Průzkum ukázal, že izraelští Arabové popírají holocaust a podporují Hizballáh

Autor: Redakce | Publikováno: 25.3.2007 | Rubrika: ShortNews
Kill jews for peace

Autor: Ezra HaLevi   
čtvrtek, 22. 03. 2007

izraelští Arabové Nová studie Univerzity v Haifě ukázala na alarmující trend mezi izraelskými Araby, co se týče popírání holocaustu, sympatií pro Hizballáh a víru, že jednoho dne budou odsunuti z Izraele.

Průzkum vedený profesorem Fakulty sociálních věd Sammym Smoohou ukázal, že více než čtvrtina arabských izraelských občanů věří, že nikdy nedošlo k holocaustu. Podle průzkumu má tento názor 28 % z izraelskoarabské populace a procentní zastoupení tohoto názoru rostlo, čím měli respondenti vyšší formální vzdělání. Mezi studenty vyšších a vysokých škol má 33 % za to, že holocaust je jen fikcí.

Ačkoliv desetitisíce Arabů byli během války proti Hizballáhu nuceny užít kryty, takřka polovina z nich (48 %) má za to, že ostřelování severního Izraele Hizballáhem bylo ospravedlnitelné. Ten samý počet se domnívá, že ospravedlnitelný je únos izraelských záložáků Eldada Regeva a Ehuda Goldwassera a 90 % má za to, že izraelské bombardování Libanonu vedlo ke spáchání válečných zločinů.

Sammy Smooha, který není znám tím, že by sympatizoval s izraelskou pravicí (je snad na vedoucích místech Haifské univerzity někdo takový? – pozn. Eretz), řekl, že byl výsledky výzkumu překvapen. „Člověk by očekával, že izraelští Arabové budou kvůli unikátní situaci během poslední války více proizraelští. Válka se netýkala Palestinců a rakety Hizballáhu ohrožovaly jejich životy a majetek. Agresorem byla fundamentalistická islámská organizace, kterou většina izraelských Arabů nepodporuje.“

Studie také ukázala, že 63 % izraelských Židů má obavy ze vstupu nebo jen průjezdu arabskými městy nebo arabskými částmi izraelských měst a stejný počet izraelských Arabů má za to, že Izrael se může vzdát svrchovanosti nad jejich obcemi ve prospěch Palestinské správy. 60 % má obavu, že budou masově z Izraele odsunuti.

76 % izraelských Arabů zastává názor, že sionismus je rasistický, a 68 % izraelských Židů má obavy z vlny násilností izraelskoarabské menšiny.

Průzkum byl uskutečněn na vzorku 721 Arabů a 702 Židů, s možností statistické chyby 3,7 %.

V reakci na výsledky průzkumu židovská studentská skupina Im Tirtzu (Chceš-li to) na středu zorganizovala pro arabské studenty Haifské univerzity exkurzi do památníku holocaustu Jad Vašem (Yad Vashem).

mbs

Článek vychází z informací zpravodajského webu Arutz Sheva – Israel National News, zejména článku Poll Shows Israeli-Arab Holocaust Denial, Support for Hizbullah.
 

2805 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

KORONAVIRUS: Domácí vězení pro Evropany... ... amnestie pro ilegální imigranty67 ilegálních migrantů se zase vylodilo na řeckém ostrově LesbosUzákoněná lež jako metoda práce EUBez Vás nepřežijeme...Německá policie při zatýkání v no-go zóně musela svést bitvu s 200 obyvateli imigrantské čtvrti

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaGeorge Soros. Génius hybridní války

Eurabia.cz

Švýcarsko vypoklonkovalo karavanu Cikánů (tj. les Gitans)Proč eurohujeří a germanofilové nenávidí Zemana? Protože jasně říká: Dokážeme si vládnout sami!

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Prezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinitCílem Německa je zničit Čechy a nacismus je jen jednou z etap této staleté strategie ...

ParlamentniListy.cz

Zrádce Vojtěch Filip? Umělci mluví jinak, než by se čekalo. Rusko, rudí a NovotnýJiří Mádle, kluku, mám chuť tě proplesknout! Herec nebude rád
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění