Tři roky v EU:nevýhody členství v EU jsou značné

Autor: Miloslav Bednář | Publikováno: 1.6.2007 | Rubrika: Zamyšlení
Bolšnac 20

Závažné dopady letitého návyku na komunistické myšlení a chování se u velké části polistopadové politické vrstvy ukázaly a ukazují na jejím vztahu k Evropské unii. Co v propagandě uskutečňované koaliční vládní garniturou předcházelo referendu o vstupu České republiky do EU, byla recidiva komunistické choroby. Zachvátila demokratickou vládu, s ní spjatou politickou a mediální scénu i jí ovlivněnou část veřejnosti.

Šířený obraz dobra a zla neměl s realitou Evropské unie a jejím vztahem k České republice mnoho společného. Byl ale svou pohádkovou naivitou sdělný a přitažlivý: Vstoupíme-li do EU, budeme si žít blahobytně jako západní sousedé. Nevstoupíme-li, staneme se znovu bezmocnou kořistí Ruska nebo Německa. Nesmyslná propaganda opakováním zabrala. NATO, jehož členem ČR byla od března 1999, jako by zmizelo ze světa. V propagandistickém barvotiskovém obrazu zbyla jen EU, anebo konec všem nadějím na lepší život. Kdo mluvil o hrozící ztrátě nedávno získané samostatnosti, byl nápadně vášnivě cejchován na zpátečníka, tmáře a nepřítele lidského štěstí.

Co se v pohádce o EU muselo v první řadě zamlčet a tutlat, byla politická povaha Evropské unie. Tou je v první řadě soustavné odbourávání svobodné demokratické státnosti členů ve prospěch fakticky nedemokratického nadstátního rozhodování. Vládnoucí politická vrstva České republiky se ve vztahu k EU stala uskupením nesvéprávných přitakávačů hlavnímu, nadstátně centralizujícímu proudu Evropské unie vedenému Německem a Francií. Jak to tehdy vyjádřil reprezentativní hlas Ústavu mezinárodních vztahů při Ministerstvu zahraničních věcí, Česká republika se prý musí stát částí tvrdého jádra EU, aby se nedostala na její okraj. Lze si stěží představit jasnější, komunistické období více připomínající rezignaci na svobodnou demokratickou politiku. Její zastánci byli v demagogické logice označováni za extremisty. Česká europropaganda tak obnovila komunistické dělení na světlou avantgardu pokroku a temnou reakci.

Jaký je skutečný dopad vstupu České republiky do EU? Výhody vstupu jsou v zásadě tři. EU byla nucena otevřít se ekonomicky vůči nám tak, jak jsme se vůči ní již dávno otevřeli my. V Německu, Rakousku a některých dalších zemích EU zatím ale přetrvává diskriminační politika proti novým členům. Některé zákony EU z neuvěřitelného množství, jež musela ČR přijmout, dílčím způsobem zlepšily právní kulturu. Přestože se členství v EU vyznačuje převahou nevýhod nad výhodami, působí fakt členství v EU symbolicky, a tím i v praktických dopadech navenek, jako určitá přednost.

Nevýhody členství v EU jsou značné. Česká republika v politickém ohledu opět není svrchovaným státem. Neustále různými cestami přejímá spousty zákonů a norem, jež nevzešly z vůle občanů reprezentované parlamentem. Do EU více přispíváme, než z ní čerpáme. V hospodářsko-obchodní oblasti nemůžeme svobodně uzavírat dohody se státy mimo EU. Evropskou unií jsme vystavováni trvalému nátlaku na naši zahraniční a bezpečnostní politiku. Události kolem americké nabídky postavit u nás radarovou část obranné protiraketové základny chránící nás a spojence to předvedly jako ukázku dnešního evropanského mnichovanství. Po hospodářské stránce jsme se stali členy uskupení, jež stále víc zaostává za USA a dalšími vyspělými ekonomikami. Rozdíl se nyní odhaduje na dvacet let. Rostoucí zaostalost EU nejen za USA je stále patrnější ve vzdělávání. Pokud by měly uspět evropskou civilizaci popírající snahy protlačit zamítnutou evropskou ústavu, převažující nevýhody našeho členství v EU by prudce a nevratně vzrostly.

Jestliže se EU i naším přičiněním nezmění ve skutečně demokratickou organizaci rovnoprávných demokratických států, jednajících a spojujících se ze svobodné demokratické vůle, stane se naše nesvéprávné postavení v EU trvalou skutečností. Současná vláda se o něco takového, tedy o důstojné svéprávné stanovisko České republiky, zjevně snaží, a tím se zásadně liší od předcházejícího servilního přitakávání superstátní fantazii evropského uspořádání u socialisty vedených vládních garnitur. Zřejmě zjistila, že předcházející socialistické vlády a jejich svým původem marxisticko-leninské think-tanky jsou jen dost trapnou obměnou předcházející vazalské připoutanosti Prahy k Moskvě, jako předtím za protektorátu k Berlínu.

31.5.2007 Neviditelný pes

12766 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Americkou demokracii může zachránit jedině Trump – a jedině s naší pomocí. Všechny současné problémy prezidenta Trumpa pramení z jeho záměru „normalizovat vztahy s Ruskem“Pirátští europoslanci v Evropském parlamentu hlasovali pro to, aby se z Afriky dováželi imigranti do Evropy a pro to, aby se imigranti přerozdělovali do členských států Evropské unie800 až 900 bábätiek sa zabíja v Írsku každý mesiac po legalizácii potratuKopnout si do Gottwalda nebo do Brežněva dnes vyžaduje asi tolik odvahy jako vymezit se proti Čingischánovi a je to politicky přibližně stejně aktuálníKaždý, chudý i bohatý, může díky sluníčkářům a islamizaci přijít o vše…

euServer.cz

Pro koho to čučkař Koudelka z BISu vlastně pracuje? Ostatně soudím, že NATO i EU musí být námi opuštěnyUž jste viděli, jak se ztrapnila Vášáryová? Blaha rozdrtil video americké ambasády o 17. listopadu

ePortal.cz

Pokud bude Česká televize nadále vysílat podobné propagandistické paskvily jako s Václavem Moravcem, Rychetským a Čaputovou, poženou je lidé svinským krokemUž i u nás przní duše dětem zpovykaní šílenci z politických neziskovek, které zločinní levicoví politici vpustili do našich škol. Je třeba to zastavit, dokud je čas!

Eurabia.cz

2.přikázání podle vítačů: "Milovati budeš jižního svého"Německo: Imigrantské „děti" hromadně znásilnili 14-letou

FreeGlobe.cz

Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Úvěrový podvod. Sedm let kriminálu. A podivný posudek. Hodně silný příběh pokračujePozadí Havlova vzestupu. Role Čalfy pohledem dnešních novin
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění