Europarlament: Hlas sem, hlas tam

Autor: Robert Kotzian | Publikováno: 4.6.2007 | Rubrika: Politika
Červené hvězdy

Zastupitelstva, rady, komise, výbory, sněmovna, senát. Rozhodovací orgány veřejné správy. Jsou vícečlenné, aby jejich rozhodování nebylo rozhodováním jednoho člověka, aby se uplatnilo více názorů nejen jejich členů, ale také těch, kteří tyto orgány obsazují hlasováním ve volbách, tedy voličů. Je proto samozřejmé, že při hlasování se věnuje zvláštní péče přesnému sečtení hlasů pro návrh, proti návrhu a těch, kteří se zdržují hlasování. Může se stát, že bude záležet na jediném hlasu. Konec konců z naší poslanecké sněmovny takových hraničních případů známe více než dost.

Ovšem pro Evropský parlament tohle neplatí. V naprosté většině hlasování se hlasy prostě nepočítají. Ptáte se, jak to? Jak je to možné? Nu, prostě nepočítají. Takových hlasování je odhadem 80%. Hlasování v praxi probíhá tak, že předsedající poslanec vyzve k hlasování ty, co jsou pro návrh, po asi jedné vteřině vyzve k hlasování ty, co jsou proti návrhu a po stejné době vyzve k hlasování ještě ty, co se zdržují. Hlasuje se zdvižením ruky. Pokud si dovedete představit ohromné auditorium 785 europoslanců, kteří během tří vteřin teoreticky každý jinak zdvihnou ruku pro jednu ze tří variant, musí vám být jasné, že jsou pouze dvě možnosti: buď je předsedající poslanec geniální matematik s širokoúhlým viděním v kvalitě dravce anebo v Evropskému parlamentu na hlasech poslanců prostě nezáleží. Takto Evropský parlament provede třeba i několik set hlasování za sebou.

Celá věc by možná byla úsměvná, jenže Evropský parlament spolurozhoduje o velkém množství právních předpisů, které mají v důsledku zásadní dopady na životy a peněženky každého z nás. Britský poslanec Evropského parlamentu Graham Booth (UKIP) upozornil na případ, kdy předsedající „spočítal“, že poslanci návrh odmítli. Když si však poslanci vymohli hlasování opakovat přes elektronické zařízení, 567 poslanců hlasovalo pro návrh. Z celkového počtu 785 poslanců je to docela slušná většina.

Častá argumentace pro nepočítání hlasů v Evropském parlamentu je, že kdyby všechna hlasování probíhala pomocí elektronického hlasovacího zařízení, trvala by zasedání neúměrně dlouho. Vždyť se stává, že k některým předpisům je předloženo i několik set pozměňovacích návrhů. Již mnoho let jsme svědky neutuchající eurovarianty legislativní smršti. Jen za první dva květnové týdny vygenerovala EU plných 43 nových předpisů. Na příkladu Evropského parlamentu vidíme, jak tato instituce zahlcuje sama sebe a řeší to tak, že se prostě nestará o to hlavní – hlasy zástupců občanů členských zemí.

pozn.EUportal.cz: Evropská unie nemá svůj politický národ-démos, čili je Evropský parlament naprosto nedemokratickou institucí, a proto by měl být bez náhrady zrušen. Stejně jako Evropská unie.

 

Robert Kotzian,

Občanský konzervativní klub,

robert@okk.cz

 

3934 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

KORONAVIRUS: Domácí vězení pro Evropany... ... amnestie pro ilegální imigranty67 ilegálních migrantů se zase vylodilo na řeckém ostrově LesbosUzákoněná lež jako metoda práce EUBez Vás nepřežijeme...Německá policie při zatýkání v no-go zóně musela svést bitvu s 200 obyvateli imigrantské čtvrti

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaGeorge Soros. Génius hybridní války

Eurabia.cz

Bojovníci Islámského státu jsou už z mise zpátky doma v NěmeckuŠvýcarsko vypoklonkovalo karavanu Cikánů (tj. les Gitans)

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Prezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinitCílem Německa je zničit Čechy a nacismus je jen jednou z etap této staleté strategie ...

ParlamentniListy.cz

Politik ANO před necelou hodinou opustil zastupitelstvo Kolína. Došel k autu a uviděl TOHLE. Ještě teď se potíRadmila Kleslová je zpět. V plné síle ukázala na podivný mega byznys v režii Pirátů, Zelených a spol.
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění