Drzost? Hloupost? Ale toto požaduje pan farář Halík po Evropě!

Autor: Karel Orlík | Publikováno: 7.11.2015 | Rubrika: Islám
halik

Všichni známe pojmy jako „vybydlený byt“, končící plechovými okny, nebo „nepřizpůsobiví občané“, kteří se ani za 100 roků nenaučí bezproblémovému chování.

Všichni známe pojmy jako „vybydlený byt“, končící plechovými okny, nebo „nepřizpůsobiví občané“, kteří se ani za 100 roků nenaučí bezproblémovému chování. Představme si, že by se občan „vybydleného bytu“ obrátil na faráře Halíka se žádostí, aby mu zničený byt po mejdanu opravil a během oprav ho ubytoval ve svém bytě s odůvodněním, že to farář Halík „musí řešit.“ Drzost? Hloupost? Ale to požaduje pan farář po Evropě! Napsal totiž pár nemoudrých vět:

Ani v nejmenším nechci bagatelizovat velké problémy, které Evropě přináší a ještě přinese exodus lidí… Tyto problémy však musí Evropa řešit společně a solidárně…

Rozumný člověk se musí ptát PROČ? Evropa přece, a ČR už vůbec ne, nezapříčinila válečný chaos v Libyi, Iráku, Sýrii, Somálsku, Eritreji nebo v Afghánistánu (zpytovat svědomí by měli Američané). Tam se vraždí muslimové mezi sebou. Z rozbombardovaných míst pak utíkají, v naprosté většině muslimové, do prosperující Evropy. Má-li někdo povinnost následné problémy řešit, pak to jsou islámské země, poněvadž tyto problémy vznikly kvůli vražedné islámské ideologii jejich duchovních vůdců. Každý z nich chce vládnout a všechny odpůrce likviduje. Zaděláno na válečný chaos bylo krátce po smrti zakladatele islámu, když vznikl spor o jeho následovníka. Od té doby se mezi sebou vraždí většinoví sunnité s menšinovými šiíty.   

Je příznačné, že největší míra panického „strachu z islámu“ je právě v České republice, kde téměř žádní muslimové nežijí, a kde tedy hlavním pramenem strachů je neznalost.

Turisté z ČR mají na dovolené v Austrálii oprávněné obavy z možného napadení žralokem. Přitom nemáme moře a málokdo viděl živého žraloka. K oprávněné obavě postačí knihy, filmy anebo zprávy z médií o napadení žralokem. Stejné je to i s obavou před islámem. Postačí základní znalosti z dějin, přečtení koránu anebo zprávy z médií, jak se chovají stoupenci islámu v Evropě a ve světě. Nelze přehlédnout desítky milionů mrtvých, kteří odmítli uctívat islámské božstvo. Není to proto „neznalost“, jak se farář Halík domnívá, ale jsou to právě znalosti, které vedou k obavě.  
 
To, co dnes považuji za důležité, je jasně rozlišovat mezi fašismem zločinců, kteří se prohlašují za „Islámský stát“, a islámem jako takovým. Zmatky v této oblasti byly bohužel podporovány i pivními bonmoty z Pražského hradu, odkud především měla zaznívat inteligentní oponentura vůči demagogům.

Dělit islám na „umírněný“ a „radikální“ je primitivní a lživá politická korektnost levičáků všech odstínů. Zakladatel islámu i jeho následovníci se chovali přesně tak, jak se prezentují krvelačné bestie islámských teroristických organizací, včetně IS (viz korán 8:12-„Alláh pustí do srdce nevěřících  t e r o r, setněte jim hlavy i končetiny!“; 66:9: „proroku, bojuj proti nevěřícím a buď k nim  k r u t ý“ ( = bezohledný, bezcitný, nemilosrdný, tvrdý, krutý) Nálepka demagog nepatří našemu prezidentovi, ale všem, kdo blafují dělením islámu na umírněný a radikální. Islám je pouze jeden, obsažený v koránu a v praxi jeho vyznavačů.

Ke svým přátelům se pak pan farář Halík obrací svým desaterem, které jsou jen potvrzením jeho falešných tvrzení:
 
1) „Veškeré obecné soudy o islámu („islám tady nechceme“) jsou zavádějící; vždy je třeba se ptát: Jaký islám?
O tom už jsem psal.

5) „Islám přistěhovalce do neislámských zemí přísně zavazuje dodržovat místní zákony a zvyky a zejména respektovat „lidi knihy“, křesťany a Židy.

Respektují muslimové židy a křesťany, jak píše farář Halík?

2:65- „Řekli jsme rušitelům soboty: budete proměněni v ošklivé opice.“
4:46- „Židy Alláh proklel pro jejich nevěru v islám.“
4:52- „Považ těch, kterým bylo dáno Písmo. Alláh je proklel.“
4:54- „Dali jsme synům Abrahama Písmo a proroctví…někteří uvěřili, jiní odmítli, metlou jim bude pekelný oheň.“
5:11- „Izraelité porušili smlouvu, proto jsme je prokleli, neboť překroutili Písmo.“
5:60- „Židé proměněni v opice a prasata.“
5:82- „Největšími  n e p ř á t e l i  věřících jsou  ž i d é“.
7.163-166- „..když porušili sobotu….proměnili jsme je v opice.“
9:30- „Židé říkají : Ezra je Alláhův syn. Alláh je zmátl, jak jsou zvrhlí.“
98:7- „Nevěřící mezi lidem knihy …se budou smažit v pekelném ohni… jsou nejhanebnější ze všech lidí.“
5:17- „Nevěřící jsou ti, kdo říkají: Alláh je Mesiáš, syn Marie.“ (totéž v 5:72)
37:152- „Lháři říkají, že Bůh zplodil.“

Pro ty pomatence, kteří tvrdí, že je islám mírumilovný, stačí uvést slova koránu:

„Nevybízejte k pokoji, když máte převahu.“ – 47:35;
Islám do Evropy nepatří. Mimořádně bych souhlasil s koránem, že „Alláh je božstvem východního regionu“ – 37:1;  

7) „Zákonem šarí'a straší především ti, kdo o něm slyšeli pár vytržených vět v bulváru. Těch několik stále citovaných ustanovení (např. o zabití odpadlíků a podřízenosti žen) je historicky podmíněných a většina i výrazně islámských zemí je neuplatňuje…

Tak takovou hloupost je zbytečné komentovat, ale jako propaganda to zní slušně. Škoda jen, že pan farář neuvedl, v které islámské zemi mají ženy nějaká práva, natož rovnoprávnost. Jistě by mu stačily prsty jedné ruky.

(http://halik.cz/cs/tvorba/clanky-eseje/clanek/214/)

 

 

Klíčová slova: islám  | Halík
4824 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Jsou zde: Pustili jsme je dobrovolně. Výročí záchrany Evropy. Měli bychom se za osvobození od Turků stydět? Neznat dějiny - znovu je prožít. Padli za násEvropská unie nás chce donutit k přijímání uprchlíků. Musíme z EU vystoupit, nebo nás unie zničíŠkoly musí děti ochránit před ‚genderovou ideologií a duhovou propagandou,‘ říká Viktor OrbánPodpořte prosím EUportal.czDnes je snadné prohlásiti se v souladu s vlastními pocity za osobu opačného pohlaví, případně některého z dalších 57 neopačných pohlaví. I my můžeme respektovat, že se pan Vystrčil cítí být Taiwancem...

euServer.cz

Nepodmíněný příjem? – Cesta do pekelÚtok na Navalného nebo na naši první signální soustavu?

ePortal.cz

Prymula nenávidí hospodyPomozte nám, prosím

Eurabia.cz

Francouzský soud chrání muslimského uprchlíka, který před pár dny terorizoval PařížSoužití křesťanů a muslimů nemůže být pokojné! Orbán odmítl nový pakt Leyenové EU na relokaci imigrantů

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Miláček Západu Navalný je lhář a skončil v exekuci za své lži ...Mýtus malé produktivity Čechů aneb jak český otrok dře na německý blahobyt

ParlamentniListy.cz

Nechtějí dělat! Babiš se naštval na lidi. Migrace? Jasně k BruseluNakopl nepřítele: Zeman řekl, koho bude volit
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění