Britské školy obviněny z nedostatečného přijímání islámu

Autor: Redakce | Publikováno: 2.3.2007 | Rubrika: ShortNews
Vlajka - Velká Británie

Islámští vůdci  obvinili školy z toho, že nerespektují přání muslimských žáků při organizování sexuální výchovy, převlékání a náboženských shromáždění.

Muslimská rada Británie (MCB) kritizovala státní školy za to, že odmítají brát v úvahu “legitimní a rozumné požadavky” dětí a žáků.

MCB vyzvala ředitele, aby vybudovali modlitebny a individuální převlékárny a aby se vyhýbali plánování zkoušení během Ramadánu, kdy se mnoho dětí postí.

Největší učitelská odborová organizace ale varovala, že dlouhý seznam požadavků může vyvolat “odpor”.

K výzvě MCB došlo poté, co významná vládní zpráva prohlásila, že děti by měly být učeny hlavním “britským hodnotám”, aby byly prosazovány dobré vztahy mezi komunitami.

MCB říká, že 96 procent z 400 000 britských muslimských žáků, je ve státních školách, ačkoliv mnoho z nich ve výuce zaostává.

72 stránkové doporučení pokračuje: “Mnoho škol v Anglii, Skotsku a Walesu odpovědělo na otázky spojené s kulturní rozmanitostí a naplňováním potřeb muslimských dětí pozitivně”.

“Další nicméně nenaslouchají legitimním a rozumným požadavkům muslimských rodičů a dětí ve vztahu k jejich náboženskému úsilí a obavám”.

“Mnohé z těchto otázek se vztahují k těm aspektům školství, jako jsou společné modlitby, společné převlékání, plavání, halal strava a sexuální výchova”.

“Je zásadní, aby byla náboženská dimenze muslimských dětí ve školství přijata pozitivně”. …

“Vztahy mezi chlapci a dívkami a homosexuální vztahy nejsou podle islámských učení přijatelné”, říká dokument.

Sexuální výchova by měla probíhat v pohlavně oddělených skupinách učitelem stejného pohlaví a měla by se vyhýbat “sexuálně explicitním videozáznamům, fotografiím a objektům”.

Pravidla pro školní uniformy by měla umožňovat dívkám nosit šátky a dlouhou sukni.

Chlapcům by mělo být povoleno pěstování plnovousů z náboženských důvodů a dětem by nemělo být nařizováno, aby si sundavaly náboženské amulety.

Školní jídelny by měly poskytovat halal jídlo, měly by skladovat a připravovat halal jídlo odděleně a měly by ho v jídelnách jasně označovat.

Celý seznam požadavků zde (pdf).

 

http://info.pravdaoislamu.cz/

 

2994 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Pomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlastŘada výzkumů shodně ukazuje, že v evropských zemích s každou další generací klesá IQ, a to i když je zohledněna imigrace. Evropská civilizace: Jako přežrané myši?Tichá invaze mladých bolševiků: Ministerstva, neziskovky placené státem, ČT, ČRo a spol. Už se ani neskrývají. Kdo je kdo? Tady je máte přehledněTehdy se Havel dozvěděl, že se stane prezidentem… George Soros hovoří o svých setkáních s Václavem Havlem a Karlem Schwarzenbergem…Skutečný necenzurovaný životopis Tomáše Halíka. No to si tedy počtete. Fakt

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

Eurabia.cz

Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?Socialisté s vedením EU otevřeli italské přístavy a již mají úspěšné výsledky: Nový africký uprchlík zneužil desetiletou holčičku

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Murínův nářez: Zeman věděl, čím Srby potěší. Kosované sami chápou, že jsou umělým státem kvůli základně USABomba: Babiš navrhuje zrušit poplatek pro ČT. V tomto případě…
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění