Takhle to doopravdy bylo v případu Jiřího Bradyho, Miloše Zemana a Daniela Hermana. Případ uzavřen

Autor: Pavel Hasenkopf | Publikováno: 30.10.2016 | Rubrika: Zamyšlení
Standarda

Kancelář pro uvádění románových příběhů na pravou míru uvádí:

Nevíme a asi se nikdy nedozvíme, co se stalo mezi prezidentem Zemanem a ministrem Hermanem. Velmi rychle se stal oblíbeným příběh, že prezident vyhrožoval ministrovi, že když se sejde s dalajlámou, že mu nevyznamená strýčka. Kancelář uvážila zejména těchto pět tvrzení a jeden fakt:

1) Předseda vlády Sobotka tvrdí, že jméno ministrova strýčka nebylo mezi vyznamenanými, kterým měl vyznamenání spolupodepsat (bez premiérova podpisu se vyznamenání neobejdou).

2) Hradní protokolář a nejvyšší perfekcionista Jindřich Forejt tvrdí, že všem lidem, o kterých už je rozhodnuto, že dostanou vyznamenání, se o tom vždy píše dopis, že letos takové zvací dopisy rozeslal již před více než 14 dny a ministrův strýček mezi nimi nebyl. Kdyby Forejt v tomto lhal, bylo by mu to velmi snadné dokázat. Zvací dopisy nemohly být rozeslány před kontrasignací vyznamenání předsedou vlády.

3) Ministrův strýček tvrdí, že mu Jindřich Forejt volal 14.10., že dostane vyznamenání.

4) Teď ten fakt: Ministr Herman se setkal s dalajlámou 19.10.

5) Parlamentní listy napsaly, že Herman údajně nabízel, že se nesejde s dalajlámou, když mu vyznamenají strejčka.

6) Den na to se rozběsnil ministr Herman a tvrdí, že osobně prezident mu hrozil, že když se setká s dalajlámou, nevyznamená mu strejčka. A že na to prý má svědky.

Kancelář se domnívá, že ve skutečnosti se vše seběhlo nějak takto:

Ministrův strýček na seznamu vyznamenaných nikdy nebyl. Proto jeho vyznamenání nespolupodepsal premiér - nebylo co spolupodepsat. Premiér měl vyznamenání na stole nejpozději 5.10.

Hned poté, co premiér splnil svou roli, se dal do práce hradní aparát a nejpozději 5.10. začal všem vyznamenáním obmyšleným osobám psát pozvánku a obtelefonovávat je, aby 28.10. vše klaplo na jedničku.

Do toho si ministr Herman vzpomněl, že chce vyznamenat strýčka. Možná ho doporučil už dřív, ale marně. V každém případě využil svého postavení a pokusil se prezidenta přesvědčit. A byl úspěšný! Ministrův strýček měl být dodatečně, narychlo schválen na vyznamenání. Aby se vše stihlo, Forejt začal žhavit drát do Kanady ještě předtím, než se připravily příslušné papíry (rozhodnutí o vyznamenání + spolupodpis premiéra). To bylo 14.10.

Do toho přijel dalajláma, vešlo ve známost, že se s ním chce ministr sejít. A nastal děs a panika převeliká. I zkusil prezident jemný nátlak - jestli to Herman udělá, tak si to s tím strýčkem ještě rozmyslí, ještě nic nepodepsal ...

Herman neustoupil, neměl kam, už se vědělo, že se má s dalajlámou sejít, kdyby cuknul, víckrát by nesměl do kavárny. A s dalajlámou se setkal.

A na Hradě se pomstili: zařídili menší únik informací do Parlamentních listů, na Hradě velmi oblíbených, že ministr prý sliboval, že se s dalajlámou nesetká, když mu vyznamenají strejčka.

Hrad se opět splet, ministr se neleknul, ale vzpomněl si na starou zásadu, že nejlepší obranou je útok. A řekl, že tak to nebylo, naopak, prezident mu řekl, že mu nejmenuje strejčka, jestli se setká s dalajlámou.

Což je v zásadě pravda a vypadá to velmi ošklivě. Ovšem dáme-li si dohromady, kolik je dvě a dvě, ukáže se, že ani ministr není tak úplně čistý, protože se snažil zneužít své pozice, aby zajistil strýčkovi ještě jedno vyznamenání.

Případ uzavřen.

===========

Edit 22.10., 18:10:

Brady byl na seznamu vyznamenaných, které doporučila Poslanecká sněmovna. Děkuji Filipu Zajíčkovi za laskavé upozornění. Příslušný sněmovní dokument má číslo 4411 a o návrhu se hlasovalo letos 2. června.

Ministrův strýček tedy na seznamu vyznamenaných skutečně nikdy nebyl, byl pouze mezi lidmi, které Sněmovna doporučila.

 

Klíčová slova: pravdoláska  | Zeman
8256 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Přátelé, pomozte, prosím, a přispějte na dobrou věc...Bude vám zle. Paříž se stala pos.ranou špinavou dírou. Vládne tam právo šáría, drogy a páchne jako Afrika. Podívejte se, než to video smažouTehdy se Havel dozvěděl, že se stane prezidentem… George Soros hovoří o svých setkáních s Václavem Havlem a Karlem Schwarzenbergem…I my jsme jako Salvini posedlí ochranou hranic a bezpečností českých občanůManipulátoři manipulují: Prohlášení Víta Jedličky o vynutitelnosti zavedení eura v České republice čistě z vůle Bruselu je pravdivé. Odhalení webu Manipulátoři, že jde o dezinformaci, odhaluje spíš Manipulátory

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmu

ePortal.cz

Palestinský kult smrtiČulík, Kartous a elfové, praporečníci nové totality

Eurabia.cz

V Africe masové vyvražďují černoši bělochy a Evropě je to jedno. Začnou brzy vraždit bělochy i v Evropě?Britská policie šikanuje lidi, kteří jsou obvinění z nenávisti. K obvinění stačí veřejně odmítnout ideologií LGBT

FreeGlobe.cz

Šílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituályNová šéfová Evropské centrální banky Christine Lagardeová je součást zkorumpované mafie státních úředníků

ParlamentniListy.cz

„Pražská kavárna se nad ním ofrňuje, ale oživí vám preference.“ Jiří Paroubek radí ČSSD místo Šmardy nasadit velice známou tvářDalší vývoj kolem vlády? Třeba tento: Ringo Čech na kulturu? Pozapomenuté řešení, které už tu bylo. Nebo Babiš počká, až ČSSD odejde...
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění