Europarlament: Hlas sem, hlas tam

Autor: Robert Kotzian | Publikováno: 4.6.2007 | Rubrika: Politika
Červené hvězdy

Zastupitelstva, rady, komise, výbory, sněmovna, senát. Rozhodovací orgány veřejné správy. Jsou vícečlenné, aby jejich rozhodování nebylo rozhodováním jednoho člověka, aby se uplatnilo více názorů nejen jejich členů, ale také těch, kteří tyto orgány obsazují hlasováním ve volbách, tedy voličů. Je proto samozřejmé, že při hlasování se věnuje zvláštní péče přesnému sečtení hlasů pro návrh, proti návrhu a těch, kteří se zdržují hlasování. Může se stát, že bude záležet na jediném hlasu. Konec konců z naší poslanecké sněmovny takových hraničních případů známe více než dost.

Ovšem pro Evropský parlament tohle neplatí. V naprosté většině hlasování se hlasy prostě nepočítají. Ptáte se, jak to? Jak je to možné? Nu, prostě nepočítají. Takových hlasování je odhadem 80%. Hlasování v praxi probíhá tak, že předsedající poslanec vyzve k hlasování ty, co jsou pro návrh, po asi jedné vteřině vyzve k hlasování ty, co jsou proti návrhu a po stejné době vyzve k hlasování ještě ty, co se zdržují. Hlasuje se zdvižením ruky. Pokud si dovedete představit ohromné auditorium 785 europoslanců, kteří během tří vteřin teoreticky každý jinak zdvihnou ruku pro jednu ze tří variant, musí vám být jasné, že jsou pouze dvě možnosti: buď je předsedající poslanec geniální matematik s širokoúhlým viděním v kvalitě dravce anebo v Evropskému parlamentu na hlasech poslanců prostě nezáleží. Takto Evropský parlament provede třeba i několik set hlasování za sebou.

Celá věc by možná byla úsměvná, jenže Evropský parlament spolurozhoduje o velkém množství právních předpisů, které mají v důsledku zásadní dopady na životy a peněženky každého z nás. Britský poslanec Evropského parlamentu Graham Booth (UKIP) upozornil na případ, kdy předsedající „spočítal“, že poslanci návrh odmítli. Když si však poslanci vymohli hlasování opakovat přes elektronické zařízení, 567 poslanců hlasovalo pro návrh. Z celkového počtu 785 poslanců je to docela slušná většina.

Častá argumentace pro nepočítání hlasů v Evropském parlamentu je, že kdyby všechna hlasování probíhala pomocí elektronického hlasovacího zařízení, trvala by zasedání neúměrně dlouho. Vždyť se stává, že k některým předpisům je předloženo i několik set pozměňovacích návrhů. Již mnoho let jsme svědky neutuchající eurovarianty legislativní smršti. Jen za první dva květnové týdny vygenerovala EU plných 43 nových předpisů. Na příkladu Evropského parlamentu vidíme, jak tato instituce zahlcuje sama sebe a řeší to tak, že se prostě nestará o to hlavní – hlasy zástupců občanů členských zemí.

pozn.EUportal.cz: Evropská unie nemá svůj politický národ-démos, čili je Evropský parlament naprosto nedemokratickou institucí, a proto by měl být bez náhrady zrušen. Stejně jako Evropská unie.

 

Robert Kotzian,

Občanský konzervativní klub,

robert@okk.cz

 

3678 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Konec Ukrajiny: Jak Rotschildové zničili „nezávislou“ během několika letStrašné. Afričtí imigranti prodávají na ulicích drogy a ještě se lidem vysmívají. Podívejte seNezletilí imigranti hromadně znásilnili 14-leté děvče. Máme tady děsivou ukázku toho, co by se mohlo stát, kdyby se europoslankyni KDU-ČSL Šojdrové podařilo prosadit přijetí „syrských sirotků“Pozadí manipulovaného převratu 17. listopadu 1989. Havel byl člověk, který vlastně nikdy nepracoval, který si rád užíval alkoholu a sexu a který se nechal manipulovat svými přáteli Clintonem a AlbrightovouImigrantské „děti" hromadně znásilnily 14-letou dívku. Inspirace pro "sirotky" Šojdrové?

euServer.cz

Presstituce není jen zaměstnání, ale také stav duchaPoliticko-rozvratná činnost „Člověka v tísni“

ePortal.cz

Kdyby stát nevyhazoval šest miliard do luftu, aby si někteří mohli vozit zadky zadarmo, a namísto toho jimi financoval ČT, měli bychom VŠICHNI tu příšernou televizi aspoň zadarmoZměny zákonů z dílny ministerstva vnitra prospívají ČSSD a nikoliv občanům

Eurabia.cz

Video: Napadení při akci pálení koránu v NorskuChorvatská policie na hranici zahájila na imigranty palbu

FreeGlobe.cz

Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školách

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Čím víc bude muslimů, tím větší bude jejich moc. Vlastimil Vondruška o budoucnosti Evropy„Jsou v pasti.“ Po Letné a oslavách: Erik Best sčítá a účtuje Milionu chvilek, novinářům a jiným. A vidí změnu
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění