Ministři zahraničí EU diskutovali o svobodě pohybu mezi arabskými zeměmi a EU

Autor: Redakce | Publikováno: 6.4.2007 | Rubrika: ShortNews
EUStan

Na neformálním setkání ministrů zahraničí zemí EU v Brémách v Německu se široce diskutovalo o spolupráci mezi Evropskou unií a Arabskou ligou.

Ministr zahraničí Michael Frendo řekl, že rozhovory ukázaly rostoucí podporu pro iniciativu Malty v rozvoji silnějšího strukturovaného dialogu mezi oběma organizacemi.

Řekl, že přišel čas posílit v rámci Evropské sousedské politiky strukturovaný dialog s členskými státy Arabské ligy o záležitostech, jako jsou reformy, politika umírněnosti, rozvoj, energetická bezpečnost a klimatické změny.

Dr Frendo před tím telefonicky hovořil s Amr Moussou, generálním tajemníkem Arabské ligy, o současném stavu iniciativy Malty na vytvoření strukturovaného předběžného dialogu mezi EU a Arabskou ligou.

Moussa znovu potvrdil svojí plnou podporu maltské iniciativy. Moussa také přivítal návrh Malty ze setkání ministrů zahraničí s Arabskou ligou v Káhiře 4.-5. března a z minulého týdne při projevu k Euro-středomořskému parlamentnímu shromáždění v Tunisu.

Dr. Frendo na setkání řekl: “Evropa potřebuje okruh přátel na východě a na jihu. To je nedílnou součástí naší mise v rámci Společné zahraniční a bezpečnostní politiky, zatímco pracujeme s našimi sousedy, abychom vytvořili integrovaný prostor míru a stability a zvýšené prosperity prostřednictvím větších ekonomických a politických svobod”.

Také zdůraznil, že pro vytvoření a funkci tohoto okruhu přátel je zásadní svoboda pohybu. Vízová politika EU proto musí být monitorována a revidována, aby umožnila pohyb osob ze sousedních zemí.

(Pro další informace viz Vzestup glosokracie a cyklus Eurábijská šifra).

http://info.pravdaoislamu.cz

3167 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

KORONAVIRUS: Domácí vězení pro Evropany... ... amnestie pro ilegální imigranty67 ilegálních migrantů se zase vylodilo na řeckém ostrově LesbosUzákoněná lež jako metoda práce EUBez Vás nepřežijeme...Německá policie při zatýkání v no-go zóně musela svést bitvu s 200 obyvateli imigrantské čtvrti

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaGeorge Soros. Génius hybridní války

Eurabia.cz

Bojovníci Islámského státu jsou už z mise zpátky doma v NěmeckuŠvýcarsko vypoklonkovalo karavanu Cikánů (tj. les Gitans)

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Prezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinitCílem Německa je zničit Čechy a nacismus je jen jednou z etap této staleté strategie ...

ParlamentniListy.cz

Politik ANO před necelou hodinou opustil zastupitelstvo Kolína. Došel k autu a uviděl TOHLE. Ještě teď se potíRadmila Kleslová je zpět. V plné síle ukázala na podivný mega byznys v režii Pirátů, Zelených a spol.
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění