Otevřený dopis Evropě

Autor: Herbert Meyer | Publikováno: 8.3.2005 | Rubrika: Zamyšlení
USA-EU

Ahoj. Zbláznili jste se?

Promiňte mi moji hrubost, ale vaše reakce na naše znovuzvolení prezidenta Bushe byla tak urážlivá, že jsem na pochybách zda jste doslova neztratili zdravý rozum. Jedny z největších novin v Británii byly vydány s titulkem ”Jak může být 59 milionů Američanů tak pitomých.”

Komentátoři ve Francii zase všichni použili slovo - bizarre – aby vysvětlili výsledky voleb svým čtenářům.

V Německu vydavatelé Die Tageszeitung reagovali na výsledky našich voleb slovy “Bush patří před válečný tribunál a ne do Bílého domu.” A v rádiu nějaký Jeremy Hardy popsal našeho prezidenta a ty, co pro něj hlasovali jako stupidní, bláznivé, ignorantní, militantní křesťanské fundamentalisty.

Samozřejmě, že můžete mít názor o nás takový, jaký se vám hodí. [A je vaše štěstí, že my američané nejsme jako mnozí mohamedáni na vašem kontinentě, jak zjistil nebohý holandský filmař Theo van Gogh. Vyrobil jeden nechutný šleh, který byl o nich a dostal šest ran z revolveru do hlavy a nůž do prsou].

Ale předtím než nás odepíšete jako bandu propocených, ochlupených, Biblí do stolu tlukoucích mormonů, kteří maji radši k snídani “Krispy Kreme” namáčený do Diet Coly, než biscotti do espressa a kteří nevyvratitelně získali více Nobelových cen než všechny ostatní země dohromady, mají na svém území 25 nebo 30 nejlepších univerzit, 5 či 6 nejlepších filharmonií, produkují vína získávající ceny za svou chuť v Evropě, vybudovali ekonomiku se světově rozhodně zcela největším potenciálem, jsou jedinou světovou velmocí a možno říci ve volném čase jen tak mimochodem přistáli na Měsíci, vyslali roboty na Mars – mohu vám navrhnout přestat s tím pěněním u huby na tak dlouhou dobu, aby jste si mohli uvědomit, že to, co vy tak znevažujete, jsou naše vlastní názory.

Věříme, že stát a církev mají býti odloučené, ale víra zůstává centrem našeho života. Jsme judeo-křesťanská kultura, což značí, že ty zásady vtesané do kamene považujeme za přikázání a ne za návrhy.

Věříme, že jednotlivec je důležitější, než skupina, že rodina je důležitější než vláda, že děti mají vyrůstat pod vedením svých rodičů spíše než pod vedením státu a že manželství má být uzavíráno mezi mužem a ženou.

Věříme, že právo musí být vyváženo povinností, že osobní svoboda je výsadou a musíme dát pozor, aby nebyla narušena a zákon nesmí býti odložen stranou, když se právě nehodí.

Věříme v ekonomickou svobodu a právo podnikatele podnikat a tím vytvářet zaměstnání pro lidi – s minimálními zásahy ze strany vlády.

Uznáváme rozdílnost názorů na věci a jsme tolerantní k této rozdílnosti. Věříme však, že naše země musí býti bráněna a jestli si kdokoli myslí, že zabíjet nás je OK, půjdeme po něm se vším, co máme.

Pokud se vám tyto názory zdají býti podivné, neměly by. Protože to jsou přesvědčení, která přivedlá západní Evropu – vás –ze středověku do renesance a do osvícenské doby a dále do moderního světa. To jsou zásady a víra, které udělaly z Evropy chloubu západní civilizace a ne náhodně způsobily největší rozkvět umění, hudby, literatury a vědeckých objevů, jaký svět poznal. Michelangelo, Leonardo da Vinci, Shakespeare, Bach, Issac Newton a Descartes.

Evropa umírá.

Je to vaše opuštění této víry, které vytvořilo rozdíl v názorech mezi Evropou a USA. Vy jste přestali být judeo – křesťanskou kulturou a stali jste se sekulární kulturou. Sekulární kultura velice rychle přechází z ne – religiozní do anti – religiozní.

Skutečně vaše nepřátelství vůči základním konceptům judaismu a křesťanství bylo doslova vepsáno do vaší nové Ústavy Evropské Unie, navzdory heroickému odporu papeže. Vaše procento uzavřených sňatků je nejnižší za celou dobu existence. Procento potratů je nejvyšší za celou dobu existence Evropy. Po 30 letech existence vás bude méně o 70 milionů. Evropa vymírá. Dětí, kterých dokážete zplodit velice málo, bude také velice málo vychováno ve stabilních, dvěma rodiči vedených domácnostech.

Vaše ekonomika stagnuje, protože vaši vládní regulátoři dělají všechno pro to, aby podnikatelé nemohli býti úspěšní – narozdíl od těch, co utečou do Spojených Států, kde jsou vítáni a jejich úspěchy jsou oslavovány.

Vaše armády jsou podařený vtip. Mimo Velké Británie nejste více schopni se bránit. Ba co více, vy nemáte vůli se bránit.

Co mne znepokojuje ještě více než to vše, je vaše záměrná slepota. Odmítáte vidět, že jste to vy, ne my Američané, kdo opustil západní civilizaci. Je to znepokojující, protože, buďme upřímní, potřebujeme jeden druhého.

Západní civilizace je dnes obléhána radikálním Islámem zvenčí a naším vlastním sobeckým požitkářstvím zevnitř.

Je potřeba všeho našeho úsilí, našeho talentu, naší tvořivosti a hlavně naší vůle dostat se z toho všeho.

Podívejte se dobře na sebe a na vaší budoucnost jestli nezměníte směr svého jednání.

Prosím vás, přestaňte se vysmívat Americe na tak dlouho, než ji pochopíte.

Nakonec, západní civilizace byl váš dar nám a měli by jste být pyšní na to, co z něj Američané udělali.

Herbert E. Meyer sloužil v době Reaganova prezidentství jako zvláštní asistent ředitele CIA a Místopředseda CIA a NIC. Jeho DVD “Obklíčená západní civilizace” je celostátním best-sellerem.

5462 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

NATO je opravdu ve stavu klinické smrti. Musíme budovat vlastní obranyschopnou armádu a obranné, ekonomické a politické spojenectví ve střední Evropě – Visegrád plusSametová revoluce byla hned dvakrát ukradena, nejprve havlisty studentům a ji pak havlisté ukradli i občanům. Převrat naplánovala StB a byl zřejmě od počátků řízen ve spolupráci se SovětyKarel Gott nás varoval: Svět směřuje k totální globalizaci. Vyústí to v jednu totalitní světovláduPiráti prosazují dvoumilionovou dotaci z veřejných peněz pro firmu miliardáře Zdeňka Bakaly, který je spojován s kauzou vytunelováni OKDImigrantské „děti" hromadně znásilnily 14-letou dívku. Inspirace pro "sirotky" Šojdrové?

euServer.cz

Pro koho to čučkař Koudelka z BISu vlastně pracuje? Ostatně soudím, že NATO i EU musí být námi opuštěnyUž jste viděli, jak se ztrapnila Vášáryová? Blaha rozdrtil video americké ambasády o 17. listopadu

ePortal.cz

17. listopad 1939 a 1989 - pěstování kultu osobnosti Václava HavlaPokud bude Česká televize nadále vysílat podobné propagandistické paskvily jako s Václavem Moravcem, Rychetským a Čaputovou, poženou je lidé svinským krokem

Eurabia.cz

Ilegálové demonstovali za legalizaci svého pobytu v EvropěImigrantské „děti“ na úkor tuzemských

FreeGlobe.cz

Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Zku*vysyne! Putinova děvko! Klaus ml. cílem drsného útoku na Národní tříděNeskutečné, otřesné. Získali jsme vulgární maily vysokého pražského manažera. Psal v nich, kdo a koho análně uspokojuje. Tady jsou
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění