Kasárenské evropanství

Autor: Miloslav Bednář | Publikováno: 7.3.2005 | Rubrika: Politika
Kapitol

Na myšlenkových výkonech české politologie a žurnalistiky se ukazuje, že někteří autoři jen vyměnili pojmy komunistické totalitní ideologie a dál šíří stejnou myšlenkovou prázdnotu a zpupnost, jen v evropanském slovním převleku. V Právu 23. 2. to ukázkově předvedl magistr akademie bundeswehru Karel Vodička v demagogickém článku ODS hraje vabank kvůli hlasům.

O Evropské unii český politolog německého armádního učiliště píše jako o firmě, která prý stále nemá "organizační řád, kde je vymezeno, jaké má kdo úkoly a kompetence". Toto úvodní politologovo tvrzení je lživé. EU se v počtu 25 bez problémů řídí Smlouvou z Nice, jejíž existenci Vodička před čtenáři zamlčuje.

Tzv. evropská ústava je podle Vodičky "krokem vpřed ke zvýšení efektivity a legitimity v rozhodování EU, ve prospěch nás všech". Politolog tedy zatím nezjistil zásadní rozdíl mezi efektivitou organizace a politikou, jež spočívá ve svobodném rozhodování, a ne ve "firemní" nebo kasárenské poslušnosti.

Před čtenáři nyní pro změnu zatajuje, že evropská ústava podstatně snižuje váhu hlasu České republiky, zatímco dvojnásobně zvyšuje váhu hlasu Německa při hlasování kvalifikovanou většinou, jehož již tak povážlivý rozsah oproti platné smlouvě z Nice ještě výrazně rozšiřuje. Čtenáři by pak, nedej bože, mohli začít i samostatně myslet a politologovo kasárenské poučování o správné evropské politice by vzalo za své.

Asi proto Vodička vyhrožuje, že kdo úžasně spravedlivou ústavu EU odmítne, zůstane stranou hlavního integračního, tedy kasárenského proudu Evropy. Jinými slovy, přemýšlet čeští občané mohou, ale rozhodovat se podle skutečné znalosti věci místo Vodičkových pokynů by určitě neměli. Většina českých poslanců, která si to v Evropském parlamentu dovolila, podle Vodičky nemá ty správné zkušenosti. Ostatně jako "žádný český občan", tedy až na hlasatele kasárenského evropanství Vodičku, který asi přirozeně českým občanem není. Vodičkovy znalosti EU určitě nemají ani britští europoslanci, kteří evropskou ústavu odmítli společně s neinformovanými Čechy.

A vůbec, nejhorší vtělení protiústavního ďábelství je samozřejmě ODS, jejíž voliči jí prý jen slepě věří, ať už říká cokoliv. Prý nevidí rekordní přírůstky v hospodářství po našem vstupu do EU. Vojenský politolog tak zatajuje, že ekonomické přírůstky pramení hlavně z našich výhodnějších daňových podmínek oproti většině starých členů EU. Rovněž neříká, že tento stav chtějí centrální kontinentální mocnosti EU, Vodičkovo oblíbené Německo s Francií, v zásadě odstranit společným návrhem podaným Evropské komisi v roce 2004. Tyto skutečnosti by se nepoučení Češi asi neměli dozvědět, protože by v jejich hlavách jen zasely zmatek.

A vůbec, říkat lidem o evropské ústavě nepříjemné klíčové pravdy a nechat je samostatně rozhodovat, jako to dělá ODS, je odporný a ve správné Evropě již dávno překonaný nacionalismus, který podle Vodičky vyhovuje jen voličům komunistů, pravicových extrémistů, tedy dezorientovaným tvorům, kteří na rozdíl od něj vůbec nechápou, že kasárenské evropanství je ráj na zemi.

ODS tuto nepřátelskou a podvratnou činnost podle Vodičky vyvíjí jen proto, že nezměrně baží po moci. Nebýt řízně uvažujícího a píšícího politologa, ani bychom netušili, kdo je ďábel, a kdo anděl. Pánbůh a akademie bundeswehru mu to stokrát zaplať!

Autor je politický filozof působící v Akademii věd ČR

4131 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Strašné. 88letý Rolf je ve Švédsku bezdomovcem, ač migranti dostanou všechno zdarma. Podívejte se Jeden muž blízký papeži – a tolik zlaArabština je hlavním jazykem v některých švédských školkáchPomozte nám, prosím, bez Vás to nedáme. Byla by škoda, kdybychom po 15 letech existence museli skončitVystoupení z Evropské unie je výhodné. Zde máte fakta

euServer.cz

Čeho všeho se chvilkaři budou muset ještě dopustit, než na ně padne zákon?Levice opustila pracující třídu a přeběhla k migrantům, k LGBT a posedlostí Gretou, hořekují švédští komunisté

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaNulová tolerance pro vydírání ekoteroristů. U mne je tolerance vůči těmto šílencům na bodě nula. Ustupovat jim znamená jejich trestné činy legitimizovat

Eurabia.cz

Imigrantská mafie si udělala z Británie harémProč Babiš neposlal armádu na ilegální imigranty, ale posílá jí na Čechy? A budou do nás střílet?

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Samci z Afriky, domorodci, Petříček, SPD. Foldyna to rozjel, Xaver jen čuměl. A přiznal toNečekejte, že vám řeknou pravdu o Ukrajině, vzkazuje Tereza Spencerová. Velmi jasně o koronaviru a vtipně o Sýrii
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění