Eurokratické imperiální budování

Autor: Paul Belien | Publikováno: 10.4.2007 | Rubrika: Politika
EUStan

Před nedávnem oslavovala Evropská unie padesáté narozeniny. EU byla vytvořena 25. března 1957, kdy šest zakládajících států (Německo, Francie, Itálie, Holandsko, Belgie a Lucembursko) podepsalo Římskou smlouvu. Slavnostně prohlásily, že budou směřovat k “ještě těsnější unii”. Jako první krok směrem k cíli politické unifikace se šest států rozhodlo integrovat své ekonomiky. Mezitím se k nim připojilo dalších 21 evropských zemí.

Ekonomické aktivity nemohou nicméně vést k dosažení předem daných politických cílů, pokud nejsou přísně řízeny a centrálně plánovány. Kontrolním a plánovacím orgánem EU je Evropská komise sídlící v Bruselu. Komisaři nejsou volení a nikomu se nezodpovídají. Tento úmyslný demokratický deficit byl vestavěn do EU jako její strukturální vlastnost. Nevolená a nikomu se nezodpovídající struktura umožňuje snadněji prosazovat ve společnosti centrálně řízené změny.

Někteří ze zakládajících otců EU tvrdili, že politická unifikace EU je nutná, aby se zabránilo dalším válkám mezi evropskými státy. Jiní, jako ministr zahraničí Belgie Paul-Henri Spaak, který byl autorem Římské smlouvy, snili o evropském superstátu. Doufal, že tento stát se stane jednoho dne stejně mocným jako Spojené státy. Robert Rotschild, premiér Spaakovy vlády, později připomněl, jak mu Spaak v roce 1957 řekl: “Myslím, že jsme znovuzaložili Římskou říši, aniž by padl jediný výstřel”.

Washington evropský unifikační projekt hloupě podporoval. Nedokázal vidět, že demokratizace a decentralizace budou mnohem pravděpodobněji úspěšnější při ochraně míru než unifikace a centralizace. Washington si také myslel, že bez postupného zrušení evropských národních států jsou Evropané odsouzeni k tomu jít proti sobě opět do války. Amerika se stala porodní bábou EU. “Bez Američanů bychom se nikam nedostali”, přiznal Rotschild.

Impéria jsou nicméně dravými monstry. Aby se vyhnula rozpadu, musí růst. Tak se nevyhnutelně stávají stále totalitnějšími a expanzionističtějšími. EU stále více a více zasahuje do každodeních životů svých poddaných. Ve stejný okamžik pokračuje v rozšiřování svého území z původních šesti členů na současných 27. Podle definice nemá tento proces žádný konec. Leviatan musí být krmen.

S přistoupením Rumunska a Bulharska 1. ledna dosáhlo území EU vnějších hranic evropského kontinentu. Protože se Evropská říše musí podle definice rozšiřovat, bude muset začít postupovat do Asie a Afriky. Přípravy na překročení tohoto Rubikonu - v tomto případě překročení Gibraltarské úžiny a Bosporu - probíhají již léta.

Před pěti roky řekl Louis Michel, tehdejší ministr zahraničí a nyní komisař Evropské komise, belgickému parlamentu, že EU bude nakonec obsahovat celou oblast Středomoří, včetně severní Afriky a Středního východu. Michel také prohlásil, že pouze včleněním Izraele a Palestiny do EU bude možné dosáhnout míru mezi nimi.

Euro-středomořské partnerství (”Euro-Med”) mezi EU a zeměmi Maghrebu (arabské slovo, které znamená “západ”, označuje Maroko, Alžírsko, Tunisko a Libyi - severoafrické muslimské země západně od Egypta) vzniklo konkrétně s cílem prosazování ekonomické, kulturní a politické integrace EU a zemí Maghrebu. Bruselští byrokraté přijímají islám, protože chtějí rozšířit EU na muslimský východ a jih. Myslí si, že Maghreb se nakonec stane součástí Evropy, mnoho Evropanů se ale obává, že Evropa se stává Maghrebem, muslimským “západem”.

Problémem bruselské vlády je to, že současný instituční rámec EU není přizpůsoben rychlému rozšiřování, které EU prožívala od pádu železné opony koncem osmdesátých let. Aby si s tímto rozšiřováním poradila, vyprodukovala vláda EU takzvanou “Evropskou ústavu”, nafouknutý dokument o 70 000 slovech plný politicky korektních frází, který pečlivě vynechává všechny zmínky o křesťanském a kulturním dědictví Evropy. Rozšiřuje moc bruselské eurokracie a omezuje národní suverenitu členských států.

Začátkem roku 2005 byla ústava odmítnuta referendy ve Francii a Holandsku. Jedním z důvodů, proč lidé hlasovali proti, byl jejich strach z islámu a jejich následná opozice ke vstupu Turecka do EU. Teoreticky měla být ústava po odmítnutí hlasováním odhozena. Evropští politici nicméně odmítají voličské “ne” přijmout. “Musí to být ano”, říkají, protože vědí, že impérium se rozpadne, pokud nebude expandovat. Nyní připravují nový závazný právní rámec, který, jak řekla jasně německá kancléřka Merkelová, nebude předložen voličstvu v referendu. Impéria nemohou být demokratická.

 

http://info.pravdaoislamu.cz

 

 

3316 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Pro-migračního francouzského aktivistu zamordoval migrant, se kterým spalSpojené národy ovládnuté gender ideologií vyhlašují za politicky nekorektní říkat „manžel“ nebo „manželka“Bez Vás nepřežijeme...Panna Marie se naklonovala a Ježíš byl transsexuál, objevili v pokrokovém ŠvédskuŽerte brouky, vyhlašuje nová pokroková potravinová politika EU prosazující méně masa a více alternativních proteinů

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

Pane premiére Bbiši, odmítněte záludný plán Leyenové!V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončena

Eurabia.cz

Důvod proč se zhoršuje situace Francouzů: Skoro polovina sociálních dávek je vyplácena cizincůmUž vám to zůstane: Ve Francii pochod na podporu ilegálů

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruska vláda zahájila rozsáhlý program finanční podpory pro rodiny postižené koronaviremPrezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinit

ParlamentniListy.cz

Schillerová vám sebere peníze na rohlíky, rozčiloval se Vystrčil v Partii. Jsme podle něj hrdý národ, který se nemusí bát ČínyVýsměch europoslanci Kolajovi za žalování do Bruselu: Soudruh Pirát, železná pěst komisařky Jourové. A paní učitelce to taky povíte?
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění