Sebevražda Evropy

Autor: Mark Steyn | Publikováno: 30.3.2007 | Rubrika: Kulturní válka
WTC

Postkřesťanským blahobytným státům chybí děti a odvaha. Demografie je nejlepší zbraní muslimů. 

Mnohé z toho, co dnes nazýváme západním světem, toto století nepřežije. Snad se na mapách najdou oblasti, které budou ještě označovány jako Francie, Itálie, Česko nebo Německo, tak jako existuje v Istanbulu stále ještě katedrála svaté Sofie. Jenomže ona už není katedrálou, ale pouze obyčejnou budovou. Taktéž budou Itálie, Francie, Česko nebo Německo pouze názvy různých pozemků. Pro ty, kteří věří, že západní civilizace je lepší než ostatní alternativy, je to výzva k tomu, aby se pokusili zachránit alespoň část Západu a západních hodnot. 

Téměř všechny politické strany na Západě mají ve svých programech zakotveno něco, co lze nazvat jako sekundární impulsy společnosti - zdravotní zajištění, zaopatření dětí, rodičovské příspěvky aj. Těmto sekundárním impulsům dal Západ přednost před impulsy primárními, jako je obrana vlasti proti multikulturalismu, rodina, víra a to nejelementárnější - rozmnožování se. Na známé „Běžte a množte se“ se zapomnělo. A když se množit nebudete, pak nebude možné všechny tyto sekundární impulsy zaplatit. Konstrukční chybou těchto sekulárních sociálnědemokratických států je, že by pro svou životaschopnost potřebovaly úroveň porodnosti věřící společnosti. Další jejich problém spočívá v tom , že tyto sekundární impulsy považují za svou sílu a nikoliv za slabost a proto při zacházení s pranásilím, jakým je islám, žalostně selhávají. 

Na světě existuje mnoho ohnisek požárů, ale obecně se dá jedna z konfliktních stran spolehlivě určit: Muslimové proti židům v Palestině, muslimové proti hinduistům v Kašmíru, muslimové proti křesťanům v Africe, muslimové proti buddhistům v Thajsku, muslimové proti Rusům na Kavkaze, muslimové proti turistům na Bali. Tak jako ochránci přírody, uvažují i tito chlapi globálně, ale jednají lokálně. Vědí moc dobře, že na bitevním poli nemohou nikdy zvítězit a proto vsadili na šanci vše tak dlouho protahovat, až se západní civilizace sama v sobě zhroutí.

Oč jde v těchto rozmíškách a válkách? O naše nedostatečné civilizační sebevědomí. Pokrokový program - plýtvající sociální blahobyt, přerušování těhotenství, sekularismus, multikulturalismus aj. - to vše dohromady vede k sebevražednému atentátu. To zajímavé na multikulturalismu vlastně je, že o jiných kulturách nemusíme nic moc vědět. K tomu, abychom shledali cizí kultury báječnými, stačí, aby se naše děti naučily o Vánocích zpívat místo „Tichá noc, svatá noc.“ písně nějakého afrického kmene - ale v africké společnosti by žít nechtěly. 

Tyto falešné věci nám působí starosti. Ve své průkopnické studii „Hranice růstu“ z roku 1972 předpověděl Club of Rome, že se do roku 1993 vyčerpají zásoby zlata, rtuti, zinku, ropy, mědi, olova a plynu. Nic takového se nestalo. Přesněji vzato – v těchto zdrojích doslova „plaveme“, ale to, co se vskutku vyčerpává, to jsou lidé, tento vskutku nenahraditelný zdroj. Když jde o předpověď budoucnosti, pak mluví čísla o porodnosti jednoznačnou a srozumitelnou řečí. Pokud se v roce 2006 narodí pouze jeden milion dětí, pak nemohou být v roce 2026 na pracovním trhu být 2 miliony nových mladých pracovních sil k dispozici. Tato tvrdá fakta potvrzují, že se západnímu světu podstatně dříve vyčerpají děti, než ropa. Aby se počet obyvatelstva udržel na dnešní úrovni, musí porodnost dosáhnout alespoň 2,1 děti na jednu ženu. Některé země toto číslo podstatně překračují. Tak například Somálsko má 6,1, Niger 6,83, Afghánistán 6,78, Jemen 6,75 dětí na jednu ženu. Všimli jste si, co tyto země spojuje? 

Na konci této listiny porodnosti se nacházejí Spojené státy s číslem 2,07 dětí na ženu, alespoň tolik, aby se počet obyvatel udržel na dnešní úrovni. Horší už to má Irsko s 1,87 dětí a Kanada s 1,5 jsou už podstatně níž, než je třeba k udržení počtu obyvatelstva. Německo, Rakousko a Česko se s počtem 1,3 dětí na ženu nachází už na pokraji této spirály smrti. Rusko a Itálie leží při 1,2 a Španělsko s 1,1, tj. asi na polovině toho, co by pro udržení bylo nutné a potřebné. Do roku 2050 klesne počet obyvatel Itálie o 22%. Do roku 2050 bude o 100 milionů Evropanů méně. Zatímco porodnost klesá, stárne společnost tak razantně jako ještě nikdy v dějinách lidstva. Tyto země se budou postupně vyřazovat, ledaže by našly odvahu ke změnám, čemuž nevěřím. 

Od roku 1970 sice ještě neuplynula zase tak dlouhá doba a přece se svět od té doby zásadně změnil. V roce 1970 měly průmyslové země dvakrát tak veliký podíl na světové populaci než muslimové - 30 proti 15 procentům. V roce 2000 byly podíly stejné, každý měl zhruba 20%. Svět je dnes podstatně islámštější než byl tehdy, oficiálně přibylo od té doby 20 milionů muslimů, což představuje počty obyvatel čtyř evropských zemí a sice Irska, Belgie, Dánska a Estonska. Žádné jiné náboženství se na Západě nerozšiřovalo rychleji než islám. Ve Velké Britanii navštěvuje týdně bohoslužby víc muslimů než křesťanů. Může tento trend nadále trvat dalších 30 let aniž by to nemělo vážné následky? 

Žijeme v mimořádné době, v době sebelikvidace národů, které formovaly moderní svět. Ti blouznivci z Al Káidy nenajdou nikdy dostatek sebevražedných pilotů, aby mohli na mrakodrapy nasměrovat potřebné množství letadel. Ale jinak než my uvažují islamisté - dlouhodobě a s ohledem na svou demografickou výhodu v Evropě a s ohledem na tón, kterým se jim daří hlásit se ke slovu, dostanou pravděpodobně mnohé z toho, zač museli dříve pracně bojovat za použití letadel. Za několik roků budou totiž ty mrakodrapy jejich, tak proč by je ničili. 

Aby mohly tomuto úpadku zabránit, budou evropské národy muset přijmout více přistěhovalců, než to kdy stabilní společnost zakusila. CIA předvídá zhroucení Evropské unie v roce 2020. Termín tohoto zhroucení je odhadnut spíše velmi opatrně. Zdá se být pravděpodobnější, že se protiklady v Evropské unii projeví už v několika málo příštích volebních obdobích. V roce 2010 pak bude možno na amerických obrazovkách sledovat, jak v Evropě hoří domy, jak dochází k pouličním bojům a vražedným útokům. A kdyby se just podařilo tomu všemu zabránit, zůstane představa bezdětné Evropy, která chce Americe vojensky i hospodářsky konkurovat, směšná. Někdy v tomto století dosáhne totiž počet Američanů 500 milionů a co v Evropě ještě zůstane, bude buď velmi staré nebo velmi islámské. 

Evropští liberálové mají velmi jemné antény. Kdykoliv se zeptáme, zda na území, které se nazývá Itálie, budou ještě Italové za jednu nebo tři generace žít, ozve se pokřik „Rasismus!“ Dělat si starosti o podíl bílého obyvatelstva na světové populaci je vskutku groteskní a nevhodné. Vždyť se přece nejedná o rasu, nýbrž o kulturu. Když 100 procent obyvatelstva důvěřuje liberální a pluralistické demokracii, pak je jedno, jestli je 70 nebo jen 5 procent „bílých.“ Když ale jedna část obyvatelstva té liberální a pluralistické demokracii důvěřuje a ta druhá ne, pak je velmi důležité, jestli ta část, která důvěřuje, spojuje 90, 50 nebo 45 procent obyvatelstva. Dle ankety provedené v roce 2004 si 60 procent všech britských muslimů přeje žít dle zákonů šari´a - a to ve Velké Britanii. Když nějaká společnost, která se na naší planetě nejrychleji rozmnožuje, žije v rozporu s „moderním světem“, jaképak má tento moderní svět šance na přežití? Nikoliv dobré, spíše velmi špatné.                   

Dovětek: 

Mnohé z toho, co dnes nazýváme západním světem, nepřežije 21. století. Velká část zmizí ještě za našeho života, včetně mnoha, když ne všech, evropských států. Jistě, nebude to konec dějin, jenom konec světa, tak jak jej dnes známe. 

Kanadský autor Mark Steyn uvedl tuto předpověď ve své knize  „America Alone“ , která se velmi rychle vyšplhala na přední místo amerického seznamu bestsellerů. Vysvětluje v ní, co se stane, když bude počet obyvatel evropských průmyslových států nadále klesat a předvídá marginalizaci západní civilizace. 

Hned vedle Evropy na Blízkém východě existuje velké množství společností, které počtem mladých mužů doslova explodují - jako Saudská Arábie, Egypt a poslední dobou i oblasti Palestiny. Rusko bude v roce 2050 demograficky úplně zhrouceno. Nejen, že má sotva znatelnou porodnost, ale také proto, že muži dosahují velmi nízkého průměrného věku. Ten malý Jemen s porodností 6,58 bude v roce 2050 mít podstatně víc obyvatel, než dnešní obrovská ruská říše. 

Nakonec předkládá Steyn přehled deseti opatření, která musí Amerika realizovat, chce-li ve válce s islámským terorem vyhrát. V prvé řadě jde o posílení práv žen v islámských zemích a poté o drastické omezení vliv Saudské Arábie. 

Už z těchto dvou důvodů se stává kniha „America Alone“ nejdůležitější politickou knihu roku 2006. A my, Evropané, bychom ji měli studovat dříve, než se postavíme do fronty na víza na Nový Zéland.....!      

autor je kanadský spisovatel a novinář

přeložil a upravil Josef Schima

 

www.EUrabia.cz

 

6503 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Pro-migračního francouzského aktivistu zamordoval migrant, se kterým spalSpojené národy ovládnuté gender ideologií vyhlašují za politicky nekorektní říkat „manžel“ nebo „manželka“Bez Vás nepřežijeme...Panna Marie se naklonovala a Ježíš byl transsexuál, objevili v pokrokovém ŠvédskuŽerte brouky, vyhlašuje nová pokroková potravinová politika EU prosazující méně masa a více alternativních proteinů

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaV tomto půlbilionovém plánu EU se skrývá naprosto fantastický korupční potenciál...

Eurabia.cz

Vláda Itálie odsouhlasila Kataru ideologickou kontrolu nad muslimskou komunitou ve své zemi ...Před pár dny Česká televize v dětském vysílání vyzvala děti, aby oslavily islám

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruska vláda zahájila rozsáhlý program finanční podpory pro rodiny postižené koronaviremPrezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinit

ParlamentniListy.cz

Manažer ČT vůbec poprvé ke konkrétním pořadům. Škrt. Škrt. Taky škrt. Zrušit. Co to zase je? Kulový, ať jdou k lopatě!Lékař z TOP 09: Chytrá karanténa? Zatím se jeví jen jako marketingové heslo. Mělo by se šetřit. Miloš Zeman a jeho partička – mínus deset procent
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění