Eurokratické imperiální budování

Autor: Paul Belien | Publikováno: 10.4.2007 | Rubrika: Politika
EUStan

Před nedávnem oslavovala Evropská unie padesáté narozeniny. EU byla vytvořena 25. března 1957, kdy šest zakládajících států (Německo, Francie, Itálie, Holandsko, Belgie a Lucembursko) podepsalo Římskou smlouvu. Slavnostně prohlásily, že budou směřovat k “ještě těsnější unii”. Jako první krok směrem k cíli politické unifikace se šest států rozhodlo integrovat své ekonomiky. Mezitím se k nim připojilo dalších 21 evropských zemí.

Ekonomické aktivity nemohou nicméně vést k dosažení předem daných politických cílů, pokud nejsou přísně řízeny a centrálně plánovány. Kontrolním a plánovacím orgánem EU je Evropská komise sídlící v Bruselu. Komisaři nejsou volení a nikomu se nezodpovídají. Tento úmyslný demokratický deficit byl vestavěn do EU jako její strukturální vlastnost. Nevolená a nikomu se nezodpovídající struktura umožňuje snadněji prosazovat ve společnosti centrálně řízené změny.

Někteří ze zakládajících otců EU tvrdili, že politická unifikace EU je nutná, aby se zabránilo dalším válkám mezi evropskými státy. Jiní, jako ministr zahraničí Belgie Paul-Henri Spaak, který byl autorem Římské smlouvy, snili o evropském superstátu. Doufal, že tento stát se stane jednoho dne stejně mocným jako Spojené státy. Robert Rotschild, premiér Spaakovy vlády, později připomněl, jak mu Spaak v roce 1957 řekl: “Myslím, že jsme znovuzaložili Římskou říši, aniž by padl jediný výstřel”.

Washington evropský unifikační projekt hloupě podporoval. Nedokázal vidět, že demokratizace a decentralizace budou mnohem pravděpodobněji úspěšnější při ochraně míru než unifikace a centralizace. Washington si také myslel, že bez postupného zrušení evropských národních států jsou Evropané odsouzeni k tomu jít proti sobě opět do války. Amerika se stala porodní bábou EU. “Bez Američanů bychom se nikam nedostali”, přiznal Rotschild.

Impéria jsou nicméně dravými monstry. Aby se vyhnula rozpadu, musí růst. Tak se nevyhnutelně stávají stále totalitnějšími a expanzionističtějšími. EU stále více a více zasahuje do každodeních životů svých poddaných. Ve stejný okamžik pokračuje v rozšiřování svého území z původních šesti členů na současných 27. Podle definice nemá tento proces žádný konec. Leviatan musí být krmen.

S přistoupením Rumunska a Bulharska 1. ledna dosáhlo území EU vnějších hranic evropského kontinentu. Protože se Evropská říše musí podle definice rozšiřovat, bude muset začít postupovat do Asie a Afriky. Přípravy na překročení tohoto Rubikonu - v tomto případě překročení Gibraltarské úžiny a Bosporu - probíhají již léta.

Před pěti roky řekl Louis Michel, tehdejší ministr zahraničí a nyní komisař Evropské komise, belgickému parlamentu, že EU bude nakonec obsahovat celou oblast Středomoří, včetně severní Afriky a Středního východu. Michel také prohlásil, že pouze včleněním Izraele a Palestiny do EU bude možné dosáhnout míru mezi nimi.

Euro-středomořské partnerství (”Euro-Med”) mezi EU a zeměmi Maghrebu (arabské slovo, které znamená “západ”, označuje Maroko, Alžírsko, Tunisko a Libyi - severoafrické muslimské země západně od Egypta) vzniklo konkrétně s cílem prosazování ekonomické, kulturní a politické integrace EU a zemí Maghrebu. Bruselští byrokraté přijímají islám, protože chtějí rozšířit EU na muslimský východ a jih. Myslí si, že Maghreb se nakonec stane součástí Evropy, mnoho Evropanů se ale obává, že Evropa se stává Maghrebem, muslimským “západem”.

Problémem bruselské vlády je to, že současný instituční rámec EU není přizpůsoben rychlému rozšiřování, které EU prožívala od pádu železné opony koncem osmdesátých let. Aby si s tímto rozšiřováním poradila, vyprodukovala vláda EU takzvanou “Evropskou ústavu”, nafouknutý dokument o 70 000 slovech plný politicky korektních frází, který pečlivě vynechává všechny zmínky o křesťanském a kulturním dědictví Evropy. Rozšiřuje moc bruselské eurokracie a omezuje národní suverenitu členských států.

Začátkem roku 2005 byla ústava odmítnuta referendy ve Francii a Holandsku. Jedním z důvodů, proč lidé hlasovali proti, byl jejich strach z islámu a jejich následná opozice ke vstupu Turecka do EU. Teoreticky měla být ústava po odmítnutí hlasováním odhozena. Evropští politici nicméně odmítají voličské “ne” přijmout. “Musí to být ano”, říkají, protože vědí, že impérium se rozpadne, pokud nebude expandovat. Nyní připravují nový závazný právní rámec, který, jak řekla jasně německá kancléřka Merkelová, nebude předložen voličstvu v referendu. Impéria nemohou být demokratická.

 

http://info.pravdaoislamu.cz

 

 

2973 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

To je fakt padlé na hlavu, k čemu vede zvrácená genderová teorie. V anglickém východním Sussexu přikázali dívkám chodit do školy v kalhotáchPomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlastTehdy se Havel dozvěděl, že se stane prezidentem… George Soros hovoří o svých setkáních s Václavem Havlem a Karlem Schwarzenbergem…Skutečný necenzurovaný životopis Tomáše Halíka. No to si tedy počtete. FaktGretenismus dneška: Stačí málo a lze rozvrátit celý svět. Blažené doby, kdy nebyli idioti online. Zdroje na zničení našeho národa jsou

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

Eurabia.cz

Bičování mužů a žen za nemanželský sex v Indonésií. Brzy i v Evropě? Francouzský stát podporuje islamizaci formou propagace muslimské kultury ...

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Nepříjemný moment pro Babiše. Rok starý dopis. Jak se zachová?Hovado, kokoti! Milion chvilek jde do zbraně. Něco se chystá. Chvilkaři mají pro Zemana různá přání
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění