Britští konzervativci nazývají spojování slov islámský a terorismus rasismem

Autor: Redakce | Publikováno: 18.5.2007 | Rubrika: ShortNews
Vlajka - Velká Británie

Z análů pádu kdysi velké Británie. Střelba z velkorážných zbraní do poslů špatných zpráv bývala kdysi oblíbeným sportem muslimských i nemuslimských "lidskoprávních" skupin, v době, kdy se britští konzervativci přesunuli tak doleva, že je velmi těžké je rozeznat od Blairovy Strany práce, se rádi připojí i oni. Melanie Phillips, autorka knihy Londýnistán, nás informuje o tomto popírání reality, na které by mohli být pyšní i autoři eurábijského slovníku pro evropské činitele.

Vůdce konzervativců David Cameron řekl v Observeru poté, co strávil dva dny s muslimskou rodinou v Birminghamu, že termíny "islámistický" nebo "islámský" terorismus jsou formou "rasismu a měkkého náboženského fanatismu" a že ti, kdo tyto výrazy používají pomáhají teroristickým ideologům a dělají jejich práci, když potvrzují mnoha ovlivnitelným mladým muslimům, že abyste byli dobrým muslimem, musíte podporovat jejich kampaň zla.

Musím říct, že tak docela nechápu jeho logiku, nicméně obecně chápu, kam směřuje. Na planetě Cameron mají být fráze "islámský" nebo "islamistický" terorismus vymazány ze slovníku. Zajímalo by mě proto, jestli Cameron obviní z "měkkého náboženského fanatismu" britského muslima Eda Husajna kvůli jeho knize "Islamista".

Už jsem zde hovořila o Husajnově odvaze na základě citátů z jeho knihy, které vyšly v tisku. Knihu jsem si přečetla a citáty stěží obsahují polovinu její síly. Na 286 zničujících stranách vám říká vše, co potřebujete vědět o tom, proč jsou britští muslimové radikalizováni, jak se to děje - a o smrtící hlouposti těch, kdo skuhrají o tom, že je to kvůli Íráku nebo islámofóbii, nebo o tom, že mluvit o islámském terorismu představuje "měkký náboženský fanatismus".

Husajn popisuje, jak byl jako dítě vychován v tradici pacifistického, duchovního islámu. Popisuje, jak byl v Británii bez ohledu na neustálé incidenty rasových předsudků přijat a živen a miloval jí jako svojí zemi. Příběh o tom, jak se radikalizoval, je poučný. Poprvé se setkal s islamismem (Narozdíl od Melanie Phillips a dalších neuznává autor těchto stránek dělení na islám a islamismus jako dělení založené na nějakém skutečném ideologickém základě - to co se označuje jako islamismus, nebo saláfismus, je ve skutečnosti islám, jak ho naleznete v sunně "proroka" Mohameda, v jeho životopise a v koránu. Tolik řečeno, můžete v dalším textu brát tato slova takto: islamismus - islám praktikovaný ve své úplnosti (přičemž některé výklady mohou být skutečně extrémnější než tradiční výklad, nicméně většinou přesto v mezích určených "svatými" texty), islám - lidový islám praktikovaný lidmi, kteří jsou muslimové, protože byli muslimové jejich rodiče, ovšem bez skutečné znalosti textů, často včetně koránu - Islám Info) - vírou, že islám nařizuje politické převzetí země, což byla představa, která mu dříve nebyla známa - prostřednictvím nemuslimského náboženského učitele ve škole v Stepney Green, který mu dal v činu dobře míněné hlouposti knihu o islámu napsanou islámským radikálem.

Popisuje převzetí mešity ve východním Londýně radikály z Džamat-e-Islami, zastrašování na akademii v Tower Hamlets, která se podřídila požadavkům muslimů na zvláštní zacházení, a jeho uvedení k Hizb ut Tahrir muslimským konvertitou jménem David, přičemž hlavní kauzou, která je vyzývala k džihádu, byla Bosna. Je to jeho popis HuT, její moci a vlivu, který má na univerzitách a nábor tisíců mladých britských muslimů k džihádu, který by měl rozeznívat nejsilnější výstražné zvony. Protože britská vláda odmítá zakázat HuT (která je v mnoha zemích zakázaná) na základě toho, že nepoužívá násilí. Husajn, který se stal v devadesátých letech vůdcem HuT v Tower Hamlets, ale v děsivých detailech ukazuje, jak smrtící iluze to je a jaké smrtící škody napáchala.

Popisuje, jak HuT, jejíž přitažlivost spočívá v kombinaci intelektuálství a charismatu, zničila muslimskou opozici a radikalizovala jednu umírněnou muslimskou organizaci za druhou. Jak to Husajn popisuje, HuT je zřejmě nejsilnější silou za radikalizací bezpočtu mladých britských muslimů, kteří byli posláni na univerzitu, aby tam získali vzdělání, a vrátili se jako plně rozvinutí nadšenci pro džihád. HuT manipuluje rozhořčením muslimů k bodu varu tím, že cynicky viní britskou zahraniční politiku ze všech problémů muslimů, od terorismu ke špatným komunitním vztahům - manipulace, kterou důvěřivá britská média a inteligence spolkla a opakovala je. Byla to média, která zajistila HuT členy, když jí poskytla obrovskou a nekritickou publicitu. HuT ale podněcovala muslimy k násilné revoluci. Byla to HuT, která rektutovala prvního britského sebevražedného útočníka, Asifa Hanifa, který se vyhodil do vzduchu v roce 2003 v Tel Avivu v restauraci Mike’s Place, a který navštěvoval setkání HuT na Královské akademii v Londýně. Husajn zaznamenává:

Je mimo pochybost, že byl s radikálními myšlenkami seznámen Hizb jako student a později rozvinul tyto myšlenky k bodu, kdy plánoval zemřít pro Hamas.

Husajn zaznamenává, jak byl ohromen tím, že univerzitní autority HuT nikdy nezastavily. Oficiální linie ale říkala, že HuT se nikdy nehlásí k násilí. Husajn tento mýtus znovu a znovu boří, pouze aby nakonec zoufale zaznamenal, že HuT stále nebyla zkázána, bez ohledu na to, že její podněcování k nenávisti pokračuje, že volá k Alláhovi, aby "zničil nevěřící", vyhrožuje zabitím budoucím muslimským vůdcům, kteří se budou stavět proti přicházejícímu chalífovi, nebo na to, že prominentní člen HuT řekl, že "někteří lidé v Británii by měli podnikat bombové útoky na Washington DC".

V odpovědi na tento zničující obrázek, který jeho kniha vykresluje, vydala HuT prohlášení, kterým se distancuje od aktivit pod vedením Omara Bakri Mohameda, období, o kterém Husajn píše převážně, a tvrdí, že se "konstruktivně podílí" na britském politickém životě. Z Husajnovy knihy se ale dozvídáme, že klam je jednou z hlavních zbraní HuT. Školí své členy, aby popírali pravdu, aby používali náboženské ospravedlnění pro klamání nepřátel islámu. Když její aktivity vedly k odpudivé vraždě nigérijského křesťanského studenta na akademii v Tower Hamlets, HuT vydala tiskovou zprávu, ve které lživě tvrdila, že na kampusu nikdy nepůsobila.

… vedení Hizb vydalo odsouzení toho, co se stalo, které říkalo, že je nenásilnou stranou. Vyšetřovatelé, kteří nikdy doopravdy nechápali závažnost formy násilí používané Hizb, tento mýtus spolkli. Ještě dnes je nejzásadnějším důvodem selhání války proti teroru ta samá příčina: vrozená neschopnost pochopit islámskou mysl.

Husajn se ptá sám sebe, jestli je HuT skutečně umírněná, jak tvrdí. Dochází k závěru, že se snaží vypadat umírněně, aby si získala přijetí v muslimské komunitě, která je nyní pod extrémním tlakem, aby se zřekla extrémistů, protože, děsivě,

Británie zůstává pro Hizb životně důležitá, protože poskytuje skupině přístup ke globálním médiím a poskytuje plodnou základnu pro rekrutování v mešitách a na univerzitách.

Husajn zaznamenává, jak jeho oči začaly postupně vidět násilí HuT a neexistenci duchovnosti. Nározně a jasně zaznamenává, jak těžké pro něj bylo se islamismu zříct, dokonce i po tom, co si myslel, že ho nechal zcela za sebou, měl stále ještě představy, o kterých si myslel, že jsou normální a umírněné, ačkoliv ve skutečnosit nebyly. Obzvláště zajímavé je pro ty, kteří po dlouhou dobu považují údajně umírněnou Muslimskou radu Británie (MCB) za hnízdo islamistů, jeho svědectví o tom, jak ho vzal Inayat Bunglawala, politický činitel MCB, jehož učiteli byli ideologové z Hamasu a Muslimského bratrstva, kteří vštěpovali hlubokou a mocnou nenávist k Izraeli a Židům, na setkání Briské islámské společnosti (ISB), které bylo všelijaké jen ne umírněné.

Inayat ani já jsme nic z toho nezpochybňovali. Útoky na Židy byly přijatelnou součástí osnov islámistů, ačkoliv všichni z ISB je nemuseli nutně přijímat.

A každý týden ho Bunglawala bral na sezení

… recitace koránu, náboženské diskuse, antisemitismu a dobrého jídla.

Z jeho knihy se můžeme naučit tři zásadní věci. 1) Nábor velkého množství britských muslimů k islámskému extrémismu a terorismu dlouho předcházel 11. září a o to více Írák. 2) Britská politická a mediální třída je ve svém appeasementu a shovívavosti k HuT a islámskému extrémismu přinejlepším zločinně nedbalá. Ti politici, kteří odmítají HuT zakázat a ty listy a televize, které HuT propagují, mají na svých rukách krev. Lidé jako David Cameron nebo britská policie, kteří odmítají používat termín "islámský terorismus" dělají mnohem více, než jen upravují jazyk; aktivně přihlížejí ve lži, která umožňuje, aby se tyto hrůzy šířily.

A za 3), Husajn ukazuje, že islám a islamismus jsou dvě různé věci: že je možné být muslimem, který čerpá duchovní sílu ze své víry způsobem, který nikoho neohrožuje - a že je nutné odlišovat takové muslimy od islamistů a ty první společně s námi chránit před těmi druhými. Muslimové jako Husajn potřebují naši podporu a ochranu. Slova Davida Camerona mu namísto toho berou půdu pod nohama. Kniha "Islamista" by měla být zaslána všem politikům ve Westmisteru, položena na stůl každého pracovníka kontrarozvědky a strčena pod povýšený nos každého novináře, který si mumlá o "islámofóbii" a údajné pravicové konspiraci, která mluví o islámském terorismu pouze proto, aby mohla šířit náboženský fanatismus a zasívat strach, aby obhájila zločiny dáblů Bushe a Blaira.

Pokud chcete vědět, proč civilizovaný svět válku proti islamistům prohrává, tu knihu si přečtěte.

http://info.pravdaoislamu.cz/

4401 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Islámské svolávání k modlitbám tlampači se asi stane trvalým rysem BritánieBez Vás nepřežijeme...Proč se úspěšně rozvíjí hospodářství Íránu i přes americké sankceBohatství amerických miliardářů se během pandémie zvýšilo o 435 miliard dolarůAudit odhaluje ohromný nárůst pro-migračních neziskovek s miliony výnosů na nezisky

euServer.cz

Uvažoval jste o tomhle někdy, pane Kalousku, Schwarzenbergu, Fialo, Vystrčile, Rakušane, Bartoši, Farský, Bartošku a páni další ze stejně jedovaté líhně? Proč se Nálezy Ústavního soudu o Colloredo–Mansfeldech staly Stalingradem protektorátních restituentů

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaMusíme si zvyknout na to, že budeme často posíláni do karantén nejrůznějšího typu. Budeme-li protestovat, budou to karantény horšího typu

Eurabia.cz

Demonstrace v USA. Černí zločinci terorizují poctivé černochy ve jménu boje proti rasismuTo je již zvrácené sebemrskačství! Běloši poníženě prosí černochy o odpuštění

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Liberálové zneužívají smrti černocha k pokusu o státní převrat vůči demokratický zvolenému prezidentu TumpoviRuska vláda zahájila rozsáhlý program finanční podpory pro rodiny postižené koronavirem

ParlamentniListy.cz

Ivan Bartoš prozradil, jaké sprosťárny a výhrůžky mu lidé píší. Green Deal není strašák, ale šance, která se už nebude opakovatNová členka Rady ČT Lipovská vyvolává v bruselských kruzích obavy. Jana Bobošíková tuší proč
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění