Češi jsou proti evropské ústavě a euru. Většina Evropanů je pro menší pravomoci EU a návrat svých národních měn

Autor: Tomáš Břicháček | Publikováno: 27.3.2007 | Rubrika: ShortNews
Je vote non

Britský institut Open Europe zveřejnil k 50. výročí Římských smluv výsledky rozsáhlého průzkumu veřejného mínění, který byl proveden ve všech 27 členských státech EU. Otázky se týkaly aktuálních otázek evropské integrace.

Z průzkumu vyplývá mimo jiné, že 75 % obyvatel Unie by si přálo o případné nové smlouvě (ústavě), která by přenášela na EU další pravomoci, hlasovat v referendu. V něm by 41 % hlasovalo pro a 41 % proti. Pokud jde o však výsledky v České republice, z průzkumu vyplývá, že 49 % Čechů by bylo proti takovéto smlouvě a jen 27 % pro.  

Jen 28% dotázaných Evropanů by si přálo, aby Unie měla více pravomocí než má nyní, 23 % by bylo pro zachování současného stavu a 41 % dotázaných by si přálo, aby Unie měla pravomocí méně a její pravomoci se vrátily na národní, resp. místní úroveň.

Průzkum potvrdil také rezervovaný postoj Evropanů ke společné evropské měně. Pro znovuzavedení své národní měny by byli Němci, Rakušané, Španělé, Holanďané, Řekové a Portugalci. Ze 14 států, kde euro zatím nebylo zavedeno, má dle průzkumu podporu jen v Dánsku, na Maltě a Rumunsku. Nejrozhodněji jsou proti Britové - 77% proti, 37% pro. Proti je 59 % Čechů, pro jen 37 %.

 

Nejdůležitější výsledky průzkumu je možno stáhnout na stránce http://www.openeurope.org.uk/research/mainfindings.pdf

3280 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Černoši se tedy podílejí na vraždách z 85%, ačkoli tvoří 13% populace. Mají vysoký podíl i v ostatních kategoriích trestných činůArabští imigranti už útočí i v naší zemiVážení čtenáři, pomozte nám prosímFrancie vyhrožuje Polsku, že přijde o peníze z EU, pokud nezavede genderovou totalitu do svého zákonodárstvíNelegální imigrant, který znásilnil nezletilou českou dívku u Lukavce, dostal dva roky, muži, který při Prague Pride spálil vlajku symbolizující homosexualistickou ideologii LGBT, můžou hrozit tři roky vězení!

euServer.cz

Nová ruská ústava Kalousek ví stejně dobře jak to ví generál Flynn, že hnutí Blak Lives Matter je jen dočasnou zástěrkou toho, co má přijít po něm. Což je nová barevná revoluce fašistického střihu

ePortal.cz

Prosíme o pomoc. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikneIstanbulská pirueta Andreje Babiše

Eurabia.cz

LGBT: Poskvrnili státní vlajku duhouOpravdu musí čeští vojáci být součásti francouzské okupace Afriky?

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruská armáda má technologií, kterou nemají Američané. Armáda USA je zděšenaByl zprovozněn nový most mezi Ruskem a Čínou

ParlamentniListy.cz

Mafie z Kavčích hor? Drsná slova z Hradu, doplněná osobní zkušenostíNaštvaný zemědělec: Ať pan Prouza lidem řekne, kolik peněz zůstává u nich v supermarketech. Aby to stálo osmkrát více, než za kolik nakoupí?
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění