Americká soudkyně přiznala lidská práva šimpanzům. Obama bude mít radost

Autor: odjinud | Publikováno: 21.5.2015 | Rubrika: Svět
USA

NEW YORK - Po prvýkrát v histórii Spojených štátov sudca rozhodol, že párik šimpanzov držaný vo výskumnom zariadení univerzity, je chránený rovnakými právami, ktoré regulujú väznenie ľudí. Tým de facto v očiach zákona pozdvihla zvieratá na úroveň ľudí.

Sudkyňa newyorského súdu Barbara Jaffe uviedla, že opice určené na výskum na univerzite Stony Brook sú chránené zásadou "habeas corpus", základným právnym princípom, ktorý umožňuje ľuďom spochybniť oprávnenosť ich uväznenia.

Štyria šimpanzy

Toto rozhodnutie prišlo dva roky po tom, čo aktivisti zo združenia Nonhuman Rights Project poukázali na prípady štyroch šimpanzov.

Dvaja z nich, Hercules a Leo boli na univerzite Stony Brook v New Yorku. Ďalší dvaja boli súkromným majetkom.

Súd v decembri 2014 zamietol výhrady organizácie na ochranu zvierat a rozhodol, že šimpanz Tommy, ktorý bol súkromným majetkom, nemá rovnaké práva ako ľudia. Preto ho majiteľ nemusel pustiť na slobodu.

Skúmať neľudské podmienky

Sudkyňa newyorského súdu na 6. mája vytýčila pojednávanie v prípade Hercula a Lea, na ktoré pozvala zástupcov Stony Brook University, píše portál theverge.com. Chce vedieť odpovede na otázky, či šimpanzov na univerzite držia v neľudských podmienkach.

Richard Cupp, profesor práva na kalifornskej univerzite Pepperdine uviedol, že by bolo"celkom prekvapivé" ak by sudkyňa dospela k "závažným zisteniam", že šimpanzy by mohli mať ľudské práva.

Výkonná riaditeľka organizácie Nonhuman Rights Project Natalie Prosin uviedla, že aj keby Hercules a Leo nezískali ľudské práva, budú precedensom pre ďalšie prípady. 

"Máme vedecký dôkaz, že slony, ľudoopy, veľryby a delfíny sú autonómne bytosti a zaslúžia si telesnú slobodu," uviedla Natalie Prosin.

 

http://www.lifenews.sk/

Klíčová slova: nový světový řád  | USA
3454 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Podpořte nás, prosím. Bez Vás to nedámeEurokomisařka Věra Jourová z ANO se chová jako Leonid Brežněv a globalista George Soros Parlamentní volby ve Velké Británii byly druhým referendem o Evropské unii. Voliči jasně rozhodli, že chtějí opustit Evropskou unii Gangy imigrantů ovládají evropské metropole: Arabské klany mocnější než úřady. Doznání politiků: Zločin se vymyká kontroleJak poznáte opravdového blbce? Jednoduše. Když prosazuje podporu „zelené“ obnovitelné energie upřednostňované před uhlím, zemním plynem nebo jadernou energií...

euServer.cz

Dosud největší facka EU! Sledoval jsem celý přenos. ČT hystericky proti JohnsonoviMám pro premiéra Babiše dvě zprávy

ePortal.cz

Muslimské šátky a svoboda je nositČtenáři a přátelé Eportalu, podpořte nás prosím, nebo ukončíme činnost

Eurabia.cz

Průšvih: Baltazar je na vánočním přání bílejVideo: Důchodce na žalobu imigranta odsouzen + další multikulti "lahůdky"

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Kdo v listopadu 1989 řídil změny? O těchto jménech se mluví. Ale Jakeš byl mimo. Spisovatel Čejka také o Babišovi a dnešní cenzuře mlčenímBrexit? To nejhorší nás teprve čeká. Petříček naznačil, o co se pokusí Česko
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění