Britské školy obviněny z nedostatečného přijímání islámu

Autor: Redakce | Publikováno: 2.3.2007 | Rubrika: ShortNews
Vlajka - Velká Británie

Islámští vůdci  obvinili školy z toho, že nerespektují přání muslimských žáků při organizování sexuální výchovy, převlékání a náboženských shromáždění.

Muslimská rada Británie (MCB) kritizovala státní školy za to, že odmítají brát v úvahu “legitimní a rozumné požadavky” dětí a žáků.

MCB vyzvala ředitele, aby vybudovali modlitebny a individuální převlékárny a aby se vyhýbali plánování zkoušení během Ramadánu, kdy se mnoho dětí postí.

Největší učitelská odborová organizace ale varovala, že dlouhý seznam požadavků může vyvolat “odpor”.

K výzvě MCB došlo poté, co významná vládní zpráva prohlásila, že děti by měly být učeny hlavním “britským hodnotám”, aby byly prosazovány dobré vztahy mezi komunitami.

MCB říká, že 96 procent z 400 000 britských muslimských žáků, je ve státních školách, ačkoliv mnoho z nich ve výuce zaostává.

72 stránkové doporučení pokračuje: “Mnoho škol v Anglii, Skotsku a Walesu odpovědělo na otázky spojené s kulturní rozmanitostí a naplňováním potřeb muslimských dětí pozitivně”.

“Další nicméně nenaslouchají legitimním a rozumným požadavkům muslimských rodičů a dětí ve vztahu k jejich náboženskému úsilí a obavám”.

“Mnohé z těchto otázek se vztahují k těm aspektům školství, jako jsou společné modlitby, společné převlékání, plavání, halal strava a sexuální výchova”.

“Je zásadní, aby byla náboženská dimenze muslimských dětí ve školství přijata pozitivně”. …

“Vztahy mezi chlapci a dívkami a homosexuální vztahy nejsou podle islámských učení přijatelné”, říká dokument.

Sexuální výchova by měla probíhat v pohlavně oddělených skupinách učitelem stejného pohlaví a měla by se vyhýbat “sexuálně explicitním videozáznamům, fotografiím a objektům”.

Pravidla pro školní uniformy by měla umožňovat dívkám nosit šátky a dlouhou sukni.

Chlapcům by mělo být povoleno pěstování plnovousů z náboženských důvodů a dětem by nemělo být nařizováno, aby si sundavaly náboženské amulety.

Školní jídelny by měly poskytovat halal jídlo, měly by skladovat a připravovat halal jídlo odděleně a měly by ho v jídelnách jasně označovat.

Celý seznam požadavků zde (pdf).

 

http://info.pravdaoislamu.cz/

 

3092 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Podle předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského jste nejspíš méněcenní a zakomplexovaní, pokud používáte pojmy „sluníčkář“, „pravdoláskař“ či „lepšolidé“...Je tragické, že v posledních letech se oslavy 17. listopadu díky médiím staly majetkem zrovna té skupiny, která oslavuje největší zloděje listopadové revolucePozadí manipulovaného převratu 17. listopadu 1989. Havel byl člověk, který vlastně nikdy nepracoval, který si rád užíval alkoholu a sexu a který se nechal manipulovat svými přáteli Clintonem a AlbrightovouImigrantské „děti" hromadně znásilnily 14-letou dívku. Inspirace pro "sirotky" Šojdrové?Každý, chudý i bohatý, může díky sluníčkářům a islamizaci přijít o vše…

euServer.cz

Presstituce není jen zaměstnání, ale také stav duchaPoliticko-rozvratná činnost „Člověka v tísni“

ePortal.cz

Kdyby stát nevyhazoval šest miliard do luftu, aby si někteří mohli vozit zadky zadarmo, a namísto toho jimi financoval ČT, měli bychom VŠICHNI tu příšernou televizi aspoň zadarmoZměny zákonů z dílny ministerstva vnitra prospívají ČSSD a nikoliv občanům

Eurabia.cz

Imigranti si ulovili dvě dívky a bestiálně se na nich střídali a natáčeli na videoKuba bombasticky oslavila své 500-letí

FreeGlobe.cz

Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školách

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

„Taková drzost!“ Klaus st. k pískání na svého syna. A k Letné, 17. listopadu a k ODSChvilkaři zvedli ze židle Jaroslava Foldynu: To třicet let chrápali, teď se vzbudili a chtějí dělat pořádek? Kdo ho udělá? Kalousek, který se s nimi producíruje?!
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění