Turecké dívky dovážené do Německa jako nevěsty žijí v izolaci

Autor: Redakce | Publikováno: 23.5.2007 | Rubrika: ShortNews
Turecko

Necla Kelek, v Istanbulu narozená socioložka a autorka, si udělala v Německu jméno knihou o "objednávaných" nevěstách dovážených z tureckého venkova jako nevěsty mladým tureckým mužům žijícím v Německu.

Sňatky, aranžované mužovými rodiči podle tradičních zvyků, v Německu výrazně zvýšily počty tureckých žen, které mají jen malou nebo žádnou znalost své nové země a často skončí v izolaci v tureckých ghétech.

Kromě knihy "Zahraniční nevěsta" vedla Kelek kampaň - neúspěšně - za zákon, který by požadoval, aby byly turecké nevěsty staré nejméně 24 let před tím, než jim bude povoleno přestěhovat se do Německa.

Kelek se přestěhovala do Německa s její rodinou jako dítě, proti těm tradicím, které ve své knize popisuje, se ale vzbouřila.

"Co mě zachránilo bylo, když nás můj otec opustil a já jsem nebyla pro nápadníky dostatečně přitažlivá (kvůli svojí vzpurnosti, jak se píše jinde - Islám Info).Díky tomu jsem dnes svobodná", řekla Kelek Reuters v telefonickém rozhovoru z Berlína.

"Jsem velmi zbožná osoba a také vychovávám svého syna, aby byl zbožný. Islámská tradice a turecká kultura jsou ve mě, nemohu ale přijmout systém, ve kterém nejsem svobodná a ve kterém musím sloužit muži".

Kelek vysvětluje, že její starší sestry byly provdány v Turecku, když byly mladé. "Mému otci se nelíbila úroveň svobody mezi chlapci a dívkami v Německu. Museli jsme našemu otci sloužit, když přišel domů. Jednoho dne jsem se proti jeho autoritě vzbouřila a zamkla jsem se v pokoji. Rozbil dveře sekerou. To bylo naposledy, co jsem ho viděla. Vrátil se do Turecka".

Kelek si myslí, že mezi muslimskými imigranty v Německu nedochází k žádné integraci. "Když si neustále dovážíte čerstvé nevěsty z centrální Anatolie, k integraci nikdy nedojde. Každý rok dorazí nová generace imigrantů a integrační proces začíná od začátku. Vedla jsem kampaň za to, aby dováženým nevěstám muselo být nejméně 24 let, aby mohly přijít do Německa. Kampaň ale selhala, protože některé turecké skupiny to považovaly za diskriminaci nevěst", vysvětluje Kelek.

"Mnoho dovezených nevěst pochází z takřka středověkých společností, kde musí sloužit muži od rána do noci. Z jejich hlediska je zjevně dobré, když z toho uniknou. Říkám tomu německé věno, protože dříve se na nevěstu platila cena. Pokud dnes ženich řekne "vezmu tě do Německa", rodiče jsou často ochotní dát mu dívku zdarma".

Podle názoru Kelek je šátek stigmatem, před kterým zahalená žena nemůže uniknout. "Ať už se žena zahaluje nebo svléká, v obou případech je závislá na muži. V obou případech je sexuálním objektem".

"Nesnažím se proměnit každou dívku v oběť. Jsou zde ale oběti a já o nich mluvím. Někdy se možná dostatečně nezmiňuji o ochotných nositelkách šátků. Dobře. Tyto ženy ale nepřijímají žádnou zodpovědnost za strádání, které ničí kvalitu života mnoha muslimských žen. Jejich sociální a politická zodpovědnost sahá pouze k tomu, že říkají "věřte v Alláha a modlete se. To vás osvobodí", vysvětluje Kelek.

 

http://info.pravdaoislamu.cz/

3150 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Žerte brouky, vyhlašuje nová pokroková potravinová politika EU prosazující méně masa a více alternativních proteinůNová švédská agentura proti psychologickým operacím půjde po disentuBez Vás nepřežijeme...Dominik Hašek se rozhodl stát českou Čaputovou a už teď je pro smích celému národuNež naporcoval svoji milovanou, tak mu Švédsko upíralo azyl, pak mu ale rovnou dali občanství

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaV tomto půlbilionovém plánu EU se skrývá naprosto fantastický korupční potenciál...

Eurabia.cz

Před pár dny Česká televize v dětském vysílání vyzvala děti, aby oslavily islámIS: „Vzhůru na křižáky! Aláh je potrestal koronou!“

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruska vláda zahájila rozsáhlý program finanční podpory pro rodiny postižené koronaviremPrezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinit

ParlamentniListy.cz

Psát p*čoviny umím, překrucovat fakta se naučím. Známá blogerka si tropí žerty z Wollnera a FridrichovéVIDEO Pí*o! Pavel Novotný se natočil, jak si vyřizuje účty s novinářkou
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění