EU má plán, jak na přistěhovalce. Bude je "přerozdělovat"

Autor: Adam B. Bartoš | Publikováno: 20.6.2007 | Rubrika: Politika
Šaria

Přerozdělování je základním předpokladem socialistického zřízení. EU ale už zdaleka nebude přerozdělovat jen ohromné finanční částky - podle nového návrhu Evropské komise to vypadá, že nás brzy čeká i přerozdělování lidských zdrojů. Pokud lze ale přistěhovalce za lidský zdroj - v tom smyslu, jak se běžně používá - vůbec považovat. Tisíce nepracujících migrantů s rukou nataženou po sociálních dávkách totiž mohou brzy zaklepat i na brány Česka. Na přání Bruselu. 

Evropská komise totiž nedávno představila nový plán na koordinaci azylové politiky, který by měl zajistit "vyšší sdílené standardy ochrany a vysoký stupeň solidarity mezi státy". 

Evropský komisař pro vnitro Franco Frattini, z jehož dílny návrh pochází, si zkrátka nedá pokoj. Co návrh, to perla. Jeho úřad chrlí studie a plány zabývající se vztahem EU k muslimským přistěhovalcům. Nedávno představil slovníček zakázaných výrazů, které evropští diplomaté nemohou požívat, aby evropské muslimy neurazili. Nyní přišel s dalším nápadem - přistěhovalců je už tolik, že by bylo fér, aby se o ně evropské země spravedlivě podělily. 

"Potřeba solidarity se stále zvyšuje. Musíme zajistit, aby procedura udílení azylu byla rovnoměrněji rozdělena," řekl Franco Frattini ke svému návrhu. 

Eurokomisaři totiž vadí, že kolem sedmdesáti procent všech žadatelů o azyl končí ve Francii, Velké Británii, Švédsku či Německu. Tedy zemích, kde už je přistěhovalců až až. 

Nové země EU naopak mají přistěhovaců málo. Starým zemím patnáctky by tedy měly pomoci a trochu jim od přistěhovaleckého břemena odlehčit, zní neúprosná logika bruselských byrokratů. Není přece možné, aby tři pobaltské státy loni přijaly dohromady jen 165 azylantů, zatímco západní země jich byly nuceny přijmout desítky tisíc, zlobí se euroúředníci.  

Žádosti o azyl v roce 2006

 

Anglie: 27850 
Francie: 26270
Švédsko: 24320 Německo: 21030 Rakousko: 13350 Slovensko: 2870
Česko: 2730

Zdroj: Evropská komise

A tak zpráva Evropské komise hovoří o "rozdělování" uprchlíků mezi členské státy. Jakmile dostanou azyl, mohou být podle dokumentu uvnitř EU přesídlováni. 

Zní vám to jako neuvěřitelný výrok? Tak neuvěřitelný není, s podobnou myšlenkou si Brusel už nějaký čas pohrával a koncept byl zapracován i do - tehdy neschváleného - návrhu Evropské ústavy. Několikrát na tuto skutečnost upozorňoval i náš kolega Benjamin Kuras v několika svých textech, naposledy zde. Ostatně, ruku na srdce - být zemí, která už své přistěhovalce nezvládá, nenapadlo by vás něco podobného? 

A jak je vidět, evropský byrokratický moloch si nakonec pomůže i bez ústavy. Frattiniho návrh specifikuje, jak by měla ideální azylová politika EU vypadat - ve všech zemích bude podléhat stejným podmínkám. Ústava neústava. A protože víme, že od návrhů EU je jen krůček k jejich vynucené realizaci, můžeme se připravit, že problémy s migranty, kterých jsme doposud byly ušetřeny, se nevyhnou ani naší zemi. 

A to i přesto, že Frattini sám tvrdí, že žádná společná azylová politika ještě dlouhou dobu trvat nebude. Státy si ji totiž logicky nepřejí. Kdo se ale v EU jednotlivých národů ptá na jejich vlastní názor? 

Prosadit jednotný přístup bude sice podle komisaře politicky mimořádně obtížné, ale soukolí bruselské mašinerie pracuje nezadržitelně. Času nám tedy mnoho nezbývá. 

Prozatím nám budiž alespoň útěchou, že český ministr práce a sociálních věcí s bruselským návrhem nesouhlasí. "Představa, že by nám někdo přiděloval různé kvóty zahraničních migrantů, je pro nás naprosto nepředstavitelná," citovala Petra Nečase tisková agentura. Jak dlouho ale se vzdorem vydržíme?

www.eurabia.cz

3444 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

KORONAVIRUS: Domácí vězení pro Evropany... ... amnestie pro ilegální imigranty67 ilegálních migrantů se zase vylodilo na řeckém ostrově LesbosUzákoněná lež jako metoda práce EUBez Vás nepřežijeme...Německá policie při zatýkání v no-go zóně musela svést bitvu s 200 obyvateli imigrantské čtvrti

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaGeorge Soros. Génius hybridní války

Eurabia.cz

Švýcarsko vypoklonkovalo karavanu Cikánů (tj. les Gitans)Proč eurohujeří a germanofilové nenávidí Zemana? Protože jasně říká: Dokážeme si vládnout sami!

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Prezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinitCílem Německa je zničit Čechy a nacismus je jen jednou z etap této staleté strategie ...

ParlamentniListy.cz

„Se po*rali, d*menti.“ Kus Prahy zavřen. Piráty a spol. Vyvalily se žluč i informace„Já tam byl. Když Kalousek pil. A blil.“ Další, dosud neznámé svědectví o propojení kšeftů a politiky s kořalkou v krku
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění