U imigrantů Sarkozy prohrál

Autor: Redakce | Publikováno: 22.4.2007 | Rubrika: ShortNews
Šaria

Aneb jsme vždy oběti a pokud Sarkozy vyhraje a my začneme pálit, je to jeho vina:

Podle volebních plakátů poznáte, že Sarkozyho nemají v pařížské čtvrti Saint-Denis rádi. Zatímco fotografie Ségolene Royalové a dalších levicových kandidátů vandalům odolávají, Sarkozyho podobizny jsou přeškrtané, rozervané nebo “zkrášlené” charakteristickým hitlerovským knírkem. …

“Sarkovi jde jen o moc. Kopíruje Le Pena, aby od bílých Francouzů dostal co nejvíc hlasů,” říká Tounkara Moussan, původem ze západoafrického Pobřeží slonoviny.

Rasismus je podle něho u Francouzů zakořeněn. “Každý imigrant ho pocítí, když hledá práci,” tvrdí pětadvacetiletý topenář s dredy. “Budu volit Ségolene. Ta nám přistěhovalcům pomůže s prací, bydlením, s diskriminací,” dodává přesvědčeně.

Jak konkrétně to kandidátka socialistů zařídí, nemá ovšem tušení. “Je potřeba do imigrantských čtvrtí více investovat, udělat více projektů, které dávají lidem práci. Třeba jako tady ten stadion,” chválí Cédric Labeau moderní fotbalový chrám, na kterém Francie v roce 1998 vyhrála mistrovství světa.

A kterého politika tento nezaměstnaný třicátník z karibského ostrova Martinik pověří svým hlasem, aby se do realizace podobných nápadů pustil? “Volit nepůjdu, nemá to cenu. Všichni jsou stejní,” říká odevzdaně.

Někteří by rádi do volebních místností šli, ale nemohou. Nemají francouzské občanství, často pobývají ve Francii nelegálně.

“Kdyby volit mohli, přibylo by levici bezpracně mnoho hlasů,” říká zhruba třicetiletý podnikatel Saber Maslah, který má své rodové kořeny v Tunisku. “Já vždy hlasoval pro socialisty, ale nyní váhám. Royalová mě zklamala: zdá se mi, že nemá na to, aby byla prezidentkou,” vysvětluje svoji nerozhodnost rozpačitým vystupováním socialistky během kampaně.

A další důvod, který mluví proti Royalové, je fakt, že se narodila jako žena. Mnohý muslim by těžko akceptoval, že by mu měla vládnout dáma. Přesto na předměstích, kde jsou lidé poprvé odhodláni jít masově k volbám, může levice očekávat výrazně nadprůměrný výsledek.

Ale s preferencemi přistěhovalců pro Socialistickou stranu ještě může řádně zažonglovat centrista Francois Bayrou. “Lidé o něm hodně uvažují. Kdyby si ale socialisté vybrali pořádného kandidáta, nebylo by co řešit,” říká rázně Maslah.

Najít v pařížské přistěhovalecké komunitě někoho, kdo se přizná, že bude volit Sarkozyho, se zdá nemožné. Časopis Le Point tři takové výjimky objevil.

Mladíci souhlasili s rozhovorem pod podmínkou zachování anonymity. Bojí se odvety ze strany svých vrstevníků, na které jméno kandidáta pravice od dob, kdy protestující omladinu z předměstí nazval lůzou, působí jako červené tričko na býka.

“Jednou jsem před kámoši řekl, že se mi Sarkozy zdá čestný a odvážný. Vrhli se na mě, a tak jsem musel říct, že jsem si dělal legraci,” vyprávěl týdeníku jeden z nich o své osobní zkušenosti se svobodou názorů na předměstí.

Většina obyvatel dosavadního ministra vnitra, kterého považují za Le Penovu kopii v bleděmodrém, upřímně nesnáší. Pobouření vyvolal jeho nedávný návrh, podle kterého hodlá zřídit ministerstvo pro imigraci a národní identitu.

Kritici tvrdí, že připomíná politiku kolaborantského vichistického režimu vůči Židům. Maslah varuje: “Myslím si, že Sarko nakonec vyhraje a vyprovokuje další nepokoje. Bojím se, že mnohem horší, než byly ty na podzim 2005.”

 

http://info.pravdaoislamu.cz/

2852 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Povinné kvóty Bruselu a hrozba sankcí jsou tu znovu. Prosazují je společně Francie a ItálieMůj dům – můj hrad, to je princip, který hájí hnutí SPD. Navrhujeme novelu trestního zákoníku, která má posílit práva slušných lidí, kteří jsou přepadeniNový kurs Františkovy Církve: Animismus a pohanství. Co přinese Amazonská synoda? Dialog s duchy namísto posvátné nauky. V souladu se všemi zvrácenými ideologiemi naší dobyVáclav Havel omilostnil v roce 1990 pedofilního vraha Jaroslava Oplíštila a ten poté odnesl z nemocnice Na Bulovce sedmiměsíční holčičku Barborku, kterou pedofilně zneužil a zavraždil. Nyní je na svoboděPomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlast

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

Eurabia.cz

Evropská imigrační politika slouží venezuelskéIslamizace Británie pokračuje mílovými kroky

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Greta v OSN: To sralo i mě, řekl příznivec. Maňásek, blázen. Šikanujete ji, vy kritici! zaznělo. Češi se s tím ne*erouDoktor Hnízdil: Zeman je robot, vyrobili ho Rusové a Číňané. Babiš je postižený
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění