Summit EU aneb Šifra nejen mistra Topolánka …

Autor: Jindřich Tichý | Publikováno: 26.6.2007 | Rubrika: Zamyšlení
Topolánek

Dívám se na zpětně na týdny a měsíce vlády mistra Topolánka a lámu si hlavu se základními otázkami. Proč Topolánkova frakce hrubě podcenila předvolební vývoj a nedokázala vyhrát volby s dostatečným výsledkem? Proč Topolánkova frakce sestavila vládu, když dobře věděla, že nebude schopna realizovat volební sliby a program ODS a proč Topolánkova frakce zradila svůj oficiálně deklarovaný postoj odporu proti prohlubování integrace EU?

Nejprve jsem si myslel, že volby prostě nedokázala vyhrát, ale opak je pravdou. ODS mohla ve volbách uspět zcela jednoznačně, jenom pan Topolánek a jeho frakce neposlouchala naprosto nikoho a dělala si to po "svém" i přes mnohá varování. Dnes jsem přesvědčený, že to bylo úmyslně. Topolánkovo vedení ODS zcela prostě rozhodným způsobem vyhrát nechtělo.

Později jsem nechápal, jak může Topolánkova frakce sestavovat impotentní vládu za každou cenu, když jí musí být jasné, že je to spirála smrti. Potom jsem si namlouval, že je to alespoň proto, aby úspěšně dotáhla do konce smlouvu s USA v souvislosti s radarem. Nyní jsem přesvědčen, že radar je jen záminkou. Jsem přesvědčen, že skutečným důvodem existence vlády Topolánka byl summit EU a jejich další měkké „ Ano „ v prohlubování integrace EU. Já ovšem jejich měkkému „ Ano „ říkám ale zrada. Řeči o úspěchu jsou jen ukecaná kamufláž.

Zrada je to v plném rozsahu všech Topolánkových projevů, kdy hlásal, že prohlubování integrace EU je pro něj nepřijatelné v jakékoliv podobě. Jak je vidět, je pro něj více něž přijatelné a zjevně pod sloganem této vlády o takzvaném “ umění možného ".

Nehodlám se neustále dokola zamýšlet nad tím, jak se německá, italská a francouzská politika neustále snaží o vznik superstátu EU se svrchovanými pravomocemi v Bruselu a o potlačování vlivu národních států. Nehodlám se stále dokola opakovat v tom, že tyto největší země Evropy se snaží prosadit svůj rozhodující vliv v Evropě ve svrchovanost s cílovou koncovkou propojit se s Ruskem či jeho surovinami a tím potom většinově Evropu ovládnout. To je zjevné a bylo to mnohokrát popsáno.

Čím se hodlám zabývat a nad čím se hodlám zamýšlet je historická "Šifra našeho mistra Topolánka". Summit EU proběhl, Angela Merkelová jásá a s ní všichni konstruktéři superstátu EU. Podařil se jí průlom. Ačkoliv podle pravidel EU by měla být Ústava EU mrtvá a neoživitelná, přesto byla oživena cesta, jak Ústavu v kosmetické úpravě přepsat na právně závaznou smlouvu se svrchovanými účinky. Nebude sice (nyní) Ústava EU, jako symbol EU státnosti, ale zato bude mít prezidenta, což je jiný symbol státnosti. Ministr zahraničí EU se nebude zvát ministrem, ale zmocněncem. Aha. Proč ale jásá Topolánek, to mi není jasné.

Kromě toho, že v posledních dnech krátké mediální odpovědi mistra Topolánka byly poněkud blábolovité, pasoval se také Topolánek nejprve na zastánce polské mise, později na jejich regulátora a umírňovatele, aby z toho nakonec vypadlo, že si Topolánek nevidí do úst. Topolánek se při těch několika málo spotech navíc tvářil s prominutím jako vyvalenec, který se dostal mezi velké hráče, jdou mu očíčka kolem a který ztratil schopnost udržet své vlastní slovo i myšlenky. Jinak by si musel vzpomenout na své vlastní proslovy k integraci EU a nikdy by nemohl cintat takové blábolovité odpovědi, jaké plácal.

Znamená to, že buď dříve, už před volbami, Topolánek nevěděl co říká, dozrál jako třešnička a nevěděl, že otočí na obrtlíku, nebo voličům ODS tehdy i později přednášel záměrně lživá stanoviska a věděl, že otočí na obrtlíku anebo má mistr Topolánek svou tajnou šifru pro své chování, jako ten mistr Leonardo. Jenomže s malým háčkem. Topolánek není veličina jako mistr Leonardo a nikdy jí nebude.

Rozklíčovat šifru pana Topolánka ale nebude až tak těžké. Pan Topolánek nebyl schopen vyhrát volby. Možná je ani rozhodným způsobem vyhrát nechtěl. Všechny postoje, které Topolánek zastával, prohlašoval a sliboval také zradil, změnil nebo upravil tak, aby mohl krátký čas vládnout, zvládl odradit významnou část voličů od ODS a nahnat je do náruče socialistů a levice, zvládl vyprovokovat široký odpor občanů ke smlouvě s USA a radarové základně, zvládl zvýšit riziko brzkého opětovného a bohužel asi dlouhodobého nástupu socialistů k moci (nespíše ještě v tomto roce, dokonce možná než uplyne léto) a především zvládl odsouhlasit další integraci EU na summitu EU, kamuflovanou v navrhované smlouvě.

Je evidentní, že frakce mistra Topolánka má v šifře zachycen jeden zásadní bod a to ten, že nechce, aby jim ujel imperiální rychlík Evropské Unie za žádnou cenu. I malé dítě chápe, že vliv Německa, Francie, Španělska, Itálie v EU, stínově společný se zájmy Ruska, má dlouhodobě navrch. Šifra mistra Topolánka je tedy jednoduchá. Rezervovat si v tomto imperiálním rychlíku své kupé. A to i za cenu toho, že popře sebe sama, svá vlastní politická stanoviska a vše, pro co byl zvolen.

Nejde tu vlastně ani vůbec o politickou situaci v Čechách, ani o to, kdo a jak vyhraje volby, či kdo se dostane opět k vládě. Ať to bude ten či onen, Evropská Unie v naší zemi vládne již dávno a proto je postoj politiků, opět těch či oněch, naprosto jednoznačný. Proti větru a proti Evropské Unii se nečůrá.

A tak šifra mistra Topolánka a jeho frakce má jednoduchý klíč. Klíč, který vše překládá do rovnice, že čůrat se musí vždy po větru, i kdyby to voliči chtěli naopak. Jenom nevím, jestli by se celý článek a přirovnání mělo jmenovat právě „Šifra mistra Topolánka“. Spíše by to sedělo na název "Vládní piruety pana Topolánka a jeho frakce“.

Jenomže bruslit na ledě může někdy znamenat bruslení na tenkém ledě. Zrada základních principů a zásad se nevyplácí. Špidla trafiku dostat mohl, protože to byl fanatický euro-hujerský kolaborant. Nikde není ale napsáno, že trafiku dostane i Topolánek, kolaboranty korouhvičky totiž nemají rádi nikde. Může se snadno stát, že ten led se prolomí a potom takovým zašifrovaným postavám nedá svůj hlas ani "prašivej pes ".

Problém ale nastává v tom, že Topolánkova frakce zašifrovala (rozuměj zasvinila) pomalu celou ODS. Na ODS jako takovou totiž dopadnou důsledky. Také není jasné, koho vlastně Topolánek reprezentuje. Co nereprezentuje je naopak více než jasné. Již dlouho nereprezentuje voliče, ani volební program. Nereprezentuje již ani svá vlastní dřívější stanoviska a zásady. Frakce pana Topolánka nereprezentuje nic z toho, pro co byla zvolena.

A postoje poslanců? Jejich šifra je známa již dávno. Je o korytech, o ničem více, o ničem méně. Ti přisluhují dávno všemu, co je udrží na jejich židlích další období. Pokud tomu tak není, potom už zbývá jediné, že jsou jen hluší, slepí nebo hloupí. Což je ještě horší. A radovat se mohou všichni socialisté od ČSSD přes Brusel až do Moskvy.

4325 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Pozadí manipulovaného převratu 17. listopadu 1989. Havel byl člověk, který vlastně nikdy nepracoval, který si rád užíval alkoholu a sexu a který se nechal manipulovat svými přáteli Clintonem a AlbrightovouSpolečnost Enes Fleisch, spojována s halal porážkami, začala pracovat přes odpor místní radnice na vybudování vjezdu, který nutně potřebuje pro zřízení jatek v bývalém klatovském masokombinátuVáclav Havel pomáhal Georgi Sorosovi v budování celosvětové globalistické sluníčkářské diktatury elitEkoalarmisté v EU vylobovali novinku: Od ledna končí benzín Natural 95, bude nový ekologický, který může zničit auto a zvýšit spotřebuBrutální bitka s lopatami mezi romskými a ukrajinskými dělníky. Podívejte se

euServer.cz

Politicko-rozvratná činnost „Člověka v tísni“Zpěvácké vystoupení zpěváka Hutky, kterou trapnost na Letenské pláni vygradovala až k transcendentnu...

ePortal.cz

Kdyby stát nevyhazoval šest miliard do luftu, aby si někteří mohli vozit zadky zadarmo, a namísto toho jimi financoval ČT, měli bychom VŠICHNI tu příšernou televizi aspoň zadarmoZměny zákonů z dílny ministerstva vnitra prospívají ČSSD a nikoliv občanům

Eurabia.cz

Kuba bombasticky oslavila své 500-letíDav soudruhu z pražské kavárny chtěl lynčovat v Praze Klause mladšího

FreeGlobe.cz

Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školách

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Byla to revoluce? Studená sprcha od Klausovy ekonomky. I pro Pavla RychetskéhoZbořil: Milion chvilek vyzval ke státnímu převratu? ČT je součást protistátní akce
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění