Turecké dívky dovážené do Německa jako nevěsty žijí v izolaci

Autor: Redakce | Publikováno: 23.5.2007 | Rubrika: ShortNews
Turecko

Necla Kelek, v Istanbulu narozená socioložka a autorka, si udělala v Německu jméno knihou o "objednávaných" nevěstách dovážených z tureckého venkova jako nevěsty mladým tureckým mužům žijícím v Německu.

Sňatky, aranžované mužovými rodiči podle tradičních zvyků, v Německu výrazně zvýšily počty tureckých žen, které mají jen malou nebo žádnou znalost své nové země a často skončí v izolaci v tureckých ghétech.

Kromě knihy "Zahraniční nevěsta" vedla Kelek kampaň - neúspěšně - za zákon, který by požadoval, aby byly turecké nevěsty staré nejméně 24 let před tím, než jim bude povoleno přestěhovat se do Německa.

Kelek se přestěhovala do Německa s její rodinou jako dítě, proti těm tradicím, které ve své knize popisuje, se ale vzbouřila.

"Co mě zachránilo bylo, když nás můj otec opustil a já jsem nebyla pro nápadníky dostatečně přitažlivá (kvůli svojí vzpurnosti, jak se píše jinde - Islám Info).Díky tomu jsem dnes svobodná", řekla Kelek Reuters v telefonickém rozhovoru z Berlína.

"Jsem velmi zbožná osoba a také vychovávám svého syna, aby byl zbožný. Islámská tradice a turecká kultura jsou ve mě, nemohu ale přijmout systém, ve kterém nejsem svobodná a ve kterém musím sloužit muži".

Kelek vysvětluje, že její starší sestry byly provdány v Turecku, když byly mladé. "Mému otci se nelíbila úroveň svobody mezi chlapci a dívkami v Německu. Museli jsme našemu otci sloužit, když přišel domů. Jednoho dne jsem se proti jeho autoritě vzbouřila a zamkla jsem se v pokoji. Rozbil dveře sekerou. To bylo naposledy, co jsem ho viděla. Vrátil se do Turecka".

Kelek si myslí, že mezi muslimskými imigranty v Německu nedochází k žádné integraci. "Když si neustále dovážíte čerstvé nevěsty z centrální Anatolie, k integraci nikdy nedojde. Každý rok dorazí nová generace imigrantů a integrační proces začíná od začátku. Vedla jsem kampaň za to, aby dováženým nevěstám muselo být nejméně 24 let, aby mohly přijít do Německa. Kampaň ale selhala, protože některé turecké skupiny to považovaly za diskriminaci nevěst", vysvětluje Kelek.

"Mnoho dovezených nevěst pochází z takřka středověkých společností, kde musí sloužit muži od rána do noci. Z jejich hlediska je zjevně dobré, když z toho uniknou. Říkám tomu německé věno, protože dříve se na nevěstu platila cena. Pokud dnes ženich řekne "vezmu tě do Německa", rodiče jsou často ochotní dát mu dívku zdarma".

Podle názoru Kelek je šátek stigmatem, před kterým zahalená žena nemůže uniknout. "Ať už se žena zahaluje nebo svléká, v obou případech je závislá na muži. V obou případech je sexuálním objektem".

"Nesnažím se proměnit každou dívku v oběť. Jsou zde ale oběti a já o nich mluvím. Někdy se možná dostatečně nezmiňuji o ochotných nositelkách šátků. Dobře. Tyto ženy ale nepřijímají žádnou zodpovědnost za strádání, které ničí kvalitu života mnoha muslimských žen. Jejich sociální a politická zodpovědnost sahá pouze k tomu, že říkají "věřte v Alláha a modlete se. To vás osvobodí", vysvětluje Kelek.

 

http://info.pravdaoislamu.cz/

2936 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

NATO je opravdu ve stavu klinické smrti. Musíme budovat vlastní obranyschopnou armádu a obranné, ekonomické a politické spojenectví ve střední Evropě – Visegrád plusSametová revoluce byla hned dvakrát ukradena, nejprve havlisty studentům a ji pak havlisté ukradli i občanům. Převrat naplánovala StB a byl zřejmě od počátků řízen ve spolupráci se SovětyKarel Gott nás varoval: Svět směřuje k totální globalizaci. Vyústí to v jednu totalitní světovláduPiráti prosazují dvoumilionovou dotaci z veřejných peněz pro firmu miliardáře Zdeňka Bakaly, který je spojován s kauzou vytunelováni OKDImigrantské „děti" hromadně znásilnily 14-letou dívku. Inspirace pro "sirotky" Šojdrové?

euServer.cz

Pro koho to čučkař Koudelka z BISu vlastně pracuje? Ostatně soudím, že NATO i EU musí být námi opuštěnyUž jste viděli, jak se ztrapnila Vášáryová? Blaha rozdrtil video americké ambasády o 17. listopadu

ePortal.cz

17. listopad 1939 a 1989 - pěstování kultu osobnosti Václava HavlaPokud bude Česká televize nadále vysílat podobné propagandistické paskvily jako s Václavem Moravcem, Rychetským a Čaputovou, poženou je lidé svinským krokem

Eurabia.cz

Ilegálové demonstovali za legalizaci svého pobytu v EvropěImigrantské „děti“ na úkor tuzemských

FreeGlobe.cz

Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Zku*vysyne! Putinova děvko! Klaus ml. cílem drsného útoku na Národní tříděNeskutečné, otřesné. Získali jsme vulgární maily vysokého pražského manažera. Psal v nich, kdo a koho análně uspokojuje. Tady jsou
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění