Takhle to doopravdy bylo v případu Jiřího Bradyho, Miloše Zemana a Daniela Hermana. Případ uzavřen

Autor: Pavel Hasenkopf | Publikováno: 30.10.2016 | Rubrika: Zamyšlení
Standarda

Kancelář pro uvádění románových příběhů na pravou míru uvádí:

Nevíme a asi se nikdy nedozvíme, co se stalo mezi prezidentem Zemanem a ministrem Hermanem. Velmi rychle se stal oblíbeným příběh, že prezident vyhrožoval ministrovi, že když se sejde s dalajlámou, že mu nevyznamená strýčka. Kancelář uvážila zejména těchto pět tvrzení a jeden fakt:

1) Předseda vlády Sobotka tvrdí, že jméno ministrova strýčka nebylo mezi vyznamenanými, kterým měl vyznamenání spolupodepsat (bez premiérova podpisu se vyznamenání neobejdou).

2) Hradní protokolář a nejvyšší perfekcionista Jindřich Forejt tvrdí, že všem lidem, o kterých už je rozhodnuto, že dostanou vyznamenání, se o tom vždy píše dopis, že letos takové zvací dopisy rozeslal již před více než 14 dny a ministrův strýček mezi nimi nebyl. Kdyby Forejt v tomto lhal, bylo by mu to velmi snadné dokázat. Zvací dopisy nemohly být rozeslány před kontrasignací vyznamenání předsedou vlády.

3) Ministrův strýček tvrdí, že mu Jindřich Forejt volal 14.10., že dostane vyznamenání.

4) Teď ten fakt: Ministr Herman se setkal s dalajlámou 19.10.

5) Parlamentní listy napsaly, že Herman údajně nabízel, že se nesejde s dalajlámou, když mu vyznamenají strejčka.

6) Den na to se rozběsnil ministr Herman a tvrdí, že osobně prezident mu hrozil, že když se setká s dalajlámou, nevyznamená mu strejčka. A že na to prý má svědky.

Kancelář se domnívá, že ve skutečnosti se vše seběhlo nějak takto:

Ministrův strýček na seznamu vyznamenaných nikdy nebyl. Proto jeho vyznamenání nespolupodepsal premiér - nebylo co spolupodepsat. Premiér měl vyznamenání na stole nejpozději 5.10.

Hned poté, co premiér splnil svou roli, se dal do práce hradní aparát a nejpozději 5.10. začal všem vyznamenáním obmyšleným osobám psát pozvánku a obtelefonovávat je, aby 28.10. vše klaplo na jedničku.

Do toho si ministr Herman vzpomněl, že chce vyznamenat strýčka. Možná ho doporučil už dřív, ale marně. V každém případě využil svého postavení a pokusil se prezidenta přesvědčit. A byl úspěšný! Ministrův strýček měl být dodatečně, narychlo schválen na vyznamenání. Aby se vše stihlo, Forejt začal žhavit drát do Kanady ještě předtím, než se připravily příslušné papíry (rozhodnutí o vyznamenání + spolupodpis premiéra). To bylo 14.10.

Do toho přijel dalajláma, vešlo ve známost, že se s ním chce ministr sejít. A nastal děs a panika převeliká. I zkusil prezident jemný nátlak - jestli to Herman udělá, tak si to s tím strýčkem ještě rozmyslí, ještě nic nepodepsal ...

Herman neustoupil, neměl kam, už se vědělo, že se má s dalajlámou sejít, kdyby cuknul, víckrát by nesměl do kavárny. A s dalajlámou se setkal.

A na Hradě se pomstili: zařídili menší únik informací do Parlamentních listů, na Hradě velmi oblíbených, že ministr prý sliboval, že se s dalajlámou nesetká, když mu vyznamenají strejčka.

Hrad se opět splet, ministr se neleknul, ale vzpomněl si na starou zásadu, že nejlepší obranou je útok. A řekl, že tak to nebylo, naopak, prezident mu řekl, že mu nejmenuje strejčka, jestli se setká s dalajlámou.

Což je v zásadě pravda a vypadá to velmi ošklivě. Ovšem dáme-li si dohromady, kolik je dvě a dvě, ukáže se, že ani ministr není tak úplně čistý, protože se snažil zneužít své pozice, aby zajistil strýčkovi ještě jedno vyznamenání.

Případ uzavřen.

===========

Edit 22.10., 18:10:

Brady byl na seznamu vyznamenaných, které doporučila Poslanecká sněmovna. Děkuji Filipu Zajíčkovi za laskavé upozornění. Příslušný sněmovní dokument má číslo 4411 a o návrhu se hlasovalo letos 2. června.

Ministrův strýček tedy na seznamu vyznamenaných skutečně nikdy nebyl, byl pouze mezi lidmi, které Sněmovna doporučila.

 

Klíčová slova: pravdoláska  | Zeman
8449 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Každý občan ČR včetně dětí zřejmě dá na uhlíkovou neutralitu přes 60 tisíc korun ročně, po dobu dvaceti let, plyne z vládních dokumentů a výroku premiéra BabišeUvědomělé „neziskové“ děti brzy zastoupí před tabulí ideově závadné učitele. K čemu by měli naslouchat nějakému bílému heterosexuálnímu učiteli matematiky, který neklečí před Gretou ThunbergovouRapidně zdražují potraviny a zdražují kvůli tomu i restauraceIslamofobie je jedinou přirozenou reakcí lidí nemuslimského vyznání na četbu KoránuImigrant zabil důchodkyni. Nechtěla mu dát peníze na letenku

euServer.cz

Mám pro premiéra Babiše dvě zprávyTa nejhrubší protiruská propaganda v České televizi... Aneb právo Krymu na odtržení od Ukrajiny

ePortal.cz

Čtenáři a přátelé Eportalu, podpořte nás prosím, nebo ukončíme činnostProdej kovů ze státních hmotných rezerv je naším bezpečnostním ohrožením.

Eurabia.cz

Norové jsou v šoku. Statistiky úřadů potvrdily vysokou kriminalitu muslimských uprchlíkůŽIDÉ A KŘESŤANŠTÍ SIONISTÉ: VŘELÉ DĺKY PREZIDENTU TRUMPOVI A JEHO ADMINSTRATIVĚ

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Michálek je pitomec. Kalousek do důchodu? Topolánek opět drsně, nejen o PirátechProfesor Budil: Pavel Novotný, vrchol morálního rozkladu. Budoucí šéf ODS? Co ruští diváci viděli...
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění