Texit. Po Brexitu požadují obyvatelé Texasu vystoupení z USA, píše New York Times

Autor: odjinud | Publikováno: 4.7.2016 | Rubrika: Politika
texas_secede

Neočekávaný výsledek britského referenda o vystoupení z EU inspiroval příznivce požadavku vystoupení Texasu ze svazku Spojených států, napsal The New York Times.

V sociálních sítích začali aktivně propagovat hashtag #Texit (analogicky s britským Brexitem). Uživatelé Twitteru vyzývají guvernéra Grega Abbotta, aby přijal příslušné opatření, jež doprovázejí mapou USA bez Texasu.

Vůdce „Texaského nacionalistického hnutí" Daniel Miller prohlásil, že iniciativu na oddělení státu od USA podporuje 250 tisíc lidí.

 

Přes Twitter pravidelně informuje guvernéra Abbotta o připravenosti uskutečnit k této věci referendum.

„Dobré ráno, Gregu Abbotte. Jsme připraveni hlasovat o #texitu. Proč to zpoždění?" píše Miller.

New York Times konstatuje, že pod vlivem Brexitu se ocitl i americký stát Nová Anglie. Obyvatelé Manchesteru (stát New Hampshire) demonstrovali za požadavek NHexitu. Hnutí za osamostatnění státu Vermont rovněž ohlásilo zvýšený zájem ze strany občanů po britském referendu.

Nicméně Texas nemá žádné formální důvody pro opuštění Spojených států, zdůrazňuje deník. V roce 2013 Bílý dům v připomínkách k petici pro oddělení Texasu uvedl, že američtí otcové-zakladatelé neposkytli v Ústavě možnost vystoupení ze Spojených států .

Texas byl v letech 1836-1845 nezávislý stát, oddělený od Mexika během války za nezávislost. V roce 1845 republika Texasu hlasovala pro připojení ke Spojeným státům a se stala se jejím 28. státem.

Zdroj: pz.cznewyorktimes.com

Klíčová slova: Konfederace  | suverenita  | USA
2164 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Proč si anticivilizační aktivisté připadají užiteční? Práce expertů gender studies má tak vyšší přínos pro národní bohatství než práce energetiků nebo strojařů. Oni tomu opravdu upřímně věří!Grafy dat z ledovcových vrtů Grónsku považované za nejlepší teplotní rekonstrukce planetárních teplot posledních geologických ér, odhalují, že CO2 vůbec teploty neřídíŠvédsko sklízí otrávené plody masové imigrace a multikulturalismu. Švédsko vloni zaznamenalo šedesátiprocentní nárůst počtu bombových útoků spojených s drogovou kriminalitou a válkou gangůTomáš Halík může slavit. Muslimové nás opět „obohatili“. Pokračuje vypalování a vandalské útoky na kostely ve FranciiMédia bojující za zájmy globalistů na nás hází špínu. Pomozte nám prosím

euServer.cz

Zelený úděl, Velký skok, kulturní revoluce a Zelení gardistéDalší kapitola v dlouholeté nevyhlášené válce mezi Izraelem a Íránem?

ePortal.cz

Čtenáři a přátelé Eportalu, podpořte nás prosím, nebo ukončíme činnostNATO: Zelený tank na baterky

Eurabia.cz

Salafitský islám - lidově wahabismusMěla to být akce pro děti za 400 000 EURO, ale nakonec zbylo dětem jen 30 000 a 370 000 sežrali aktivisti

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

„Šíříte hoaxy!“ slyšel Klaus ml. Pak přišlo klepání na čelo. Hezká věc o Gretě? Mno...Petříček na ČT: Teď za to odpovídá i Babiš! A slova o tom, zda ČSSD podrží Křečka
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění