Britské školy obviněny z nedostatečného přijímání islámu

Autor: Redakce | Publikováno: 2.3.2007 | Rubrika: ShortNews
Vlajka - Velká Británie

Islámští vůdci  obvinili školy z toho, že nerespektují přání muslimských žáků při organizování sexuální výchovy, převlékání a náboženských shromáždění.

Muslimská rada Británie (MCB) kritizovala státní školy za to, že odmítají brát v úvahu “legitimní a rozumné požadavky” dětí a žáků.

MCB vyzvala ředitele, aby vybudovali modlitebny a individuální převlékárny a aby se vyhýbali plánování zkoušení během Ramadánu, kdy se mnoho dětí postí.

Největší učitelská odborová organizace ale varovala, že dlouhý seznam požadavků může vyvolat “odpor”.

K výzvě MCB došlo poté, co významná vládní zpráva prohlásila, že děti by měly být učeny hlavním “britským hodnotám”, aby byly prosazovány dobré vztahy mezi komunitami.

MCB říká, že 96 procent z 400 000 britských muslimských žáků, je ve státních školách, ačkoliv mnoho z nich ve výuce zaostává.

72 stránkové doporučení pokračuje: “Mnoho škol v Anglii, Skotsku a Walesu odpovědělo na otázky spojené s kulturní rozmanitostí a naplňováním potřeb muslimských dětí pozitivně”.

“Další nicméně nenaslouchají legitimním a rozumným požadavkům muslimských rodičů a dětí ve vztahu k jejich náboženskému úsilí a obavám”.

“Mnohé z těchto otázek se vztahují k těm aspektům školství, jako jsou společné modlitby, společné převlékání, plavání, halal strava a sexuální výchova”.

“Je zásadní, aby byla náboženská dimenze muslimských dětí ve školství přijata pozitivně”. …

“Vztahy mezi chlapci a dívkami a homosexuální vztahy nejsou podle islámských učení přijatelné”, říká dokument.

Sexuální výchova by měla probíhat v pohlavně oddělených skupinách učitelem stejného pohlaví a měla by se vyhýbat “sexuálně explicitním videozáznamům, fotografiím a objektům”.

Pravidla pro školní uniformy by měla umožňovat dívkám nosit šátky a dlouhou sukni.

Chlapcům by mělo být povoleno pěstování plnovousů z náboženských důvodů a dětem by nemělo být nařizováno, aby si sundavaly náboženské amulety.

Školní jídelny by měly poskytovat halal jídlo, měly by skladovat a připravovat halal jídlo odděleně a měly by ho v jídelnách jasně označovat.

Celý seznam požadavků zde (pdf).

 

http://info.pravdaoislamu.cz/

 

3308 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Amerika se bez nepřítele obejít nemůže. Nepřítel je totiž to, co vlévá peníze do největšího amerického průmyslu, jímž je průmysl zbrojařskýVe Španělsku letos narostly ilegální vstupy afrických migrantů o 700 %Evropská komise veřejně vyhlásila válku evropským zemědělcům: Jak zlikvidovat zbytky evropské výroby a vše dovážetBez Vás nepřežijeme...Nic takového se zatím ještě nestalo, Čína investuje přes bilion $ do nového plánu na technické předběhnutí USA

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaGeorge Soros. Génius hybridní války

Eurabia.cz

Turecký velvyslanec: Ramadán lepší Vánoc!Uprchlík v Německu znásilňoval a vraždil. Potrestán ovšem bude policista, který jej pomohl dopadnout ...

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruska vláda zahájila rozsáhlý program finanční podpory pro rodiny postižené koronaviremPrezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinit

ParlamentniListy.cz

Kauza Koněv: Kláru Samkovou udal starosta Kolář. A ta už ví...Zrovna tenhle Rus... Generál Šándor třeskl informací ke ,,kauze ricin"
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění