Skutečná nenávist. Kavárna: „Ať všichni staří lidé chcípnou!“ Komický přerod kovaného eurosoudruha Zaorálka v unijního Gorbačova. A vymývač mozků Václav Moravec...

Autor: Radek Pokorný | Publikováno: 30.6.2016 | Rubrika: Zamyšlení
Bolšnac 19

Po čtvrtečním britském rozhodnutí prásknout dveřmi a osvobodit se z Evropské unie nastala v Bruselu i jeho jednotlivých guberniích hysterie a panika. Zatímco se bruselská vrchnost cítí hluboce dotčena a skoro hystericky volá „zmizte, nejlépe ještě dnes!“, mnozí jejich do té doby loajální poskoci se začínají ošívat. Zřejmě cítí, že zmutovaná kobyla, v jejímž sedle pajdali za svými luxusními kariérami, je Brexitem reálně znejištěna.

V mnohém to připomíná poslední fázi tzv. reálného socialismu, kdy se soudruzi domnívali, že přes „perestrojku“ (která se však záhy ukázala být pouze terminačním stádiem) ještě dojde k nějakému obratu.

pp

Zaorálkova perestrojka

Mezi kované euro-soudruhy patřil vždy také bývalý komunistický cenzor Lubomír Zaorálek. I v sociální demokracii reprezentoval dnešní ministr zahraničí vždy ten nejvíce svazácký "progresivní" proud, ačkoli ho dnes o něj možná už připravil Jiří Dienstbier. Jenže Luboš nasál a napadlo ho, že po britském políčku je budoucnost této linie nejistá.  

V Británii se rozjela mediální „akce chaos“, která má za cíl ukázat, že bez bruselské imperiální moci se "domorodcům" povede zle po všech stránkách

Proto mu narostla přes noc ramena a v neděli v přímém přenosu České televize vyzval předsedu Evropské komise Jean-Claude Junckera k rezignaci. Juncker v současné době „není ten správný člověk pro tuto práci", řekl v debatě u vymývače mozků Václava Moravce„Měl by zvážit rezignaci, protože byl zodpovědný za Brexit,“dodal ministr. Dále obvinil Junckera z toho, že nebyl patřičně interesován do referenda ve Velké Británii a nebojoval dostatečně intenzivně za setrvání britských otroků v EU. "Já si představuji, že Komise je vedena slušným, důvěryhodným člověkem, který i v situaci, kdy nám hrozí ztráta ruky nebo nohy, půjde do Británie a osobně řekne Britům: Chceme, abyste zůstali," kritizoval český ministr zahraničí, svého dosavadního šéfa.

Zaorálek také „odvážně“ prohlásil, že je třeba bavit se nejen o odpovědnosti na straně Velké Británie, ale také o odpovědnosti na straně EU: "Evropská unie dostala do zubů a měli bychom si říct, proč jsme tento úder schytali a kdo za to nese odpovědnost,"uvedl náhle prozřelý "perestrojkař". Byla to opravdu náramná taškařice - a trvá stále.

Lucemburský defraudant a ochránce daňových rájů, jehož globální elity určily (slovo zvolily by bylo výsměchem tomuto demokratickému aktu) přes evropské lidovce, liberály a socialisty do čela Evropské komise, však nenechal nikoho na pochybách, o co jde: Rázně odmítl výhrady "perestrojkařů" z evropských zemí a suše sdělil, že (pochopitelně) odstoupit nehodlá.

Není jasné, zda se k němu slova Lubomíra Zaorálka dostala, avšak jisté je, že by se ho dotkla asi tolik, jako kdyby se k zahájení perestrojky ve Svazu bruselských socialistických republik odvážil samotný Sobotka. Mimochodem, ten před  jednáním Evropské rady v Bruselu mlčel jako zařezaný - a na připomínku, jestli souhlasí se Zaorálkovými slovy, raději neodpověděl - a tvářil, se jako by mu uletěly včely. Což se dost možná stalo. Ale med mu soudruzi jistě dodají i tak.

pp

Čtěte ZDE: Děs vede naše žalářníky k zoufalým krokům: Kavárny celého světa, spojte se! Pohrdání občany jako exportní zboží ve výkladní skříni totality. Referendum si nedáme vzít!

Čtěte ZDE: Demokracie v EU: Referendum? Jistě. Ale co kdybyste se na něj vykašlali? Osvobozenou Británií se šíří hrdost a optimismus. Boris Johnson: Budeme mít zpět naši demokracii, volný trh a prosperitu. Dějiny nám dají zapravdu

Perestrojka bez glasnosti

Tak jako v roce 1985, kdy znělo slovo reforma ze všech hlásných trub kácejícího se socialistického režimu, i dnes chtějí soudruzi změnit jen formu, nikoliv obsah své ideologie. Čekají nás také pouhé čtyři roky do doby, kdy se moloch rozpadne? Rozhodující budou hlavně příští rok prezidentské volby ve Francii a parlamentní volby v Německu. Dále zamíchat kartami však mohou i případné opakované prezidentské volby v Rakousku a volání po referendech v Nizozemí, Švédsku a Itálii. Současní reprezentanti zakládajících zemí EU totiž dozajista chtějí co nejrychleji naopak utáhnout šrouby totality - dokud je ještě čas.

Dokazuje to i nedělní jednání zakládajících zemí EHS v Berlíně (tedy jak je v rozkošné německé tradici "O nás bez nás"). Ministři zahraničí Německa, Francie, Belgie, Itálie, Lucemburska a Nizozemí představili devítistránkový dokument nazvaný „Silná Evropa ve světě nejistot”, v němž podle agentury Reuters navrhli prohloubení spolupráce v oblasti bezpečnostní a migrační politiky - a další ekonomické sblížení všech protektorátů EU. Kdo nebude mít euro, bude mít prý smůlu. Prostě národní měny musejí zmizet - stejně jako státy. Vzhůru k superstátu!, zní odpověď na britské sbohem. 

Na dokumentu začali Němci s Francouzi pracovat údajně již před čtvrtečním britským referendem. Navázala na něj v dnešním projevu v německém Bundestagu i německá kancléřka Angela Merkelová. Po mafiánsku si zavyhrožovala, že kdo se vzdálí od „evropské rodiny“, nemůže počítat s ekonomickými výhodami, které členství v ní zajišťuje.

pp

Čtěte ZDE: Británie na cestě ke svobodě: Prohrál Cameron, Brusel, Merkelová i Sobotka. Obluda však ještě žije. Lži kam se podíváš: průzkumy, trhy, sázkové kanceláře. Také v naší ulici bude jednou Svatojánská noc!

Čtěte ZDE: Nejen Johnson věří: 23. červen bude Dnem nezávislosti - pro Brusel dnem boje o život. Bude obětování Coxové stačit? Ošidné průzkumy. V Londýně se bude hlasovat i za Prahu. Naděje na svobodu nikdy neumírá

Londýnská HateFree kavárna

Mezitím se v Británii rozjela mediální „akce chaos“, která má za cíl ukázat, že bez bruselské imperiální moci se "domorodcům" povede zle po všech stránkách. Hned po referendu začali být mnohde vykreslováni vrcholní představitelé kampaně „Odejít“ jako šílenci a lháři, kteří podvedli nebohý britský lid. Londýnská kavárna nelenila a začala pořádat každodenní demonstrace - snažící se působit na britské poslance, aby („právně nezávazné“) referendum sabotovali. Škola demokracie.

Internetové petici za nové referendum dosahující během několika dní tří miliónů podpisů (posílaných podvodně z celého světa a vygenerovaných z velké části počítačovými roboty) se vysmál už i petiční výbor Dolní sněmovny. Zoufalé kroky snažící se za každou cenu roztrhnout Británii - chytající se stébla skotského separatismu, či severoirské snahy přičlenit Ulster k Irsku - jsou spíše jen divadelními kusy. Na druhou stranu dobře víme, čeho všeho jsou "síly kavárny" schopny, cítí-li se zahnány do kouta lidového rozhodnutí.

Za povšimnutí také stojí snahy o představení Anglie jako rasistické země. Mnohde se totiž vždy přes noc začínají objevovat nápisy proti zahraničním dělníkům. To ale my už známe? Vzpomínka na nápisy na pražských HateFree kavárnách, které se objevily při „vršovickém pogromu“ (a dodnes jejich původci nebyli "kupodivu" dopadeni), jsou ze stejného těsta.

Čtěte ZDE: Chobotnice Hate Free řádí v ulicích i na úřadech. Nezisková chapadla se sápou po majetku. Je ministr Pelikán členem zdejšího Ku Klux Klanu? Udání za dodržování zákonů. Dokdy nás budou růžovo - zelení terorizovat?

Čtěte ZDE: Vinohradský „pogrom“ opět cloumá pražskou kavárnou: Všechny znaky amatérské akce pod falešnou vlajkou. Nevládka s hezkým českým názvem Hate free je placena vládou. Halík opět testuje prezidentský terén. Cesta kolem skandálu za 80 dní

Ať staří chcípnou

Závažnější je skutečná nenávist, která se objevila v „proevropských“ kruzích. Nejaktivnější britští komsomolci z nevládek a mládežnických médií chtějí kvůli Brexitu dokonce omezit právo starších lidí na demokratické hlasování. "Serióznější" list Independent tak trochu v podobném duchu přispěchal s titulkem „Jak starší lidé podrazili mladší generaci“ a titulek Huffington Post zněl „Výsledky referenda o EU: Mladí byli podraženi staršími ročníky…“.

Časopis GQ to vše trumfl návrhem: „Měli bychom starým lidem zakázat volit“. A psal o nich, jako by byly nějakým podřadným druhem podlidí vůči Nadčlověku z Kavárny. Autor v GQ obhajuje svoji myšlenku následovně: „Výsledky referenda o EU budou mít na starší generace menší dopad […] Lidé nad 65 čtou Daily Mail […] Odebíráme důchodcům řidičské průkazy… proč jim neodebrat volební právo?“

Politický komentátor Kevin Drum pak naznačil, že starší lidé nemají svobodnou vůli a nejsou schopni rozumově uvažovat: „Ve své podstatě se jedná o konečnou starých lidí, kteří byli k smrti vyděšeni cynickými pravicovými mediálními impérii a demagogy.“Urážky a nenávist vůči starším ročníkům ovládly také sociální sítě: Objevily se dokonce výzvy, Ať všichni staří lidé chcípnou!

Prorocká slova Miloše Kopeckého

Zaorálkův mediální výstup a pasování se do role euro-unijního Gorbačova pěkně ilustrují hloubku krize, do které se soudruzi u nás i v Bruselu po Brexitu dostali. Téměř doslova pro ně platí slova z „perestrojkového“ projevu herce Miloše Kopeckého, proneseného na IV. sjezdu Svazu československých dramatických umělců v květnu 1987:

„Všimněte si, prosím: nikdy neoplývala tato země tolika novými mysliteli jako dnes; podíváte-li se na ně však zblízka, spatříte uštvané tváře včerejších myslitelů. Samozřejmě: každý má právo na vývoj a je možné pochopit i věřit, že někdo dospěl k novému názoru. Dospěl-li, výborně; gratuluji, nemůže však svůj nový názor, má-li dosti vkusu, šířit se stejnou mírou nadšení jako svůj názor starý, ale hlavně nesmí očekávat, že bude znovu a donekonečna hrát první housle: hrál by totiž falešně. (...)

Odejdete-li včas, to jest hned, může Vám být ještě poděkováno. Neučiníte-li tak sami, z vlastní jasnozřivosti, odejdete sice o něco později, ale odejdete, nepochybujte o tom, stejně, jenže ne už důstojně, nýbrž jako komické figury.

pp

 

Klíčová slova: socialismus  | EU
7213 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Žádat Nebe, aby papeže Františka odstranilo, je více než naléhavou otázkou našeho přežití, a to jak na úrovni občanské, tak církevní; je načase, aby uvolnil místo člověku se zdravým rozumem a katolickou vírouPropuštěný učitel uvedl, jak neziskovky převzaly výuku ve škole. Multikulturalismus a džungleTo je šílené, kam až vede nesmyslný boj proti CO2Přátelé, pomozte, prosím, a přispějte na dobrou věc...Bude vám zle. Paříž se stala pos.ranou špinavou dírou. Vládne tam právo šáría, drogy a páchne jako Afrika. Podívejte se, než to video smažou

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmu

ePortal.cz

Šéf Pirátů a satanista Ivan Bartoš reaguje na nenávistné komentáře u své fotky před duhovou vlajkou. V rámci satanského rituálu se oženil s hercem Janem CinuNemilého překvapení se dočkali rodiče z Konga. Jejich děti adoptovala europoslankyně Šojdrová

Eurabia.cz

Islamizovaná Anglie: Napsala, že nemiluje islámské zvyky a tak ji vyhodili od maturity Má Polsko trvat na válečných reparacích od Německa? Hlasujte!

FreeGlobe.cz

Vědci odhalili údajný rasismus už u nemluvňat! Prý se s tím má něco udělatV budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnosti

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituályNová šéfová Evropské centrální banky Christine Lagardeová je součást zkorumpované mafie státních úředníků

ParlamentniListy.cz

Trhání Ústavy: Milion chvilek a Minář dostali co proto. I od „svých“Aparátčík Babiš si bude brát do úst rok 1968? U Šafrů premiérovi prokádrovali celé přibuzenstvo
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění