V USA bude ještě veselo: pokud Hillary Clintonová vyhraje prezidentské volby, stane se předmětem vyšetřování speciální jednotky zaměřené na politickou korupci

Autor: Patrick J. Buchanan | Publikováno: 1.9.2016 | Rubrika: Svět
usa_zednari

PATRICK JOSEPH BUCHANAN upozorňuje, že skandály kolem kandidátky na prezidentské křeslo největší západní velmoci zdaleka nekončí - naopak, jsme teprve na začátku

 

Dovolím si vyslovit jednu předpověď: pokud Hillary Clintonová vyhraje prezidentské volby, do roka od inaugurace se stane předmětem vyšetřování speciální jednotky zaměřené na politickou korupci. Tím dokonale naplní svoji rodinnou tradici.

Drahá paní ministryně

Proč si to myslím? Stačí se podívat na zprávu, kterou tento týden vydal Associated Press: Podle ní bylo nejjistějším způsobem, jak si mohl člověk zastupující soukromé zájmy sjednat schůzku s ministryní zahraničí Clintonovou či zajistit, že mu zavolá zpět na jeho telefonát, upuštění pořádného balíku do kasičky Clintonovic nadace.

Ze 154 osob mimo politiku, s nimiž se Hillary sešla během prvních dvou let na ministerstvu zahraničí, jich pětaosmdesát přispělo Clintonovic nadaci, přičemž suma příspěvků činila 156 miliónů dolarů.

Co z toho plyne? Přístup k ministryni zahraničí se dal koupit, ne však levně. Čtyřicet z těchto pětaosmdesáti “dárců” darovalo více než sto tisíc dolarů. Dvacet z nich darovalo dokonce více než milión dolarů. Nechat se vyvézt do pracovny v sedmém patře Clintonovic ministerstva bylo tedy pěkně nákladné.

Jak postavit íránský ropovod

Mezi těmito báječnými filantropy, kteří si tak cenili neziskového sektoru a sešli se s Hillary tváří v tvář, byl třeba ukrajinský oligarcha a magnát podnikající v oboru železáren, jenž chtěl postavit ropovod do Íránu v rozporu s americkými sankcemi. Nebo bangladéšský ekonom, kterého v jeho vlasti vyšetřovala policie, pročež byl nucen opustit vlastní banku.

Čichám čichám povědomou clintonovinu. Vzpomeňme si: poslední den ve funkci poskytl Bill Clinton prezidentskou milost podvodnému finančníkovi a uprchlíkovi před spravedlností jménem Mark Rich, jehož žena Denise shodou okolností darovala Clintonově nadaci 450 tisíc dolarů. 

Zdá se ovšem, že Clintonovi si - pozdě, ale přece - uvědomili, v jaké politické nebezpečí je podobné činy dostaly. Bill tedy slíbil, že pokud lid Hillary zvolí, nadaci skončí zlaté časy a přestane brát příspěvky od cizích režimů a občanů i od korporací. Cash pocházející z pokladniček bohatých Američanů bude ovšem stále vděčně přijímán.

Čtěte ZDE: Temný odkaz mrtvého velvyslance: Hillary bude zase lhát. Vstoupí soud do volební kampaně? Donald Trump žádá pro Clintonovu ženu tvrdý trest. Tohle tu ještě nebylo. Zmasakrovaná Libye vrací úder

Konflikt zájmů přiznává i Clinton

Tak si člověk říká: bude Bill psát děkovné dopisy, až se budou valit do rodinné nadace milióny od Američanů “na plnící pera a papíry paní prezidentce”?

Svými činy totiž vlastně Bill říká, že skutečně existuje závažný konflikt zájmů. Míněno mezi jeho nadací, která se válí v penězích a pomáhá vydržovat vysoký životní standard a cestovní náklady Clintonovic rodiny, zatímco soukromým “dárcům” umožňuje privilegovaný přístup k (tehdejší) ministryni zahraničí.

Jenže pokud se stane paní ministryně paní prezidentkou, ten model bude nadále neudržitelný. Dokonce ani obamovsko-clintonovskou klikou “privatizovaná” média by na tohle nemusela mít žaludek. A dokonce sama Clintonová, jak se zdá, ví, že hra je dohrána. 

Kouř bez ohně? To sotva

“Vím, že je kolem toho spousta kouře, ale je to kouř bez ohně,” prohlásila minulý týden v čisté sebeobraně.

S tím kouřem má rozhodně pravdu.

Ale pokud nás demokratický aparátčík Steve McMahon ujišťuje, že není žádná “kouřící zbraň”, kterou byl spáchán zločin, že celá záležitost, stejně jako další skandály, je zcela bezpředmětná, jak si já můžu dovolit tvrdit, že to dojde až k protikorupční jednotce?

Odpověď je jednoduchá. Nejsme v žádném případě na konci skandálu. Naopak - jsme na místě, které Churchill za Druhé světové války nazval “koncem začátku”.

Čtěte ZDE: Dvě nové položky na Seznamu smrti Hillary Clintonové: Již 83 mrtvol. Krev na rukou monstra, které chce vládnout světu? Sex, drogy a vraždy jako nástroje moci. Feministické spiknutí? Kdo bude další?

Skandál bublá a vře

Na ministerstvu zahraničí se totiž pod ochranou Zákona o svobodném přístupu k informacím stále vynořují na světlo další a další e-maily. Vykreslují obrázek, o němž si Clintonová myslela, že se jej podaří vlídně rozmlžit, když její právníci smazali jejích takzvaně “soukromých” třiatřicet tisíc zpráv.

Jenže všechny zprávy zdaleka nejsou pryč. Někde tam venku je Julian Assange, Rusko, pirátské stránky, nebo kdo vlastně je za vším tím hackerským "podrýváním" - a ať je to, kdo je to, prý se připravuje vytáhnout na světlo pěkných pár explozívních dopisů. Jako naschvál zrovinka před volbami. 

A proč vůbec vlastně chtěla Clintonová před Associated Press utajit svůj diář z let, kdy byla ministryní, jestliže ne proto, aby nevyšly najevo schůzky a telefonáty, které se jí opravdu nechtělo obhajovat před veřejností? AP musela žalovat, aby dostala její rozvrh k dispozici.

Historie, s níž AP poté přišlo, je tak fascinující, že určitě nezůstane jen u ní. Investigativní novináři z téhle látky ucítí Pulitzera na sto honů.

A pak tady máme kontakty mezi Humou Abedinem, nejbližším poradcem Clintonové z dob jejího ministerského angažmá, a Dougem Bandem z Clintonovy nadace, kteří zřejmě sloužili jako prostředníci pro schůzky mezi Clintonovou a “sponzory”. Tady mají šťouralové i vyšetřovatelé další materiál ke zkoumání. Na podezřelé kontakty upozornila nezisková organizace Judicial Watch, která toto téma jistě nenechá nadále jen tak bez povšimnutí.       

Množství osob, namočených do kotle skandálu, který právě zvolna začíná vřít, je čím dál vyšší. Začalo to špatným poštovním serverem, pokračovalo přehlídkou lží z úst Clintonové, které naprosto zhnusily i šéfa FBI, teď vidíme, že jde i o “ručka ručku myje” - a skandál míří ještě hlouběji.

Půjde prezidentka za mříže? 

Jediné, co zbývá, je aby někdo FBI vyzval k tomu, aby znovu otevřela a rozšířila vyšetřování ve světle nových faktů, které vyšly najevo poté, co ředitel FBI Comey prohlásil, že pro doporučení k trestnímu stíhání by musel mít více důkazů.

Pokud Clintonová má páky na ministerstvo spravedlnosti, samozřejmě se žádného zvláštního korupčního týmu nedočkáme. Až do doby, kdy tlak veřejnosti příliš zesílí.

Protože v aférách jako Watergate, Iran-Contra a skandálech, které vedly k impeachmentu Billa Clintona se také nakonec nedalo veřejnému mínění vyhnout. 

Hillary možná tvrdí, že požár nezaložila. Pak ať ale vysvětlí, odkud se všechen ten kouř bere.

Zdroj.

PP

 

Klíčová slova: nový světový řád  | kriminalita  | neomarxismus  | neokonzervatismus
2883 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Migrační vlna nabírá na síle. Na řecké ostrovy, jejichž infrastruktura už teď praská ve švech kvůli náporu migrantů, se v blízké době chystá doplout z Turecka až několik tisíc dalších lidíUSA hledají záminky k napadení Íránu. Je to zase klasika – americká propaganda a americká vláda opět lžou. Hůř než kdy Rudé právo tiskloDojení krav je stejné jako sexuální zneužívání, objevili genderoví vědci New York UniversityUkazuje se, že fanatická feministická genderistická neomarxistická ideologie škodí samotným ženám. Muži se v důsledku kampaně #MeToo proti sexuálnímu obtěžování stále více zdráhají spolupracovat se ženamiPomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlast

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

Eurabia.cz

Proud uprchlíku/imigrantů z Řecka přes Balkán směrem k nám zesiluje! Poděkujte Němcům a EU, kteří vyzývají k nebránění migraciNeziskovky v Německu zuří. Odmítají, aby byli uprchlíci vyšetřování kvůli věku. 40 % uprchlíků lže o tom, že jsou děti

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Fašistická úderka se chystá na Listopad, obává se prezident Zeman. Hyeny jako Polčák mu přejí smrt, ale on míní vydržet až do konceNezávislost ČT? Nic takového prostě neexistuje. Zdrcující rozbor bývalého radního Štěpánka
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění