evropy ze Spojených států dostanou geneticky modifikované potraviny, jako například maso obsahující hormony či geneticky modifikovaná kukuřice.

Proti kontroverzní dohodě jsou nejen Francouzi. Demonstrace proti TTIP se podle informací Russia Today odehráli i ve Velké Británii, Německu, Itálii, Španělsku, Řecku, Nizozemsku, Polsku, České republice a ve Skandinávii.

Zdroj: rt.com

www.ac24.cz

Klíčová slova: nový světový řád  | nacionalismus  | volný trh  | kapitalismus  | Francie
2604 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve z ní odejdeme, tím lépe! Čeští občané jsou nespokojeni s EU. Vy je mi divíte? Diktát 5G před branami: Vysílač povinně i do nočního stolku? Další smrtící zátěž. Z kritiků dělat blbce? Studie i petice se množí. Co s těmi, kdo budou vzdorovat? Spánek, DNA, děti a rakovinaEvropská unie jasně prokázala, že podporuje sluníčkářskou gender homosexualistickou ideologii a že se vměšuje do vnitřních záležitostí našeho suverénního státu.Vážení čtenáři, pomozte nám prosímSluníčkáři napadli starší ženu, která se rozhodla postavit proti tomu, že „protirasističtí“ demonstranti v americkém Portlandu ničí fasádu budovy v jejím sousedství

euServer.cz

Nová ruská ústava Kalousek ví stejně dobře jak to ví generál Flynn, že hnutí Blak Lives Matter je jen dočasnou zástěrkou toho, co má přijít po něm. Což je nová barevná revoluce fašistického střihu

ePortal.cz

Prosíme o pomoc. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikneRasismus je zpátky a sílí

Eurabia.cz

Švédové složitě budovali policejní stanici v "neexistující" no-go zóně, teď řeší jak zajistit bezpečnost policistůNěmecko s Ruskem proti USA: Nord Stream 2 !

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruská armáda má technologií, kterou nemají Američané. Armáda USA je zděšenaByl zprovozněn nový most mezi Ruskem a Čínou

ParlamentniListy.cz

Český generál nekompromisně: Běloruská společenost není připravena Lukašenka odstranit. Vliv USA a EU na tamní dění? Kdyby to zkusily, tak... Divoká privatizace bytů, to je hlavní problém. Místostarosta pražského obvodu popisuje, co napáchal populismus devadesátých let
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění