Počet vražd ze cti v Británii rychle roste

Autor: Redakce | Publikováno: 28.6.2007 | Rubrika: ShortNews
Vlajka - Velká Británie

Vítejte v multikulturní Evropě. Brzy i v České republice?

Vyšetřování Sunday Telegraphu zjistilo, že v Británii rychle vzrůstá počet vražd ze cti.

Statistiky ministerstva vnitra ukazují, že je každý rok spácháno dvanáct takových vražd. Podle výzkumu je nicméně skutečný počet mnohem vyšší. Na konferenci v Southamptonu, která se konala minulý týden, odhalili policejní náčelníci, že znovu prošetřují 2000 úmrtí a vražd z let 1996 až 2006, aby zjistili, jestli šlo o vraždy ze cti. Prozatím bylo o devatenácti z nich zjištěno, že šlo o vraždy ze cti. Dalších dvacet případů obsahovalo nějaký prvek “násilí spojeného se ctí”.

Množství smrtí pravděpodobně obsahuje i ty, které byly považovány za sebevraždy a bylo o nich následně zjištěno, že šlo o sebevraždy z donucení nebo vraždy maskované jako sebevraždy.

K boji proti rostoucímu zločinu bude v krizových místech Británie nasazen tento měsíc tým zkušených žalobců ve snaze posílit počet usvědčených a poskytnout ochranu obětem. V rámci pilotního schématu bude nasazeno 20 policistů na čtyřech krizových místech - v Londýně, West Midlands, West Yorkshire a Lancashire.

Policejní velitelé po celé zemi budou spolupracovat s ministerstvem vnitra a dobrovolnickými organizacemi a budou se snažit identifikovat ženy, kterým může hrozit násilí od jejich rodin.

Plány, které budou brzy zveřejněny Asociací policejních náčelníků, oznámí jejich silám, aby následovaly nové modely hodnocení rizik, aby zajistili, že ženy, které si stěžují na domácí násilí, budou brány vážně (pravděpodobně po nedávném případu vraždy ze cti, kdy oběť upozornila policii několikrát, včetně identifikace budoucích pachatelů, a policie se jí vysmála - Viktor).

Ministerstvem zahraničí byla vytvořena speciální jednotka, která bude cestovat po světě a bude vyhledávat v Británii narozené asijské ženy, které byly přinuceny se vdát. Operuje obzvláště v Pákistánu, Indii, Bangladéši, Keňi a Jemenu. Činitelé z místní britské ambasády nebo konzulátu spolupracují při identifikaci těchto žen s policií a pokud jsou ženy jasně drženy proti své vůli, předají je zpět domů do Británie.

“Oficiální údaj 12 vražd ze cti je pouze špičkou velmi velkého ledovce”, říká paní Sanghera, která napsala autobiografii Ostuda (Shame) založenou na zkušenostech její vlastní rodiny z násilím spojeným se “ctí”.

Její charitativní organizace pomůže ročně takřka 1000 žen, kterým je jejich rodinami vyhrožováno smrtí, jsou zbity, vyhladověny, uneseny a týrány proto, že se odmítly provdat nebo z nuceného manželství utekly.

 

http://info.pravdaoislamu.cz/index.php/2007/06/21/pocet-vrazd-ze-cti-v-britanii-rychle-roste/

4626 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Strašné. 88letý Rolf je ve Švédsku bezdomovcem, ač migranti dostanou všechno zdarma. Podívejte se Jeden muž blízký papeži – a tolik zlaArabština je hlavním jazykem v některých švédských školkáchPomozte nám, prosím, bez Vás to nedáme. Byla by škoda, kdybychom po 15 letech existence museli skončitVystoupení z Evropské unie je výhodné. Zde máte fakta

euServer.cz

Čeho všeho se chvilkaři budou muset ještě dopustit, než na ně padne zákon?Levice opustila pracující třídu a přeběhla k migrantům, k LGBT a posedlostí Gretou, hořekují švédští komunisté

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaNulová tolerance pro vydírání ekoteroristů. U mne je tolerance vůči těmto šílencům na bodě nula. Ustupovat jim znamená jejich trestné činy legitimizovat

Eurabia.cz

Imigrantská mafie si udělala z Británie harémProč Babiš neposlal armádu na ilegální imigranty, ale posílá jí na Čechy? A budou do nás střílet?

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

V kanceláři ombudsmana to pořádně vře. Šimůnková veřejně sestřelila Křečka. A toto následovaloDoktor Macek se neudržel: ČT24 nás od rána do večera straší koronavirem a pak...
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění