Eurábijská lidskoprávní organizace vyzvala ke zrušení sankcí vůči vládě teroristů

Autor: Redakce | Publikováno: 9.3.2007 | Rubrika: ShortNews
EUStan

Euro-středomořská lidskoprávní síť je jednou z početných organizací Euro-středomořského dialogu, tedy iniciativy, jejímž cílem je vytvoření jednotné eurábijské entity. Organizace sama píše, že vznikla jako odpověď na Barcelonskou deklaraci, která byla oficiálním zahájením “Dialogu”, a zabývá se “lidskými právy”. Termín je v uvozovkách protože “lidé” znamená v pojetí organizace převážně Arabové a obzvláště “Palestinci”. O lidských právech terorem sužovaných Izraelců se zde nedočtete nic, o právech palestinských Arabů všechno, což je shodou okolností pěkné shrnutí étosu celého Euro-středomořského dialogu.

Organizace vydala oteřený dopis, ve kterém vyzývá mnoha slovy k ukončení diskriminace palestinské teroristické entity, mimo jiné i k odvolání sankcí na vládu teroristické organizace Hamas, nyní spojeného s Fatahem (alespoň navenek, jak uvidíme dále). Dopis najdete zde a jeho stručné a přehledné shrnutí nám přinesla oficiální íránská tisková agentura IRNA. Terminologie tentokrát nepochází z íránské propagandy, ale přímo z výše zmiňované instituce Evropské unie.

Euro-středomořská lidskoprávní síť (EMHRN) vyzvala Evropskou unii, aby zrušila sankce uvalené od března 2006 na Palestinskou samosprávu.

“Tyto sankce pouze přispívají k nárůstu chudoby a extrémismu na palestinských okupovaných územích”, říká EMHRN v prohlášení vydané v předvečer jednání Rady asociace EU-Izrael, která se v pondělí setká v Bruselu.

“Při této příležitosti má nejvyšší důležitost, aby si Evropa připoměla, že má významnou zodpovědnost za vyřešení izraelsko-palestinského konfliktu”, říká prohlášení.

Požaduje po Izraeli, aby dodržoval své závazky na poli lidských práv a ukončil omezení svobody pohybu Palestinců.

Vyzývá sionistický režim, aby ustal v konstrukci zdi a aby zbořil části, které již byly postaveny, a aby ukončil rozšiřování osídlení a používání mučení a špatného zacházení během výslechů Palestinců.

ENHRN je sítí 82 lidskoprávních organizací, institucí a jednotlivců z 30 zemí v Euro-středomořském regionu. Byla založena v roce 1997.

Stránky mají nicméně i jeden zábavný aspekt. Jak se zdá, organizace získává své informace takřka výhradně “z palestinských zdrojů” a zveřejňuje je celkem nevybíravě, takže se z jejích stránek můžete prostřednictvím Palestinské komise pro lidská práva (o které jsem již jednou psal - Kdo zabíjí palestinské Araby) dozvědět to, co vám tisk neřekne: vzájemné zabíjení mezi palestinskými Araby pokračuje dál.

Během posledních tří dnů byla zabita jedna osoba a dvě další, včetně dvou dětí, byly zraněny v pásmu Gazy v kontextu stavu bezzákonosti a šíření zbraní, které na Okupovaných palestinských územích převažuje (PCHR zjevně ještě nezaznamenala, že Gaza není již rok a půl okupovaným územím - Islám Info)

Ve čtvrtek 1. března byl kulkou do levé nohy zraněn Yasser Fathi Zannoun, 17, když doma kontroloval zbraň.

Stejného dne byl střepinou z patrony, se kterou si hrál, zraněn Zuhair Sa’id al-Hilu, 14, z uprchlického tábora ve středním pásmu Gazy (ano, Arabové mají ve svojí Gaze “uprchlické tábory” pro další Araby a organizace OSN pro palestinské uprchlíky (většinou jejích zaměstnanců jsou členové Hamasu) dělá všechno proto, aby tam zůstaly i nadále, bez ohledu na miliardy, které Američané a Evropané dali na jejich zrušení a přesídlení jejich obyvatel do normálních obydlí - Islám Info)

V pátek 2. března stříleli neznámí střelci na dům patřící Ashafovi Mohamedovi al-Ghaffarimu, členovi Fatahu, v uprchlickém táboře v centru pásma Gazy. Nebyly hlášeny žádné ztráty.

Také v pátek převládal během fotbalového zápasu v Chán Jounis chaos a byly slyšet zvuky střelby. Zasáhla policie, aby chaos ukončila. V důsledku náhodné střelby v oblasti byl zraněn Fayed ‘Ali ‘Ashour, 42, třemi ranami do pravé nohy. Byl evakuován do nemocnice, kde později zemřel.

Ve stejnou dobu neznámí ozbrojenci jedoucí v civilním automobilu unesli Shadi Mohammeda Hmaida, 30, když byl poblíž svého domu ve čtvrti Sheikh Radwan ve městě Gaza. Únosci ho později vysadili ve městě Chán Jounis na severu pásma Gazy poté, co ho zranili několika výstřely do nohy.

Také v pátek byl Tariq Shaheen Shaheen, 27, člen palestinských státních bezpečnostních sil z uprchlického tábora Nusiarat převezen do nemocnice Shifa ve městě Gazy s pozmožděninami na těle. Shaheen byl unesen neznámými ozbrojenci z ulice al-Jalaa. Ozbrojenci ho zbili a vyhodili ho na ulici al-Nafaq ve čtvrti Sheikh Radwan.

V sobotu 4. března byly během přestřelky mezi členy Hamasu a Fatahu zraněny čtyři osoby.

 

http://info.pravdaoislamu.cz/

3065 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Ve Španělsku letos narostly ilegální vstupy afrických migrantů o 700 %Evropská komise veřejně vyhlásila válku evropským zemědělcům: Jak zlikvidovat zbytky evropské výroby a vše dovážetBez Vás nepřežijeme...Nic takového se zatím ještě nestalo, Čína investuje přes bilion $ do nového plánu na technické předběhnutí USANáš blok by byl bez migrantů ochuzen, káže eurokomisařka . Jedinými lidmi, kteří popisují imigraci jako problém, jsou podle Johansson „pravicoví extremisté“

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaGeorge Soros. Génius hybridní války

Eurabia.cz

Uprchlík v Německu znásilňoval a vraždil. Potrestán ovšem bude policista, který jej pomohl dopadnout ...Přímý přenos oslav Ramadánu: Norská televize

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruska vláda zahájila rozsáhlý program finanční podpory pro rodiny postižené koronaviremPrezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinit

ParlamentniListy.cz

Vrchní veřejnoprávní kontrolor: Ranní porada v Hospodářských novinách. Bakalovi redaktoři, jejich vysoké platy, a ještě nákladnější hypotéky. Teď si představte, že tam někdo řekl...Bez EU nepřežijeme. Prymula zbytečně omezoval! Hádá se s Vojtěchem a lidi nemají na jídlo, říká Pirát Peksa
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění