Norové jsou stále více skeptičtější vůči imigrantům

Autor: Redakce | Publikováno: 16.5.2007 | Rubrika: Politika
Šaria

Ředitelství pro integraci a rozmanitost publikovalo výsledky nedávného průzkumu o postoji k integraci nazvaného Integrační barometr 2006.

Podle manažera ředitelství Osmunda Kaldheima jsou lidé skeptičtější než minulý rok a požadují od imigrantů více.

Průzkum dokumentuje několik změn mezi roky 2005 a 2006. 47% lidí si myslí, že integrace imigrantů probíhá dosti nebo velmi špatně, v roce 2005 to bylo 37% lidí.

Kaldheim říká, že to může být připsáno karikaturám, sporům okolo UDI (imigračního úřadu), zprávám v médiích o trojnásobné vraždě a útokům na ženy (jinak za to podle toho dobrého muže imigranti nijak nemohou, viz také dále jeho řešení - Islám Info). Vysvětluje, že v Ostlandet, oblasti okolo Osla, je skepticismus vůči imigraci největší. Mladí muži jsou skeptičtější, pravděpodobně proto, že jsou více ovlivňováni médii.

Norové jsou kritičtější k muslimům více než k jiným skupinám imigrantů. 45% z nich si myslí, že imigrace by měla být omezena, nicméně 59% si myslí, že by měla být omezena imigrace muslimů. 50% lidí je proti výstavbě mešit v Norsku.

Více než 50% lidí si myslí, že islámské hodnoty jsou zcela nebo částečně v rozporu s norskými hodnotami. To bez ohledu na to, že 60% z nich označilo svojí znalost islámu za celkem nebo velmi špatnou.

Kaldheim říká, že tyto postoje jsou pro jeho ředitelství velkou výzvou, protože muslimská komunita je velmi rozmanitá, od nejvíce omezených po velmi liberální. Existuje mnoho mýtů a nepochopení. Je to velká výzva, jak pro muslimskou komunitu, tak pro autority, aby více informovaly populaci o muslimech a islámu v Norsku. Říká, že je možné na tomto poli učinit více.

Dobrá zpráva pro imigračního ředitele - 26% lidí řeklo, že jsou připraveni pomoci imigrantům se norské společnosti usadit, ve srovnání s 19% v roce 2005.

 

http://info.pravdaoislamu.cz/

3584 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Konec Ukrajiny: Jak Rotschildové zničili „nezávislou“ během několika letStrašné. Afričtí imigranti prodávají na ulicích drogy a ještě se lidem vysmívají. Podívejte seNezletilí imigranti hromadně znásilnili 14-leté děvče. Máme tady děsivou ukázku toho, co by se mohlo stát, kdyby se europoslankyni KDU-ČSL Šojdrové podařilo prosadit přijetí „syrských sirotků“Pozadí manipulovaného převratu 17. listopadu 1989. Havel byl člověk, který vlastně nikdy nepracoval, který si rád užíval alkoholu a sexu a který se nechal manipulovat svými přáteli Clintonem a AlbrightovouImigrantské „děti" hromadně znásilnily 14-letou dívku. Inspirace pro "sirotky" Šojdrové?

euServer.cz

Presstituce není jen zaměstnání, ale také stav duchaPoliticko-rozvratná činnost „Člověka v tísni“

ePortal.cz

Kdyby stát nevyhazoval šest miliard do luftu, aby si někteří mohli vozit zadky zadarmo, a namísto toho jimi financoval ČT, měli bychom VŠICHNI tu příšernou televizi aspoň zadarmoZměny zákonů z dílny ministerstva vnitra prospívají ČSSD a nikoliv občanům

Eurabia.cz

Video: Napadení při akci pálení koránu v NorskuChorvatská policie na hranici zahájila na imigranty palbu

FreeGlobe.cz

Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školách

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Milion chvilek? Ovčáček překvapil: Vidím jasný plán. TOP 09 bude koukatKlaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění