Kasárenské evropanství

Autor: Miloslav Bednář | Publikováno: 7.3.2005 | Rubrika: Politika
Kapitol

Na myšlenkových výkonech české politologie a žurnalistiky se ukazuje, že někteří autoři jen vyměnili pojmy komunistické totalitní ideologie a dál šíří stejnou myšlenkovou prázdnotu a zpupnost, jen v evropanském slovním převleku. V Právu 23. 2. to ukázkově předvedl magistr akademie bundeswehru Karel Vodička v demagogickém článku ODS hraje vabank kvůli hlasům.

O Evropské unii český politolog německého armádního učiliště píše jako o firmě, která prý stále nemá "organizační řád, kde je vymezeno, jaké má kdo úkoly a kompetence". Toto úvodní politologovo tvrzení je lživé. EU se v počtu 25 bez problémů řídí Smlouvou z Nice, jejíž existenci Vodička před čtenáři zamlčuje.

Tzv. evropská ústava je podle Vodičky "krokem vpřed ke zvýšení efektivity a legitimity v rozhodování EU, ve prospěch nás všech". Politolog tedy zatím nezjistil zásadní rozdíl mezi efektivitou organizace a politikou, jež spočívá ve svobodném rozhodování, a ne ve "firemní" nebo kasárenské poslušnosti.

Před čtenáři nyní pro změnu zatajuje, že evropská ústava podstatně snižuje váhu hlasu České republiky, zatímco dvojnásobně zvyšuje váhu hlasu Německa při hlasování kvalifikovanou většinou, jehož již tak povážlivý rozsah oproti platné smlouvě z Nice ještě výrazně rozšiřuje. Čtenáři by pak, nedej bože, mohli začít i samostatně myslet a politologovo kasárenské poučování o správné evropské politice by vzalo za své.

Asi proto Vodička vyhrožuje, že kdo úžasně spravedlivou ústavu EU odmítne, zůstane stranou hlavního integračního, tedy kasárenského proudu Evropy. Jinými slovy, přemýšlet čeští občané mohou, ale rozhodovat se podle skutečné znalosti věci místo Vodičkových pokynů by určitě neměli. Většina českých poslanců, která si to v Evropském parlamentu dovolila, podle Vodičky nemá ty správné zkušenosti. Ostatně jako "žádný český občan", tedy až na hlasatele kasárenského evropanství Vodičku, který asi přirozeně českým občanem není. Vodičkovy znalosti EU určitě nemají ani britští europoslanci, kteří evropskou ústavu odmítli společně s neinformovanými Čechy.

A vůbec, nejhorší vtělení protiústavního ďábelství je samozřejmě ODS, jejíž voliči jí prý jen slepě věří, ať už říká cokoliv. Prý nevidí rekordní přírůstky v hospodářství po našem vstupu do EU. Vojenský politolog tak zatajuje, že ekonomické přírůstky pramení hlavně z našich výhodnějších daňových podmínek oproti většině starých členů EU. Rovněž neříká, že tento stav chtějí centrální kontinentální mocnosti EU, Vodičkovo oblíbené Německo s Francií, v zásadě odstranit společným návrhem podaným Evropské komisi v roce 2004. Tyto skutečnosti by se nepoučení Češi asi neměli dozvědět, protože by v jejich hlavách jen zasely zmatek.

A vůbec, říkat lidem o evropské ústavě nepříjemné klíčové pravdy a nechat je samostatně rozhodovat, jako to dělá ODS, je odporný a ve správné Evropě již dávno překonaný nacionalismus, který podle Vodičky vyhovuje jen voličům komunistů, pravicových extrémistů, tedy dezorientovaným tvorům, kteří na rozdíl od něj vůbec nechápou, že kasárenské evropanství je ráj na zemi.

ODS tuto nepřátelskou a podvratnou činnost podle Vodičky vyvíjí jen proto, že nezměrně baží po moci. Nebýt řízně uvažujícího a píšícího politologa, ani bychom netušili, kdo je ďábel, a kdo anděl. Pánbůh a akademie bundeswehru mu to stokrát zaplať!

Autor je politický filozof působící v Akademii věd ČR

3930 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Konec Ukrajiny: Jak Rotschildové zničili „nezávislou“ během několika letStrašné. Afričtí imigranti prodávají na ulicích drogy a ještě se lidem vysmívají. Podívejte seNezletilí imigranti hromadně znásilnili 14-leté děvče. Máme tady děsivou ukázku toho, co by se mohlo stát, kdyby se europoslankyni KDU-ČSL Šojdrové podařilo prosadit přijetí „syrských sirotků“Pozadí manipulovaného převratu 17. listopadu 1989. Havel byl člověk, který vlastně nikdy nepracoval, který si rád užíval alkoholu a sexu a který se nechal manipulovat svými přáteli Clintonem a AlbrightovouImigrantské „děti" hromadně znásilnily 14-letou dívku. Inspirace pro "sirotky" Šojdrové?

euServer.cz

Presstituce není jen zaměstnání, ale také stav duchaPoliticko-rozvratná činnost „Člověka v tísni“

ePortal.cz

Kdyby stát nevyhazoval šest miliard do luftu, aby si někteří mohli vozit zadky zadarmo, a namísto toho jimi financoval ČT, měli bychom VŠICHNI tu příšernou televizi aspoň zadarmoZměny zákonů z dílny ministerstva vnitra prospívají ČSSD a nikoliv občanům

Eurabia.cz

Video: Napadení při akci pálení koránu v NorskuChorvatská policie na hranici zahájila na imigranty palbu

FreeGlobe.cz

Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školách

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Čím víc bude muslimů, tím větší bude jejich moc. Vlastimil Vondruška o budoucnosti Evropy„Jsou v pasti.“ Po Letné a oslavách: Erik Best sčítá a účtuje Milionu chvilek, novinářům a jiným. A vidí změnu
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění