U imigrantů Sarkozy prohrál

Autor: Redakce | Publikováno: 22.4.2007 | Rubrika: ShortNews
Šaria

Aneb jsme vždy oběti a pokud Sarkozy vyhraje a my začneme pálit, je to jeho vina:

Podle volebních plakátů poznáte, že Sarkozyho nemají v pařížské čtvrti Saint-Denis rádi. Zatímco fotografie Ségolene Royalové a dalších levicových kandidátů vandalům odolávají, Sarkozyho podobizny jsou přeškrtané, rozervané nebo “zkrášlené” charakteristickým hitlerovským knírkem. …

“Sarkovi jde jen o moc. Kopíruje Le Pena, aby od bílých Francouzů dostal co nejvíc hlasů,” říká Tounkara Moussan, původem ze západoafrického Pobřeží slonoviny.

Rasismus je podle něho u Francouzů zakořeněn. “Každý imigrant ho pocítí, když hledá práci,” tvrdí pětadvacetiletý topenář s dredy. “Budu volit Ségolene. Ta nám přistěhovalcům pomůže s prací, bydlením, s diskriminací,” dodává přesvědčeně.

Jak konkrétně to kandidátka socialistů zařídí, nemá ovšem tušení. “Je potřeba do imigrantských čtvrtí více investovat, udělat více projektů, které dávají lidem práci. Třeba jako tady ten stadion,” chválí Cédric Labeau moderní fotbalový chrám, na kterém Francie v roce 1998 vyhrála mistrovství světa.

A kterého politika tento nezaměstnaný třicátník z karibského ostrova Martinik pověří svým hlasem, aby se do realizace podobných nápadů pustil? “Volit nepůjdu, nemá to cenu. Všichni jsou stejní,” říká odevzdaně.

Někteří by rádi do volebních místností šli, ale nemohou. Nemají francouzské občanství, často pobývají ve Francii nelegálně.

“Kdyby volit mohli, přibylo by levici bezpracně mnoho hlasů,” říká zhruba třicetiletý podnikatel Saber Maslah, který má své rodové kořeny v Tunisku. “Já vždy hlasoval pro socialisty, ale nyní váhám. Royalová mě zklamala: zdá se mi, že nemá na to, aby byla prezidentkou,” vysvětluje svoji nerozhodnost rozpačitým vystupováním socialistky během kampaně.

A další důvod, který mluví proti Royalové, je fakt, že se narodila jako žena. Mnohý muslim by těžko akceptoval, že by mu měla vládnout dáma. Přesto na předměstích, kde jsou lidé poprvé odhodláni jít masově k volbám, může levice očekávat výrazně nadprůměrný výsledek.

Ale s preferencemi přistěhovalců pro Socialistickou stranu ještě může řádně zažonglovat centrista Francois Bayrou. “Lidé o něm hodně uvažují. Kdyby si ale socialisté vybrali pořádného kandidáta, nebylo by co řešit,” říká rázně Maslah.

Najít v pařížské přistěhovalecké komunitě někoho, kdo se přizná, že bude volit Sarkozyho, se zdá nemožné. Časopis Le Point tři takové výjimky objevil.

Mladíci souhlasili s rozhovorem pod podmínkou zachování anonymity. Bojí se odvety ze strany svých vrstevníků, na které jméno kandidáta pravice od dob, kdy protestující omladinu z předměstí nazval lůzou, působí jako červené tričko na býka.

“Jednou jsem před kámoši řekl, že se mi Sarkozy zdá čestný a odvážný. Vrhli se na mě, a tak jsem musel říct, že jsem si dělal legraci,” vyprávěl týdeníku jeden z nich o své osobní zkušenosti se svobodou názorů na předměstí.

Většina obyvatel dosavadního ministra vnitra, kterého považují za Le Penovu kopii v bleděmodrém, upřímně nesnáší. Pobouření vyvolal jeho nedávný návrh, podle kterého hodlá zřídit ministerstvo pro imigraci a národní identitu.

Kritici tvrdí, že připomíná politiku kolaborantského vichistického režimu vůči Židům. Maslah varuje: “Myslím si, že Sarko nakonec vyhraje a vyprovokuje další nepokoje. Bojím se, že mnohem horší, než byly ty na podzim 2005.”

 

http://info.pravdaoislamu.cz/

2936 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Horor: Holanďanka s demenciou podstúpila eutanáziu proti svojej vôli. Lekárka oslobodenáImigrantské „děti" hromadně znásilnily 14-letou dívku. Inspirace pro "sirotky" Šojdrové?Každý, chudý i bohatý, může díky sluníčkářům a islamizaci přijít o vše…Tehdy se Havel dozvěděl, že se stane prezidentem… George Soros hovoří o svých setkáních s Václavem Havlem a Karlem Schwarzenbergem…Skutečný necenzurovaný životopis Tomáše Halíka. No to si tedy počtete. Fakt

euServer.cz

Pro koho to čučkař Koudelka z BISu vlastně pracuje? Ostatně soudím, že NATO i EU musí být námi opuštěnyUž jste viděli, jak se ztrapnila Vášáryová? Blaha rozdrtil video americké ambasády o 17. listopadu

ePortal.cz

17. listopad 1939 a 1989 - pěstování kultu osobnosti Václava HavlaPokud bude Česká televize nadále vysílat podobné propagandistické paskvily jako s Václavem Moravcem, Rychetským a Čaputovou, poženou je lidé svinským krokem

Eurabia.cz

Imigrantské „děti“ na úkor tuzemskýchKniha anglického disidenta jehož na Facebooku nezveřejní: Mohamedův korán - Proč muslimové vraždí za islám

FreeGlobe.cz

Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

„Duševně nenormální!“ Zeman pro PL ze Slovenska udeřil na Milion chvilek a poslal vzkaz na LetnouHrušínský vynesl hodně silný výrok směrem k Hradu. Komentátor varuje: Takový člověk u moci? Lidé s jiným názorem by skončili v lágrech nebo na oprátkách!
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění