Geopolitická spolupráce s Polskem a státy středovýchodní Evropy

Autor: Lukáš Petřík | Publikováno: 24.7.2007 | Rubrika: Zamyšlení
Vlajka - Polsko

Když jsem se podíval na poslední úvodník na Modrém hlasu od Josefa Mlejnka (http://www.modryhlas.cz/stado-nezavislych-cesko-polske-vztahy) , byl jsem poněkud zhrozen. Ne však z toho důvodu, že bych jeho článek považoval za špatný a nesouhlasil bych s ním, ale protože mě tak trochu předběhl v tom, co jsem chtěl napsat sám. Ale nemusíte se bát, že budu jen opakovat pana Mlejnka.

Je to necelých čtrnáct dnů, co byl pan prezident Klaus na státní návštěvě Polska. S polským prezidentem Lechem Kaczynským se oba dva shodli na tom, že by naše země úžeji spolupracovat. To je fakt, o kterém není třeba pochybovat a který schvaluji. Ostatně česko-polskou spolupráci a kontakty s Poláky podporuji už delší dobu (http://www.euportal.cz/ShowArticle.aspx?ArtId=477 ). Myslím však, že tato spolupráce by se měla rozšířit na další státy.

Ten samý týden, co byl pan prezident v Polsku, jsem se zúčastnil jedné zajímavé konference o spolupráci států středovýchodní Evropy mezi Ruskem a Německem, která se konala v překrásném polském městě Krakowě. Mimo české a polské delegace se akce zúčastnili i zástupci běloruské protilukašenkovské opozice a zástupci z Ukrajiny, kteří jsou proti proruské Straně regionů Viktora Janukovyče. Nastínil jsem zde vizi spolupráce České republiky, Slovenska, Polska, pobaltských států, Ukrajiny a Běloruska jako protiváhy hegemonických snah Německa a Francie ovládnou skrze evropskou integraci Evropu. Taktéž jsem upozornil na nadstandardní vztahy Německa s Ruskem, které pro tento region nebyly nikdy dobrým znamením.

      Stejně tak jsem poukázal na to, že naše země, na rozdíl od zemí západní Evropy, nejsou ještě okupovány muslimskými imigranty, máme tedy naději zabránit obsazení našich zemí muslimy a vyhnout se osudu západní Evropy, kterou muslimové při své natalitě zhruba do čtyřiceti let převezmou.

Zástupci z Ukrajiny a Běloruska prohlásili, že chtějí vstoupit do EU, aby se vymanili z ruského vlivu. Já jsem je varoval, že z diktátu Moskvy se dostanou pod diktát Bruselu a navrhl jsem, že by pro ně, stejně jako pro nás, bylo lépe být členy Evropského sdružení volného obchodu, které umožňuje obchodovat volně s EU, a  NATO.

Toto jsou samozřejmě vize do budoucnosti, ale neměli bychom podceňovat ohrožení, která nám dnes přináší evropská integrace se snahou centralizovat imigrační politiku a vzestup islámu. Na základě průniku našich národních zájmů bychom měli potom spolupracovat. Pokud se nám tato spolupráce v budoucnu povede, bude dobrou zárukou pro naši bezpečnost, svobodu a suverenitu (Mou podrobnější argumentaci naleznete zde: http://www.euportal.cz/ShowArticle.aspx?ArtId=1684 )

 

 

Více zde: http://www.modryhlas.cz/geopoliticka-spoluprace-s-polskem-staty-stredovychodni-evropy

4076 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

KORONAVIRUS: Domácí vězení pro Evropany... ... amnestie pro ilegální imigranty67 ilegálních migrantů se zase vylodilo na řeckém ostrově LesbosUzákoněná lež jako metoda práce EUBez Vás nepřežijeme...Německá policie při zatýkání v no-go zóně musela svést bitvu s 200 obyvateli imigrantské čtvrti

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaGeorge Soros. Génius hybridní války

Eurabia.cz

Švýcarsko vypoklonkovalo karavanu Cikánů (tj. les Gitans)Proč eurohujeří a germanofilové nenávidí Zemana? Protože jasně říká: Dokážeme si vládnout sami!

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Prezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinitCílem Německa je zničit Čechy a nacismus je jen jednou z etap této staleté strategie ...

ParlamentniListy.cz

,,Papriky za 189, dál jsem se nedíval." I Zbořil byl na nákupu: Slušovice, Milion chvilek, Babiš... Kde jste, hrdinové?Takový binec! Petříček a Schwarzenberg naštvali Zemana. A dusno je i nadále. Něco se prý musí stát
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění